Sayfa 100/152 İlkİlk ... 50909899100101102110150 ... SonSon
Arama sonucu : 1209 madde; 793 - 800 arası.

Konu: GLYHO- Global Yatırım Holding

1. Sn.beşiktaşk....konuyu kapatalım....ok...ancak bu konu tek başına refaranduma gitseydi..sonucun ne olacağını sende biliyorsun.....bence siyaset üstü bir konu..tıpkı anayasa gibi.....

2.  Alıntı Originally Posted by aysha Yazıyı Oku
    Sn.beşiktaşk....konuyu kapatalım....ok...ancak bu konu tek başına refaranduma gitseydi..sonucun ne olacağını sende biliyorsun.....bence siyaset üstü bir konu..tıpkı anayasa gibi.....
    Sayın aysha ya sonuna kadar katılıyorum her şeyi referanduma götürmeye bayılan bi hükümet istiyorsa gitsin sandığa sonuç net mülteciler gitsin çıkar… bunun başkanlık seçimi ile alakası yok emin olun muhalefetten daha iyi bir yönü ve adayı olsaydı zaten kazanması imkansızdı verenlerin çoğu mecburiyetten verdi.. ikisi aynı şeyler değik aynıymış gibi kabul ettirmeyelim lütfen

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    Hayırlı sabahlar,

Atalarımızla yanyana yediduvele karsı canakkalede savasan IRAK lımı (o devirde bağdat vialyeti) SURİYE limi ( odevirde şam, halep vilayetleri) bize kurtuluş savasında kolundaki bileziği parmağındaki alyansı gönderen AFGAN lımı PAKİSTAN lımı? yoksa kafkas cephesinde bizimle omuz omuza savasan ÇERKEZ ler balkanlarda tek yurek olduğumuz ARNAVUTLAR BOŞNAKLAR VS VS yimi multeci olarak istemiyorsunuz? Bu halklar asırlar boyunca bizimle beraber kader birliği yapmadımı? bizimle sevinip bizimle uzulmedimi? ULU ÖNDER ATATURK balkan kökenli değilmi? Emperyalist gucler tarafından önce parcalanıp birbirine dusman edilen bu topluluklar ellerindekini avuclarındakini yine bu aynı guclere kaptırıp fakir fukara kalması sadece onların sucumu? Bizim onlara karsı hiç bir sorumluluğumuz yokmu? evlendirip gönderdiğin kızınız bosandığında sizin kızınız olmuyormu? demem oki savaslar sebebiyle kaybettiğiniz topraklardaki insanlara hiç sorumluğunuz yokmu? ARAPLAR bizi sırtımızdan vurdu yalanıyla onyıllar boyu beynimizi yıkayan zihniyet konu balkan coğrafyasına gelince sus pus oluyor. Neden? araplar bizden ayrılırken sırtımızdan vurdu amaaaa yunanlılar bizden AŞKla mı ayrıldı ? severekmi ayrıldı? yıllar boyunca mora isyanlarıyla baslayan isyan dalgalarıyla basımıza bela olmadımı? hala bile adaları silahlandırarak rum pontus hayalleri kurarak istanbulu constantinapol olarak adlandırarak bizi ne kadar sevdiklerinimi gösteriyor?. . . . . .

Evet onlarca yıl boyu fakir ve cahil bırakılmıs arap topluluklarından gelenler (savaslar yuzunden zorunda oldukları için)bize göre nispeten kılık kıyafetleri bozuk davranısları kaba ve belki uyumsuzlar ama bu onların sucu değil. onları bir baskı aracı olarak ustumuze supuren ve bizi sosyal ve ekonomik yönde sıkıstırmaya calısanlar aslında farkında olmadan bize iyilik yapıyorlar. nasılmı? Bizim bu multecilerin geldikleri coğrafyalardan kopan bağlarımızı tekrar kurarak ithalat ihracatımızın artmasına. . . . . ihtiyac duyduğumjz ucuz iş gucune.. .. . . muhtac olduğumuz genc (yeni nesle) ve bir cok daha seye sebep oluyorlar. . . . . en basitinden coğunun beğenmediği suriyeli multeciler son bir kac yıldır arap coğrafyasından patlayan turizm pastasının getirdiği arapca bilen eleman acığını kapamada cok önemli bir yer tutuyor. ama bunları YA bilmeyen YA görmek istemeyen bazı guruflar aynı masallarla multeci istemiyoruz diyor. . . almanyaya giden yuzbinlerce multeciyi almanya istiyormu? EVETTTT eşek gibi istiyor yok siz istemezuk demelerine bakmayın. almanya sokaklarında cıkın dolasın göçmen ve multecilerin cocukları olmasa sokakta oynayan nerdeyse alman cocuğu yok. . . . . bizde oraya gidiyoruz. Bu dunya kimsenin malı değil. bu dunyadaki herkarıs toprak doğan her canlı için helal dir. Ben sizin kazandığınız malı kastetmiyorum ama allahın size bedava verdiği toprağa sizden baskası basmamalı yönundeki zihniyet fasistliktir. israil in yaptığıdır. onlar gibi davranıp dusunurseniz nerde kaldı sizin farkınız? humanistiğiniz. ALLAHın verdiği lutuf (mallar vs svs) yemekle bitmez yeterki paylaşmayı bilelim. israf etmeyelim. gecenin bir vakti suuszluktan dudakları catlayan gazzeli cocuk ölsemde (sehit olsamda) kurtulsam diye dusunurken istanbuldaki musluman cocuklar bu aksam içmeye nereye gidelim yemeğe nereye gidelim diyorsa bu işte bir sıkıntı var. . . . . herkesin elbette bir fikri vardır. ama bu hususda doğru birdir. Önce insan olacağız. zenci diye arap diye fakir diye pis diye insanları asalamayacağız gucumuz oranında sahip cıkacağız. neyse uzun lafın kısası Bu kada mazlum topluluk zulum cekerken butun derdi dun borsadan 50 bin kaybettim diyenlere sunu söylemeyi bir borc bilirim. akşam kafanızı sokacak bir eviniz içecek suyunuz yiyecek bir lokmanız ve ustunuzu örtecek bir battaniyeniz varsa bırakın bu mazlum insanların haklarına girmeyi. sizden ekmek istemiyorlar su istemiyorlar. bari görduğunuz yerde aşalıyıcı bakslarla onları rencide etmeyin. görun bakın o zaman paranızında yediklerinizde bereketini daha cok göreceksiniz. . . .

HAYIRLI BEREKETLİ BOL KAZANCLI GUNLER DİLERİM. . . . .
    Güzel abiciğim;)

1.)Çanakkale’de yedi düvele karşı savaşırken; Suriye, Irak, Arap yarımadası gibi yerler Osmanlı toprağıydı. Gönüllülük esasına göre değil zorla askere alınarak geldiler.

2.) Boşnakla Arnavut’la kader birliği falan yapmadık. Oralar Osmanlı toprağıydı ve çoluk çocukları zorla alınarak yeniçeri yapıldı kızları saraya cariye alındı veya akıllı olanları saraya devşirildi. Osmanlı oralarda çokça imar çalışması yaparak Balkanlar’ı ihya etmiştir.

3.) ulu Önder Atatürk Balkan kökenli değildir. O bölgelerin Türkleşmesi için Anadolu’dan gönderilen Müslüman Türk ailenin çocuğudur.

4.) Araplar yavuz o toprakları aldıktan sonra 400 sene Osmanlı korumasında tek bir kılıç sallamadan huzur içinde yaşamıştır. Bizden ayrılıp kendi devletlerini kurmalarına saygı duyuyorum. Lakin bir kader birliğimiz yoktur. Sadece aynı dine inanıyoruz hepsi bu.

5.) Pakistan’da herhangi bir savaş veya bir huzursuzluk yok. Ordan göç eden damızlık danalar daha iyi bir hayat amacıyla gelen saplardır.

Son söz olarak biz hiçbirine düşman değiliz; yaşadıklarına duyarsız da değiliz. Lakin küllerinden doğmuş genç bir devlet olarak biz henüz kendimize yetmeye, güçlenmeye bölgemizde söz sahibi olmaya çalışıyoruz. Bir gün eski gücümüze kavuşursak tabiki TÜRK’ün adaletinin tüm soydaşlarımızı ve din kardeşlerimizi çatısında birleştirsin isteriz.

Saygılar

4. Çok doğru... Zihninize sağlık..
     Alıntı Originally Posted by birnickiste Yazıyı Oku
    Güzel abiciğim;)

1.)Çanakkale’de yedi düvele karşı savaşırken; Suriye, Irak, Arap yarımadası gibi yerler Osmanlı toprağıydı. Gönüllülük esasına göre değil zorla askere alınarak geldiler.

2.) Boşnakla Arnavut’la kader birliği falan yapmadık. Oralar Osmanlı toprağıydı ve çoluk çocukları zorla alınarak yeniçeri yapıldı kızları saraya cariye alındı veya akıllı olanları saraya devşirildi. Osmanlı oralarda çokça imar çalışması yaparak Balkanlar’ı ihya etmiştir.

3.) ulu Önder Atatürk Balkan kökenli değildir. O bölgelerin Türkleşmesi için Anadolu’dan gönderilen Müslüman Türk ailenin çocuğudur.

4.) Araplar yavuz o toprakları aldıktan sonra 400 sene Osmanlı korumasında tek bir kılıç sallamadan huzur içinde yaşamıştır. Bizden ayrılıp kendi devletlerini kurmalarına saygı duyuyorum. Lakin bir kader birliğimiz yoktur. Sadece aynı dine inanıyoruz hepsi bu.

5.) Pakistan’da herhangi bir savaş veya bir huzursuzluk yok. Ordan göç eden damızlık danalar daha iyi bir hayat amacıyla gelen saplardır.

Son söz olarak biz hiçbirine düşman değiliz; yaşadıklarına duyarsız da değiliz. Lakin küllerinden doğmuş genç bir devlet olarak biz henüz kendimize yetmeye, güçlenmeye bölgemizde söz sahibi olmaya çalışıyoruz. Bir gün eski gücümüze kavuşursak tabiki TÜRK’ün adaletinin tüm soydaşlarımızı ve din kardeşlerimizi çatısında birleştirsin isteriz.

Saygılar

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by birnickiste Yazıyı Oku
    Güzel abiciğim;)

Saygılar

1. madem oralar osmanlı topragıydı ve zorunlu olarak osmanlıda savastırıldı (ki kısmen katılmıyorum) şimdi ordan gelenleri (osmanlı vatandaslarını) multeci diye niye dıslıyorsun? artvin bir sebepten sınırdısı kalsa 20 sene sonra biz artvinlilere hadi kardeşim yoluna mı diyeceğiz?
    2. Bugunku arnavutluk un modern turkiyeden ayrılma sebebi sınır bağlarının kopmasıyla direk alakalıdır. arnavutlar ve balkan göçmenleri bugun bile turkiyenin burokrasisinin ve temelinin merkezindedir. yani bir kader birliğimiz vardır. (SİZE GÖRE OLMASA BİLE)
    3. ATATURK un 10 kusak ötesini bilemem ama anası babası dedesi balkan (selanik ve cevresi) kökenlidir. illa zorlarsan 300 yıl önce nerden geldiğinin önemi yoktur. VE ATA mız olması ve yurdumuz için hayatını feda etmiş olması ona saygı duymamız için yeterlidir. yani turk ve ya balkan değil ugandalı bile olsaydı yaptığı hizmetler karsılığında ben yine kendisine ATATURK derdim.
    4. Adı ustunde DİN KARDEŞİ sırf bu yuzden bile arap diye aşağılamamızı engelliyor. kılıc sallanacak bir durumda yok petrol bulunana kadar çöl un kimse için bir değeri yoktu. kavga da yoktu. barısı osmanlı sağladı diyemeyiz yani.
    5. pakistanda savas veya huzurluk yok hemi? ac bak bakalım KEŞMİR denilen yerde ne oluyor. kac bin iç göç var orda. afganistanı hiç saymıyorum bile.

Biz kullerinden doğmuş genç bir devlet değiliz. biz osmanlının devamıyız. bu lafıma itiraz edeceklere turk polis teşkilatının 178. yılının kutlanmasını itfaiyenin 300 kusur yılını kutlanmasını ve daha nice kurumların 100 kusur yılık olmalarını bana acıklamalarını isterim. lafın özu osmanlı bir isim ve yönetim değişikliğine uğramıstır yoksa kadroları veya kurumları değişmemiştir. sekil değiştirmiştir. bu yuzdensönen bir sey yoktur. baskılandığımız bir 100 yıl yasadık ama cok sukur bugun dunyanın en gelişmiş (gsyh) ilk 20 devletinden birisiyiz.
    https://tr.euronews.com/2022/10/31/s...0al%C4%B1yordu.

sözun özu turkiye sandığınızdan buyuk guclu bir ulkedir.
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

6.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    1. madem oralar osmanlı topragıydı ve zorunlu olarak osmanlıda savastırıldı (ki kısmen katılmıyorum) şimdi ordan gelenleri (osmanlı vatandaslarını) multeci diye niye dıslıyorsun? artvin bir sebepten sınırdısı kalsa 20 sene sonra biz artvinlilere hadi kardeşim yoluna mı diyeceğiz?
    2. Bugunku arnavutluk un modern turkiyeden ayrılma sebebi sınır bağlarının kopmasıyla direk alakalıdır. arnavutlar ve balkan göçmenleri bugun bile turkiyenin burokrasisinin ve temelinin merkezindedir. yani bir kader birliğimiz vardır. (SİZE GÖRE OLMASA BİLE)
    3. ATATURK un 10 kusak ötesini bilemem ama anası babası dedesi balkan (selanik ve cevresi) kökenlidir. illa zorlarsan 300 yıl önce nerden geldiğinin önemi yoktur. VE ATA mız olması ve yurdumuz için hayatını feda etmiş olması ona saygı duymamız için yeterlidir. yani turk ve ya balkan değil ugandalı bile olsaydı yaptığı hizmetler karsılığında ben yine kendisine ATATURK derdim.
    4. Adı ustunde DİN KARDEŞİ sırf bu yuzden bile arap diye aşağılamamızı engelliyor. kılıc sallanacak bir durumda yok petrol bulunana kadar çöl un kimse için bir değeri yoktu. kavga da yoktu. barısı osmanlı sağladı diyemeyiz yani.
    5. pakistanda savas veya huzurluk yok hemi? ac bak bakalım KEŞMİR denilen yerde ne oluyor. kac bin iç göç var orda. afganistanı hiç saymıyorum bile.

Biz kullerinden doğmuş genç bir devlet değiliz. biz osmanlının devamıyız. bu lafıma itiraz edeceklere turk polis teşkilatının 178. yılının kutlanmasını itfaiyenin 300 kusur yılını kutlanmasını ve daha nice kurumların 100 kusur yılık olmalarını bana acıklamalarını isterim. lafın özu osmanlı bir isim ve yönetim değişikliğine uğramıstır yoksa kadroları veya kurumları değişmemiştir. sekil değiştirmiştir. bu yuzdensönen bir sey yoktur. baskılandığımız bir 100 yıl yasadık ama cok sukur bugun dunyanın en gelişmiş (gsyh) ilk 20 devletinden birisiyiz.
    https://tr.euronews.com/2022/10/31/s...0al%C4%B1yordu.

sözun özu turkiye sandığınızdan buyuk guclu bir ulkedir.
    Ben tarihi gerçekleri anlattım; bunları kafamıza göre eğip bükemeyiz.

Tarihi gerçeklerden çıkan sonuçlar ise yoruma açıktır. Dolayısıyla YORUMLARINIZa yorum katmayacağım. Örnek vermek gerekirse; Suriye’den gelene siz vatandaş dersiniz öbürü din kardeşi der diğeri mülteci der….

Saygılar

7. Sayın beşiktAŞK'ın GLYHO ile ilgili tavsiyelerine pek itibar etmem. Bu, onun isabetli yorumlar/tahminler yapamamasından değil, benim hisse alma/satma/taşıma tarzımla ilgili. Grafikçiler; şuraya değerse şu olur, burayı geçerse bu olur tarzındaki yaklaşımlar ilgi alanıma girmez. Bir şeyden anlamadığımdan kaynaklanıyor bu.
    Son birkaç sayfadaki tartışmalara baktığımda ise sayın BeşiktAŞK'ın, çapının çok altında muhataplarla (tartışılan konular bakımından) tartışmak zorunda kaldığını görüyorum. Bir kişinin görebileceği en büyük zulüm, kendinden çok aşağıdaki kişilerle tartışmak zorunda kalmasıdır. Böyle bir duruma düşen kişinin yapacağı en iyi şey ise susmaktır. Çünkü zararın neresinden dönülürse kârdır.

8.  Alıntı Originally Posted by kerrake Yazıyı Oku
    Sayın beşiktAŞK'ın GLYHO ile ilgili tavsiyelerine pek itibar etmem. Bu, onun isabetli yorumlar/tahminler yapamamasından değil, benim hisse alma/satma/taşıma tarzımla ilgili. Grafikçiler; şuraya değerse şu olur, burayı geçerse bu olur tarzındaki yaklaşımlar ilgi alanıma girmez. Bir şeyden anlamadığımdan kaynaklanıyor bu.
    Son birkaç sayfadaki tartışmalara baktığımda ise sayın BeşiktAŞK'ın, çapının çok altında muhataplarla (tartışılan konular bakımından) tartışmak zorunda kaldığını görüyorum. Bir kişinin görebileceği en büyük zulüm, kendinden çok aşağıdaki kişilerle tartışmak zorunda kalmasıdır. Böyle bir duruma düşen kişinin yapacağı en iyi şey ise susmaktır. Çünkü zararın neresinden dönülürse kârdır.
    Haklı olmaya sonuna kadar haklısında işte de . . . . neyse . . .diyorsun ki borsadan daaa cahilden de kaç. . . . . .hele GLOBALin yanına hiç yaklaşma. . . . (şaka tabiki)

saygılarımla
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

Sayfa 100/152 İlkİlk ... 50909899100101102110150 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •