Sayfa 132/151 İlkİlk ... 3282122130131132133134142 ... SonSon
Arama sonucu : 1207 madde; 1,049 - 1,056 arası.

Konu: GLYHO- Global Yatırım Holding

1.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    Ama böyle deme benim ballı lokumuma. . . . . . size duseceğini yazdık. . . . .kağıt için değil ama endeks için belki yarın belki yarındada yakın diye tepkiyi söyledik. . . . . zorla global ne olacak onu söyletmeye calısıyorsunuz. . . ama olmaz yani. . . . . . .biraz gerilin, kasılın. . . . . . vs vs vs

saygılarımla

Sayın beşiktaşk siz içtenlikle(öyle olduğuna inanmıyorum) bir yatırımcının gerilmesini, kasılmasını istiyorsanız maalesef üzgünüm..Şahsen ben alıştım, aslında benim için hisse fiyatının yükselmesi ile gerilir kasılırım. Çünkü ne olacak diye düşünürüm. Bence burada yatırımcı pskolojisi konusunda hata yapıyorsunuz.
    bazen sizin ve arkadaşlarınızın, hissedeki küçük yatırımcıların zarar etmesinden mutlu olduğunuzu düşünmüyor değilim. Belki trader'ların bu anlayışta olması doğru olabilir. bu durumu asla tasvip etmem yalnız saygı duyarım.
    Bakalım bu oyunun sonunda ne olacak.ben şahsen patronun herşeyi kaybetmesini, yada sahip olacağı güzelliklerei görememesini çok isterim ki ancak ve ancak yaptıklarının belki bir nebze olsun cezasını çekmiş olur. Neyse ne demişler "hayat yalan sende gel oyalan" bizim yaptığımz zaten bu değil mi. Vesselam..
    Aklıma gelmişken sizin gibi birisinin zarar eden bir yatırımcının durumundan mutlu olmaması gerekir ki bu konuda bazı şeylerin yatırımcı tarafından yaşanması gerekir paylaşımınzı hiç doğru ve etik bulmamıştım. Ben şahsen sizin başınıza gelse üzülürüm... saygılarımla...

2.  Alıntı Originally Posted by gundem Yazıyı Oku
    Sayın beşiktaşk siz içtenlikle(öyle olduğuna inanmıyorum) bir yatırımcının gerilmesini, kasılmasını istiyorsanız maalesef üzgünüm..Şahsen ben alıştım, aslında benim için hisse fiyatının yükselmesi ile gerilir kasılırım. Çünkü ne olacak diye düşünürüm. Bence burada yatırımcı pskolojisi konusunda hata yapıyorsunuz.
    bazen sizin ve arkadaşlarınızın, hissedeki küçük yatırımcıların zarar etmesinden mutlu olduğunuzu düşünmüyor değilim. Belki trader'ların bu anlayışta olması doğru olabilir. bu durumu asla tasvip etmem yalnız saygı duyarım.
    Bakalım bu oyunun sonunda ne olacak.ben şahsen patronun herşeyi kaybetmesini, yada sahip olacağı güzelliklerei görememesini çok isterim ki ancak ve ancak yaptıklarının belki bir nebze olsun cezasını çekmiş olur. Neyse ne demişler "hayat yalan sende gel oyalan" bizim yaptığımz zaten bu değil mi. Vesselam..
    Aklıma gelmişken sizin gibi birisinin zarar eden bir yatırımcının durumundan mutlu olmaması gerekir ki bu konuda bazı şeylerin yatırımcı tarafından yaşanması gerekir paylaşımınzı hiç doğru ve etik bulmamıştım. Ben şahsen sizin başınıza gelse üzülürüm... saygılarımla...
    sn gunden,

Garanti para (kazanc) eşittir FAİZ. . . . . . garanti bir sey yok. . . . . .birinin kazanması için birinin kabetmesi lazım. . . . . . bakın birisi eğer para kazanıyorsa bu alemde birisi kaybediyor olduğu içindir. bunu artık özumseyin. . . . bu yuzden birisi kaybederken sevinme olayına cok takılmayın.. . . . . ayrıca patron zaten bir emanetci adam (ablamız) zaten gununu gun etme derdinde. . . .şunu asla unutmayın

SERVET hamallığını yaptığınız malların toplamı. . .

RIZIK ise bu mal toplamından nasibinizdir. sonucta kimse servetiyle mutluluğu aramasın. aksam yediğin lokma seni mutlu ediyorsa zaten sen zenginsindir.

saygılarımla
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

3.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    sn gunden,

Garanti para (kazanc) eşittir FAİZ. . . . . . garanti bir sey yok. . . . . .birinin kazanması için birinin kabetmesi lazım. . . . . . bakın birisi eğer para kazanıyorsa bu alemde birisi kaybediyor olduğu içindir. bunu artık özumseyin. . . . bu yuzden birisi kaybederken sevinme olayına cok takılmayın.. . . . . ayrıca patron zaten bir emanetci adam (ablamız) zaten gununu gun etme derdinde. . . .şunu asla unutmayın

SERVET hamallığını yaptığınız malların toplamı. . .

RIZIK ise bu mal toplamından nasibinizdir. sonucta kimse servetiyle mutluluğu aramasın. aksam yediğin lokma seni mutlu ediyorsa zaten sen zenginsindir.

saygılarımla
    Sayın beşiktaş bu konu biraz tartışmaya açık gibi… sonuçta merkez bankası onca para basıp piyasaya sürdü… dolaşımdaki bol para, enflasyon, dolar kuru vb araçlarla bakmak lazım gibi…

Ayrıca firmalara bence kısada yapılan yatırım daha çok birinin kaybedip birinin kazanması demek uzunda yatırımcı olan kişi firmaya aslında ortak oluyor normal olan firmanın yatırımı, kârından da yararlanabiliyor olması lazım… sonuçta sattığı ürünü aynı fiyata satmıyor dimi veya kar marjı aynı değil veya kasadaki para aynı değil…

Buradan başka konulara girersek iktidar bunu çok iyi beceriyor diyeyim orta sınıfı yok edip, zengini daha çok zengin yaptılar (ucuz kredilerde dahil) ülkede varlıkların %70 i zenginlerin elinde, bu amerika da farklı değil zaten dizayn edenler bizim ülkeyide aynı eksende dizayn yapıyor diyebilirim…

Yaşar görürsek bu adaletsizlik ileride çok büyük iç kargaşa ve ayaklanmalara neden olacak bir gün forumda biri demişti dersiniz…

Saygım ve hürmetlerimle…

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Sayın Besiktask sıkıntı yok. Dedik ya endeks çıkarken bu cikmazz. Değişmez bir şey bu. Yatırımcı bunaltma hareketleri gerip gerip bırakacaktır. Ne zaman çok fazla bir zamanı kalmadı. Bastıkca mal kaybediyor ve edecek. Seçim sonrası gorusecez .

5.  Alıntı Originally Posted by zigana Yazıyı Oku
    Sayın Besiktask sıkıntı yok. Dedik ya endeks çıkarken bu cikmazz. Değişmez bir şey bu. Yatırımcı bunaltma hareketleri gerip gerip bırakacaktır. Ne zaman çok fazla bir zamanı kalmadı. Bastıkca mal kaybediyor ve edecek. Seçim sonrası gorusecez .
    Secime bu fiyatla girmeyiz diyeyim orda bırakayım.. . . . . . Mal kaybetme konusuna gelince siz(ler) olaya cok yalnış taraftan bakıyorsunuz. . . . . Para yatıp uyumaz ağalar sattığı malın parasını baska yerde kullanmıyormu sanıyorsun? bak burda aleni sekilde 7 8 kağıtta dönduğumu yazıyorum. birini satınca musait olan diğerine gectiğimi yazıyorum. dönduğumde malı coğunlukla fazlasıyla yerine koymak mumkun oluyor. siz sanıyorsunuzki tahta sahibi malı asağı cekince mal kaybediyor yok öyle bir sey. . . .

saygılarımla,

HAYIRLI CUMALAR
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

6. Buradan başka konulara girersek iktidar bunu çok iyi beceriyor diyeyim orta sınıfı yok edip, zengini daha çok zengin yaptılar (ucuz kredilerde dahil) ülkede varlıkların %70 i zenginlerin elinde, bu amerika da farklı değil zaten dizayn edenler bizim ülkeyide aynı eksende dizayn yapıyor diyebilirim…

Yaşar görürsek bu adaletsizlik ileride çok büyük iç kargaşa ve ayaklanmalara neden olacak bir gün forumda biri demişti dersiniz…

Saygım ve hürmetlerimle…

SN Somers,

Bir seyi net anlayalım. . . Ükemiz net sekilde pozitif yönde gelişiyor ama insanlar elde ettikleri seyi sanki STANDART bir hak gibi gördukce sanki fakirmiş havası ağır basıyor. örneklersek mesela zengin avrupada ev sahipliği oranı %37 iken iktidarın ezdiği sömurduğu fakir ulkemizde ev sahipliği oranı yuzde 75 civarlarında. yada olaya baska bir pencereden bakalım zengin avrupa savunma harcamaları daha dune kadar yuzde 1 in altındayken biz fakir turkiyenin görunmeyen kalemlerle yuzde 2.5 lara cıkıyor. yani demem oki zengin görunenler aslında zengin değil fakir görunenlerde aslında görunduğu kadar fakir değil hep bir itekleme baskılama ve algı yönetimi var diğer bir hususu gelince dunya tarihinde iç kargasa ve ayaklanmalar fakir lerin ve ezilmişlerin baslatmasıyla değil zenginlerin kendi arasındaki cekişmesini fakirlere ihale ederek yönlendirmelerinden ibarettir . bknz fransız ihtilali coğu insan fransızların ekmek bulamadıkları için krala karsı ayaklandıklarını sanır oysaki işin arka tarafında kraldan imtiyaz isteyen soylular/zenginlerin istedikleri imtiyazları alamaması vardır. bunun osmanlıda farklı versiyonları vardır ama işi ekonomiden cıkarıp tarih dersine sokmamak için uzatmıyorum. sonra geliyorum gunumuze muhalefet sehirlerde ilcelerde aday cıkarmayı bile beceremezken iktidar/yönetime ortak olmayı istemekte ama bunun için hiç bir sey yapmamaktadır ve careyi mecliste grup toplantılarında ATATURK naraları atarak milleti yönlendirerek hatta bazı mecralarda sokağa tesvik ederek gerilim yaratmaktadırlar.

SONUÇ

sn somers fransızihtilalinden verdiğim örnek basta olmak uzere kargasa isteyenler halk değil cıkar gruplarıdır. borsada para kazanmayı istemek baska para kazanmak için yapılması gerekenleri bilmek baska bir seydir. her ikisindede işi bilmeyenler birisinin kurbanı olurlar.

saygı ve hurmet bizden size,

7. Pamuk prensesim yine şiir yazıyor. . . . . .cok tatlı cokkkk

8. Sayın Besiktask. Şiirin konusu gel gel üzerine mi yoksa daha çok yolumuz var üzerine mi )
     Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    Pamuk prensesim yine şiir yazıyor. . . . . .cok tatlı cokkkk
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 132/151 İlkİlk ... 3282122130131132133134142 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •