Sayfa 158/158 İlkİlk ... 58108148156157158
Arama sonucu : 1260 madde; 1,257 - 1,260 arası.

Konu: GLYHO- Global Yatırım Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Excuseme Yazıyı Oku
    Kutman abi sen niye böyle yapıyon.
    Sana güvendik 22 yıldır emeğimizi sana bağladık ki mağdur etmezsin bizi diye, Baba adamsın, halden anlarsın diye başka yerlere gitmedik. Biz ne anlarız teknikten bilmem neyden. Bari benim gibi eski olan yatırımcılarını çağır elimizdeki hisseleri ortalama bir fiyattan verelim sana. Fazla birşey de istemiyoruz. Gönlünden ne koparsa. İnandığın her ne değer se onun adına bunu yap.
    Ellerinden öpüyorum.
    Çok güzel bir yazı olmuş lakin adamın ismi kurtman yani babasını bile tanımaz.ac gözlü hiç olmeyecekmis gibi dünya için çalışan ama dilinden ölümü düşürmeyen yatırımcısı zerre umrumda olmayan bencil bir adam için bu yazdiklariniz bir anlam ifade etmez.

2. Selamlar.. İnsanların küçük afedersiniz yatırımcıyı aptal yerine koymaları ne acı bir durum. İnsan kendini bu kadar uyanık görmemeli.. Bunu içimden geçtiği için söyledim.
    Şimdi yazacağımı konu hakkında görüşünü herkesin paylaşmasını rica edeceğim. Ama özellikle birniciste ve sayın beşiktaşktan özel olarak rica edeceğim.
    Yıllar önce glyho'nun amiral gemisinin gph değil de Naturelgaz olduğunu söylemiştim. Tabii ki bu benim görüşüm. Bu görüşümü uzun yıllar uygulamaya koymadım. Taa ki hemen hemen herkesin yatırım yapma konusunda dikkate aldığı, benim almadığım kriterlerden biri olan temettü kararı öncesinde hisse alıp almamam (Naturelgaz)Yaklaşık 30 yıl borsa tecrübelerim, yediğim kazıklar bir hissenin temettü verdikten sonra, temettü miktarı düşüldükten sonra genelde %5-10 düştüğü şeklindeydi. Naturelgazın temettü sonrasında gördüğüm, tecrübelerimin beni yanıltmadığı şeklindeydi. Mutlu oldum.
    Şimdi benim asıl sormak istediğime; Neden? kar açıklayan bir şirket tahta yapıcı tarafından bu kadar düşürülür. Yoksa Temettü yatırımcıya verilen bir ceza mıdır? yoksa tahta yapıcı alınan bu kararı kendi lehine çevirmek için uyguladığı bir yöntem midir? Saygılarımla..

3. Sayın Gündem cevap sayarsanız ilk cevabı ben vereyim. Burada çok çok yüksek çoğunluğumuz Hisse yükselsin paramızı alıp diğer yerlerden paramıza para katma derdindeyiz. Karşımızdaki kişi de (Kutman) kendisini dolandıracağımızı düşündüğü için Sülün Osman rolünde bize davranıyor. Ama kazık benim gibi yatırımcılara batıyor. Memet abiye o nedenle bizi ayrı tutmasını yazdım. Belki dinler bizi.
    Saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by Excuseme Yazıyı Oku
    Sayın Gündem cevap sayarsanız ilk cevabı ben vereyim. Burada çok çok yüksek çoğunluğumuz Hisse yükselsin paramızı alıp diğer yerlerden paramıza para katma derdindeyiz. Karşımızdaki kişi de (Kutman) kendisini dolandıracağımızı düşündüğü için Sülün Osman rolünde bize davranıyor. Ama kazık benim gibi yatırımcılara batıyor. Memet abiye o nedenle bizi ayrı tutmasını yazdım. Belki dinler bizi.
    Saygılar.
    Tesekkur ederim.ama maalesef ben sizin kadar iyimser değilim ki yaşadıklarım bunu doğrular nitelikte. Ben kendi adıma sayın Kutmanin telekonferanslarda özellikle hisse geri alımı konusunda verdiği sözleri tutmasını bu zamana kadar bekledim ki artık daha ümidim yok. Ha bu arada hisse geri alımı adam gibi, hisse değerini hakettiği fiyata gelmesi için yapması gerektiğine inanıyorum
    Bu arada şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum.memleketimde Naturelgazin çalışma, iş ahlakını takdir ediyorum ki alanlarında çok başarılılar. Tabii bunu hisse fiyatında, tahtadaki hisse fiyatlamada uygulunan davranış benim için yukarıda saydıkllrım kadar değerli. Tahtada ystirimciya saygı goremedim

Sayfa 158/158 İlkİlk ... 58108148156157158

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •