Sayfa 117/152 İlkİlk ... 1767107115116117118119127 ... SonSon
Arama sonucu : 1209 madde; 929 - 936 arası.

Konu: GLYHO- Global Yatırım Holding

1.  Alıntı Originally Posted by zigana Yazıyı Oku
    Reis seni var gücümüzle destekleyip alıma devam ediyoruz gücümüz yettiği kadar. İnşallah dondurecez buralardan
    )) Beni var gucunle desteklemeni takdir ediyorum. . . lakin benim tahtanın genel trendine etki etmeme gibi bir prensibim var. cok da kızarsam tahtacının fabrika ayarlarını bozabileceğimi söylemiştim ama ben bu karakterde bir oyuncu değilim. . . . . . .Birinin evine girdiysek onun kurallarına uyacağız. bu kadar basit. ayrıca butun gucunuzu de aynı noktada tuketmeyin. Olmadık bir sey olur memlekette cephanesiz kalırsınız. . . .

saygılarımla,
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

2.  Alıntı Originally Posted by aydin65 Yazıyı Oku
    Kim/ kimler miş sahibi limanların Sayın Somers bir bilginiz vamı?
    Sayın aydin, Ofer ailesini de araştır… Kutmanın bunlarla birlikte yükselişini ve kutmanın bunların parasını dolaşıma sokmasını haa ne tesadüftürki ofer ailesinin çocuğu royal caribbean cruises yönetiminde yer alıyor…

Kısacası limanlar emanet ve sahibine iade edilecektir ve o da bu firma olacak gibi… sayın beşiktaş bak hiç yorum yapmıyor bence biliyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Siz bu şekilde düşünebilirsiniz ama eğer dediğiniz gibi olsaydı corona döneminde yaşadığı sıkıntıları yaşar mıydı. Örneğin Antalya gibi bir limanı satmak zorunda kalır mıydı. Six Street anlaşmasını o koşullarda yapmak durumunda kalır mıydı?

Alıntı Originally Posted by Somers Yazıyı Oku
    Sayın aydin, Ofer ailesini de araştır… Kutmanın bunlarla birlikte yükselişini ve kutmanın bunların parasını dolaşıma sokmasını haa ne tesadüftürki ofer ailesinin çocuğu royal caribbean cruises yönetiminde yer alıyor…

Kısacası limanlar emanet ve sahibine iade edilecektir ve o da bu firma olacak gibi… sayın beşiktaş bak hiç yorum yapmıyor bence biliyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Kaizerrr Yazıyı Oku
    Siz bu şekilde düşünebilirsiniz ama eğer dediğiniz gibi olsaydı corona döneminde yaşadığı sıkıntıları yaşar mıydı. Örneğin Antalya gibi bir limanı satmak zorunda kalır mıydı. Six Street anlaşmasını o koşullarda yapmak durumunda kalır mıydı?
    Sayın Kaizerrr Antalya Limanının satışı para gerektirdiği için değildi, o şartlarda öyle olmalıydı ki Antalya Limanının satışı Holdingin üzerindeki bir gücün isteğiyle olmuştur. Çünkü Çinli bir fon Antalya Limanınıa daha yüksek bir bedel vermişti. Ama Katar'a satılması uygun görüldü. Yine Başkentgaz doğalgaz davasının neden sonuçlanmadığı konusu, Sizinde bildiğiniz gibi şirket lehine karar verilmiş, Ama ne hikmettir Şirket lehine onaylanmıyor. hep bir bahane ileri sürülüyor. Ben bu kararın bilinerek ötelendiğini düşünüyorum ki sonuçta şirketin cebine 50 milyon dolar yasal faizleriyle girecek. Sanırım bunu sayın patron istemez herhalde.. Neyse..
    Glyho ve iştiraklerinde her türlü uygunsuzluklar var. Mesela yatırım fonları 23 Tl den Naturelgaz hissesi aldı ve şuan hisse 15 Tl civarı.Sanırım Yatırım fonlarına satılan hisseler bir şekilde küçük yatırımcıdan çıkarılacak. Bu patronlar ve tahta yapıcılar kendilerini çok uyanık, bizleri afedersiniz çok Aptal zannediyorlar ya buna üzülüyorum.. Yoksa şahsen benden aldıkları dualarla bu fiyat hareketlerinde kimin katkısı varsa Allah onların yardımcısı olsun.
    Geçenlerde sayın beşiktaşk'ın bir yorumu vardı. Misafirin evinde ev sahibinin isteği dışına çıkılmaz gibi. Yahu ev sahibi 24 senedir beni kandırıyor, sağlığımızı paramızı çalıyor. Şimdi biz ne yapalım. Yoksa ...... alıp peşine mi gidelim. Bir bunu düşünmedim..Bir gün bun da yaparım.. Bu işin şakası yok...

5.  Alıntı Originally Posted by Kaizerrr Yazıyı Oku
    Siz bu şekilde düşünebilirsiniz ama eğer dediğiniz gibi olsaydı corona döneminde yaşadığı sıkıntıları yaşar mıydı. Örneğin Antalya gibi bir limanı satmak zorunda kalır mıydı. Six Street anlaşmasını o koşullarda yapmak durumunda kalır mıydı?
    Antalya limanını kime sattı ? QTerminals firmasına satılıyor katar fonunu destekleyen rothschild, arkasındaki ingiltere matruşka gibi kurcala kurcala bitmez... kısacası ingiltere ve rorhschilddan habersiz katar Türkiye ye 1 dolar yatırım yapamaz...

6. Kurtman tahta da yine destan yaziyor. Bu adamla baş etmek gerçekten zor. İstanbul portföy elinde olduğu sürece kimse bununla baş edemez

7. Haftanın analizi. . . . . . .

Hayırlı sabahlar, hayırlı hafta sonları bu aralar biraz yoğun olduğum için cok fazlaca yazamıyorum ama bugun biraz derinlemesine laflayalım dedim. . . . ilk basta grafikciler için grafiğimizi ekleyelim ve onun ustune sohbete devam ederiz. . . .

https://invst.ly/12i1lz

Yukardaki grafiktede görulduğu gibi bıcak sırtında gezinen bir global var. . . . Tahtaya hiç bir sert tepki gelmemesi

1. Hesapladığından fazla mal kaptırması

2. Baskaca planları olması

3. Beklediği malın gelmemesi

4. Halka arzlara para aktardığı ve acelesi olmadığı için beklemede kalması

vs vs vs seklindede değerlendirilebilir. Satıs baskısının (arka arkaya bu kadar gun dususun) sonuna gelinmesi gecmiş hareketlerinden takip edilebilir. Dun aksam itibarıyla carnival cruise, royal cara. norwegian gibi dunya cruise devlerinin yuzde 3 ila 7 civarında yukselişlerini görduk. hatta bizim liman bile londrada yuzde 3 kusur artısla yılın zirvelerine yakın yerde dolasarak kapanıs yaptı. şimdi bir seyleri net bir sekilde anlamak gerek. tahtacının istediği mal gelmediği içinde olsa, israil savasının gerilimide olsa bu baskı bir yerde son bulacak. tabi herkesin acı eşiği farklı ama net olan bir sey var faiz artıslarının dunyada sonuna gelindiği bu surecte limanların full calıstığı bir surecte doların kontrol lu baskı içersinde fiyatlanarak aşırılıktan uzak olduğu bir surecte bazı fonların karları cebe koymak için satıs yaptığı, sene sonu hesaplarının yapıldığı bir dönemecte yasanılan surec biraz sancılı gecmekte. . . . . ama sancı olmadan da doğum olmaz. Bazılarının bıktırdı yeter dediğini duyar gibiyim. . . iyide kabaca 11.5 dan alan 12.5 dan satsa bu yuksek faiz ortamında bile en az 2 ayık banka faizi kadar getiri yazar. buda az buz bir rakam değil.

sonuc. . . . ..Halka ırz edilen 3 kağıt oldu bu hafta. . . pes yani arkadas 3 tane kağıt aynı tarihte halka IRZ mı edilir. haliyle millet parayı oraya kaydırıyor. ve endeks olarakda bazıları beğenmesede GLOBAL olarakda grafikde görulduğu uzere desteğinde durabilmeside baya bir iş.ve aslında fiyat asağı tatlı tatlı salarken aslında alan sataının aynı adam olmasını gectik aynı kurumdan olması cok manidar. yani sırf tahtada işlem görunsun diye ay nı kurumdan koyup aynı kurumdan malı anında alıyor.

Ofer konusuna gelince burda o hususu cokca yazdım dunyada stratejik hiç bir iş dalını yahudilerin kontrolu dısında sahiplenemezsiniz. adamı yerler. (para anlamında) şimdi benim mehmetcik bir sabah uyandı ve liman işine gireyim dedi ve dunyanın en buyuk yolcu limanı işletmecisi oldu. . . . . Bende yedimmmmm. . . . . . yahu paran bile olsa sana satmazlar ama bizim mehmetin parası yokken birileri para verip kriz varken batmasına engel olup bide yeni yeni limanlar almasına izin veriyorlarsa tek kelime ile ADAMLARa calısıyor olduğunuz içindir. NOKTA

saygılarımla
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

8.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    Haftanın analizi. . . . . . .

Hayırlı sabahlar, hayırlı hafta sonları bu aralar biraz yoğun olduğum için cok fazlaca yazamıyorum ama bugun biraz derinlemesine laflayalım dedim. . . . ilk basta grafikciler için grafiğimizi ekleyelim ve onun ustune sohbete devam ederiz. . . .

https://invst.ly/12i1lz

Yukardaki grafiktede görulduğu gibi bıcak sırtında gezinen bir global var. . . . Tahtaya hiç bir sert tepki gelmemesi

1. Hesapladığından fazla mal kaptırması

2. Baskaca planları olması

3. Beklediği malın gelmemesi

4. Halka arzlara para aktardığı ve acelesi olmadığı için beklemede kalması

vs vs vs seklindede değerlendirilebilir. Satıs baskısının (arka arkaya bu kadar gun dususun) sonuna gelinmesi gecmiş hareketlerinden takip edilebilir. Dun aksam itibarıyla carnival cruise, royal cara. norwegian gibi dunya cruise devlerinin yuzde 3 ila 7 civarında yukselişlerini görduk. hatta bizim liman bile londrada yuzde 3 kusur artısla yılın zirvelerine yakın yerde dolasarak kapanıs yaptı. şimdi bir seyleri net bir sekilde anlamak gerek. tahtacının istediği mal gelmediği içinde olsa, israil savasının gerilimide olsa bu baskı bir yerde son bulacak. tabi herkesin acı eşiği farklı ama net olan bir sey var faiz artıslarının dunyada sonuna gelindiği bu surecte limanların full calıstığı bir surecte doların kontrol lu baskı içersinde fiyatlanarak aşırılıktan uzak olduğu bir surecte bazı fonların karları cebe koymak için satıs yaptığı, sene sonu hesaplarının yapıldığı bir dönemecte yasanılan surec biraz sancılı gecmekte. . . . . ama sancı olmadan da doğum olmaz. Bazılarının bıktırdı yeter dediğini duyar gibiyim. . . iyide kabaca 11.5 dan alan 12.5 dan satsa bu yuksek faiz ortamında bile en az 2 ayık banka faizi kadar getiri yazar. buda az buz bir rakam değil.

sonuc. . . . ..Halka ırz edilen 3 kağıt oldu bu hafta. . . pes yani arkadas 3 tane kağıt aynı tarihte halka IRZ mı edilir. haliyle millet parayı oraya kaydırıyor. ve endeks olarakda bazıları beğenmesede GLOBAL olarakda grafikde görulduğu uzere desteğinde durabilmeside baya bir iş.ve aslında fiyat asağı tatlı tatlı salarken aslında alan sataının aynı adam olmasını gectik aynı kurumdan olması cok manidar. yani sırf tahtada işlem görunsun diye ay nı kurumdan koyup aynı kurumdan malı anında alıyor.

Ofer konusuna gelince burda o hususu cokca yazdım dunyada stratejik hiç bir iş dalını yahudilerin kontrolu dısında sahiplenemezsiniz. adamı yerler. (para anlamında) şimdi benim mehmetcik bir sabah uyandı ve liman işine gireyim dedi ve dunyanın en buyuk yolcu limanı işletmecisi oldu. . . . . Bende yedimmmmm. . . . . . yahu paran bile olsa sana satmazlar ama bizim mehmetin parası yokken birileri para verip kriz varken batmasına engel olup bide yeni yeni limanlar almasına izin veriyorlarsa tek kelime ile ADAMLARa calısıyor olduğunuz içindir. NOKTA

saygılarımla
    Selamlar, Sayın besiktask yaptığınız yorumlarla benim gibi eski yatırımcılara haksızlık yapıyorsunuz. Hisse fiyat kazancı orneginde 11,5 TL 12,5 TL örneği verip 2 aylık banka faizinden daha fazla olduğunu ileri sürerek, bu hissedeki uzun vadeli yatırım yapan eski yatırımcılar için f/k değerinin 1000TL olması gerektiği yorumunu da yapan sizdiniz. Ha şunu demenizi bekler, hatta isterdim de tahta yapıcı ve patron oyunu eski yatırımcılar üzerine kurmuş ki sonuçta günlük yapılan işlemler aynı ekip işi..
    Ben şunu merak ediyorum. MK arkasındaki güç Yahudi de bunun arkasındaki Türk gücü kim. Sonuçta gemi ticaretiyle uğraşan ve siyasetin içinde olan hepimizin tanıdığı simalar var. Ne dersiniz

Sayfa 117/152 İlkİlk ... 1767107115116117118119127 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •