Sayfa 53/159 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon
Arama sonucu : 1272 madde; 417 - 424 arası.

Konu: GLYHO- Global Yatırım Holding

1.  Alıntı Originally Posted by gundem Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim. Ama ben bunu sormamistim. Biraz kaçamak cevap oldu. Ben bu hissedeki baskının sebebini ve kimler olduğu konusunda görüşlerini paylaşabilir misiniz diye sormuştum.
    Kendi adıma bu hissede ve idtirsklerinde hisselerin sayıldığını eminim. Ama bu baskı niçin ve kimler yaptığı konusunda tahminlerim olsada merak ediyirum
    Bu sorunun cevabı bende yok… cidden sen ne biliyorsan dinlemek isterim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by gundem Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim. Ama ben bunu sormamistim. Biraz kaçamak cevap oldu. Ben bu hissedeki baskının sebebini ve kimler olduğu konusunda görüşlerini paylaşabilir misiniz diye sormuştum.
    Kendi adıma bu hissede ve idtirsklerinde hisselerin sayıldığını eminim. Ama bu baskı niçin ve kimler yaptığı konusunda tahminlerim olsada merak ediyirum
    Ben şöyle düşünüyorum;

Hissede imtiyazlı pay var ve tamamı borsaya kote. Yani hiçbir kişi ya da grup kutman istemeden bu hisseye giremez. Girdi mi? Yapıştırır bedelliyi 1 kuruş temettü vermez anasından emdiği sütü burnundan getirir.

Dolayısıyla bu hisse kutmanın oyun alanı. İstediği zaman düşürüp istediği zaman yükseltiyor ve böylece kendisi veya izin verdiği gruplar fiyat farklarından para kazanıyor. Yani hissenin düşmesinden yükselmesinden şirketin piyasa değerinden çok fiyat hareketlerinden ne kadar para kazandıkları ile ilgileniyorlar.

Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değil tamamen hayal ürünüdür

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Şimdi biz bundan sonraki yıllarda bu hisseyi..
    Sezonluk hisse gibi mi düşüneceğiz?
    Nisan. Ekim yopun sezon. Turizm hissesi gibi.
    Yani Kasımda 3. Çeyrek bilanço ile sat.
    2. Çeyrek bilanço öncesi beklentiye paralel, mart sonu gibi al.
    2 bilanço iyi. 2 bilanço kötü olunca. Zihin fırtınası yapınca.
    Akla bu geldi.
    Kasım bilanço önemli kısa vade.
    Syg

4. Pandemi de bu p.. hissesi 4.8
    Doco 200 deydi
    Doco 3000 bu 15 bile olamadi..

Alsin .. na soksun sirketini

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by FİLOZOF16- Yazıyı Oku
    Şimdi biz bundan sonraki yıllarda bu hisseyi..
    Sezonluk hisse gibi mi düşüneceğiz?
    Nisan. Ekim yopun sezon. Turizm hissesi gibi.
    Yani Kasımda 3. Çeyrek bilanço ile sat.
    2. Çeyrek bilanço öncesi beklentiye paralel, mart sonu gibi al.
    2 bilanço iyi. 2 bilanço kötü olunca. Zihin fırtınası yapınca.
    Akla bu geldi.
    Kasım bilanço önemli kısa vade.
    Syg
    Üstad, işlettiği limanların farklı coğrafyalara yayılması sebebiyle dönemsellik etkisi dramatik değil. Kaldı ki kruvaziyer sektörünün nispeten cansızlaştığı anlarda diğer sektörler atak yapabiliyor. Artık al sat zamanı geçti. Bu sene iki kuruş seneye 2 lira temettü verebilir.

6.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Üstad, işlettiği limanların farklı coğrafyalara yayılması sebebiyle dönemsellik etkisi dramatik değil. Kaldı ki kruvaziyer sektörünün nispeten cansızlaştığı anlarda diğer sektörler atak yapabiliyor. Artık al sat zamanı geçti. Bu sene iki kuruş seneye 2 lira temettü verebilir.
    sevgili mzffr,

Harikasın valla temettu ye bu kadar sevdalı olmak. . . . . . . memlekette enflasyon yuzde 60 sen global 20 liralara geldiğinde alınacak (ki bence coookkkk zor) yuzde 10 luk temettu hedefiyle kağıt tutuyorsun. . . . . tuttuğun kağıt ne olursa diyeceğim hiç bir sey olmaz, olamaz lakin turkiyede temettu için alınacak kağıtların global neresine denk geliyor onu kafamda canlandıramadım. . . .

hayırlı cumalar
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

7.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    sevgili mzffr,

Harikasın valla temettu ye bu kadar sevdalı olmak. . . . . . . memlekette enflasyon yuzde 60 sen global 20 liralara geldiğinde alınacak (ki bence coookkkk zor) yuzde 10 luk temettu hedefiyle kağıt tutuyorsun. . . . . tuttuğun kağıt ne olursa diyeceğim hiç bir sey olmaz, olamaz lakin turkiyede temettu için alınacak kağıtların global neresine denk geliyor onu kafamda canlandıramadım. . . .

hayırlı cumalar
    Sayın beşiktaş, 20 TL ler mi zor ? dolar çanağı 0,70 centler değil mi... bilmediğim için soruyorum yanlış anlamayın yine cuma cuma moralim bozuldu, bu kağıttan bir şey olmaz hissi uyandı bende...

8.  Alıntı Originally Posted by Somers Yazıyı Oku
    Sayın beşiktaş, 20 TL ler mi zor ? dolar çanağı 0,70 centler değil mi... bilmediğim için soruyorum yanlış anlamayın yine cuma cuma moralim bozuldu, bu kağıttan bir şey olmaz hissi uyandı bende...
    kast ettiğim fiyatın ne olacağı değil di . . . . . . .yuzde 50 lik enflasyonda yuzde 10 temettu için kağıt alınmaz. . . yani ben almam. . . . . kast ettiğimi umarım anlatabilmişimdir.
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

Sayfa 53/159 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •