Sayfa 634/680 İlkİlk ... 134534584624632633634635636644 ... SonSon
Arama sonucu : 5438 madde; 5,065 - 5,072 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Ne garip bir ülkeyiz yaa. Ford Otosan gibi istikrar âbidesi, tüm zamanların en çok kazandıran listelerinde hep ilk 5 sırada olan, nerden alırsanız alın kısa sürede kâra geçiren, yılda çift kar payı veren, arkasında Koç topluluğu bulunan bir şirketin forum sayfasında bile eskiden beri hep bir kavga dövüş oldu son 1 yıldır.

Sayfaya yazı yazanların rumuzlarına bakınca pek çoğu artık yok, yazmıyor. Artık hisseyi sattılar da mı yazmıyorlar yoksa kızıp mı yazmıyorlar bilemiyorum.

Herkes geri gelsin yazsın da sayfa şenlensin yav. Yakında ilk çeyrek bilanço da açıklanır zaten.

2.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Ne garip bir ülkeyiz yaa. Ford Otosan gibi istikrar âbidesi, tüm zamanların en çok kazandıran listelerinde hep ilk 5 sırada olan, nerden alırsanız alın kısa sürede kâra geçiren, yılda çift kar payı veren, arkasında Koç topluluğu bulunan bir şirketin forum sayfasında bile eskiden beri hep bir kavga dövüş oldu son 1 yıldır.

Sayfaya yazı yazanların rumuzlarına bakınca pek çoğu artık yok, yazmıyor. Artık hisseyi sattılar da mı yazmıyorlar yoksa kızıp mı yazmıyorlar bilemiyorum.

Herkes geri gelsin yazsın da sayfa şenlensin yav. Yakında ilk çeyrek bilanço da açıklanır zaten.

Madem davet ettiniz yazalım o zaman satmadım ve hala ekliyorum hedefime ulaştım lot sayısında lakin dayanamıyor ekliyorum. Fikir fırtınası yapalım bu yıl araç başı net kar ne bekliyorsunuz ortalama yurt içi yurt dışı dahil ?
    Geçen seneki net karı yakalayabilecek mi ? var mı fikri olan acaba..

3.  Alıntı Originally Posted by fLameng Yazıyı Oku
    Madem davet ettiniz yazalım o zaman satmadım ve hala ekliyorum hedefime ulaştım lot sayısında lakin dayanamıyor ekliyorum. Fikir fırtınası yapalım bu yıl araç başı net kar ne bekliyorsunuz ortalama yurt içi yurt dışı dahil ?
    Geçen seneki net karı yakalayabilecek mi ? var mı fikri olan acaba..
    Yazın abicim, kanlı bıçaklı düşman değiliz burda sonuçta.

IMF 'nin Türkiye için yıl sonu enflasyon tahminleri

2024 %45.02
    2025 %28.28
    2026 %19.56
    2027 %18.67
    2028 %18.60
    2029 %18.60

Ortalama dolar/TL kuru

2024 37.24
    2025 52.67
    2026 62.97
    2027 73.54
    2028 85.48
    2029 99.44

2024 yılı ortalama dolar kurunun 37 lira olması için kalan 8 ayda doların sanırım 45 lira falan olması lazım. Bu durumda ihracat yapan bir şirket olarak Froto için de kar rakamları güzelleştirecektir. Araç başı net kar beklentisi ilk çeyrek bilançoyla beraber faaliyet raporunda açıklanır sanıyorum, burda neredeyse tam yaklaşık sonuçla tahmin edebilen arkadaşlar vardı, adlarını hatırlamıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Ne garip bir ülkeyiz yaa. Ford Otosan gibi istikrar âbidesi, tüm zamanların en çok kazandıran listelerinde hep ilk 5 sırada olan, nerden alırsanız alın kısa sürede kâra geçiren, yılda çift kar payı veren, arkasında Koç topluluğu bulunan bir şirketin forum sayfasında bile eskiden beri hep bir kavga dövüş oldu son 1 yıldır.

Sn. Alanzo'nun paylaşımlarını ilgiliyle takip ederdim, umarım tekrar yazar.

5. Araç başı net kar ın artmasını bekliyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,025
    Nakitde durmak zor geliyor..

Yine yazdim kademelere alislari...

Mal almak buyuk zevk veriyor...

FROTO nun dadi da baska oluyor haliyle.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7. 2024 yılı sonunda Euro kuru 45-50 arası olur ise 2024 yılı net kar 60-70 Mlyr arası gelmesini beklerim.
    Kabaca 610. bin araç satışı üstü olur ise tadından yenmez.. Araç başı 2100 euro net kar = Euro kuruna göre 45-50 arası olur ise bu net kar tahminim var.
    Kurlar dediğim gibi gitmez ise tahmin çöp olur.

8. Şubat ve mart'ta Romanya harika üretim yaptı. Sanırım oradan da kar gelmeye başlarsa döviz bazında net karımız artar. Umuyoruz işte.

Sayfa 634/680 İlkİlk ... 134534584624632633634635636644 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •