Sayfa 117/722 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217617 ... SonSon
Arama sonucu : 5770 madde; 929 - 936 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by reyz Yazıyı Oku
    Düzelteyim derken sildim her nasılsa...

Vay be...
    Twitter'da okuduğum abuk subuk şeyler içinde bi yazı okuyup forumu bulmuştum.

Yazıda dudu abinin adı geçiyordu
    Uzun vadeymiş, yatırımmış, temettüymüş...
    Borsayı biliyordum ama param yoktu gençlikte... Neyse

Ben o zaman yeni evlenmiştim ve kayınbabanın aklına uyup altınları bozdurup vadeliye geçmiştim.
    6-7 ay içinde de altın 2.5 katına gitmişti

Sonra vadeliyi bileşik getiri mantığında kullanmayı öğrendim, hem maaştan artırıp ekliyorum hem faizden geleni...
    Derken temettü yatırımını öğrendim ve giriştim bu işe. Tabii brunson, pandemi, Naci falan hep bana denk geldi

Köydeki görev bitti ve memlekete yerleşmek için tüm parayı eve yatırdım. Bi tokat da oradan yedik...
    Kredi ile alıp portföyü tutsam 2 ev daha alabilecektim...
    Neyse kısmet işte

Ama 0 borç harika bi olaymış, 1 yılda maaşın %80ini kenara atabiliyorum.

Araba ihtiyacı var ama şu piyasada almak istemiyorum, eski arabayla devam ediyorum.

Bi de dudu abinin Audi macerası var, ne zaman lüks bi araba düşünsem o yazı aklıma gelir. Tüm audiciler okumalı o yazıyı

Dudu abi Adana'ya yolun düşerse lütfen haber ver. Burada ahtapot yok ama kuzunun kralı var

Selamlar.
    Audi macerası neymiş? Merak ettim.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by burak13 Yazıyı Oku
    Audi macerası neymiş? Merak ettim.
    Çok eskiler bilir
    Gaza gelip almis.Ariza yapmis surekli baya bi masraf cikartmis satmis kurtulmus hatirlayabildigim kadariyla.Q7 idi galiba modeli
    Luks araba pismanlik temali.
    Eskiler arac olayina dibi delik kumbara der icine attigin para habire bosa gider diye

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Froto üretici ve yuzde 75-80 ihracat calışan bir firma . Toaso ise yarı kapasitesinden fazlası boş , ihracatı yüzde 30, stelantis anlaşması ile distiribitör firma durumuna geldi daha çok. Froto da dehşet yatırımlar varken , Toaso da hemen hiç yok. Bu yatırımlardan dolayı froto da doviz açık pozisyon fazla idi. Bir defa ya mahsus devalüasyondan darbe yiyecekti yedi, ona rağmen bilanço muhteşem. Şimdi ise artık doviz ederini buldu froto zamanı başladı. yüzde 80 ihracatla, sene sonuna kadar 3 yeni model lansmanı ile , arttırılmış satış ve üretim adetleri ile 3. ve 4. çeyrek uçacak. Toaso ise bir defaya mahsus kambiyo ve kkm gelirleri ile avunacak

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Aklimizi alacak aklimizi..

Seneye 50 TL temettu isterim.
    % kaç temettü verimi üzerinden hesapladığınızı öğrenebilir miyiz acaba dudu abi

Yatırım tavsiyesi değildir

Sevgi ve saygıyla

SM-G990E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Froto üretici ve yuzde 75-80 ihracat calışan bir firma . Toaso ise yarı kapasitesinden fazlası boş , ihracatı yüzde 30, stelantis anlaşması ile distiribitör firma durumuna geldi daha çok. Froto da dehşet yatırımlar varken , Toaso da hemen hiç yok. Bu yatırımlardan dolayı froto da doviz açık pozisyon fazla idi. Bir defa ya mahsus devalüasyondan darbe yiyecekti yedi, ona rağmen bilanço muhteşem. Şimdi ise artık doviz ederini buldu froto zamanı başladı. yüzde 80 ihracatla, sene sonuna kadar 3 yeni model lansmanı ile , arttırılmış satış ve üretim adetleri ile 3. ve 4. çeyrek uçacak. Toaso ise bir defaya mahsus kambiyo ve kkm gelirleri ile avunacak
    Yeni modeller gelsin tofas a üstüne de yatırım yapacak o zaman o da kendi çapında güzel yere gelecektir diye dişünüyorum kapasite artısı da yapar şimdiki kapasitesi bile yüzde yüz değil diye biliyorum.
    Romanya yavas net kar getircek ama bir sey sormustum bilene cevap alamamıstım tam.ticaret hukukcularına sormak lazım tomanya ab üyesi diye avrupa pazarına mal satması kolay mı?
    En büyük 2. İhtqcatcı romanya ford.
    Hasılat bence iyi net karı da 2 3 yıla istenilen seviyeye getirirlerse romanya katkısını sunar diye düşünüyorum.
    6 aylıkta 3 milyar getirse Allah bereket versin deriz;)
    Yıllıkta 15 milyar tl ye varır o zaman ileride dolara cevirsek 300 milyon dolar getirir diye düşünüyorum.
    Haksı mıyım?
    Ytd syg

6.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Froto üretici ve yuzde 75-80 ihracat calışan bir firma . Toaso ise yarı kapasitesinden fazlası boş , ihracatı yüzde 30, stelantis anlaşması ile distiribitör firma durumuna geldi daha çok. Froto da dehşet yatırımlar varken , Toaso da hemen hiç yok. Bu yatırımlardan dolayı froto da doviz açık pozisyon fazla idi. Bir defa ya mahsus devalüasyondan darbe yiyecekti yedi, ona rağmen bilanço muhteşem. Şimdi ise artık doviz ederini buldu froto zamanı başladı. yüzde 80 ihracatla, sene sonuna kadar 3 yeni model lansmanı ile , arttırılmış satış ve üretim adetleri ile 3. ve 4. çeyrek uçacak. Toaso ise bir defaya mahsus kambiyo ve kkm gelirleri ile avunacak
    Batarya işinden tofas a da batarya verir mi?satıs olarak koclar?

7.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Batarya işinden tofas a da batarya verir mi?satıs olarak koclar?
    vermeyebilir çünkü toaso globalde rakip gruba bağlı. Anlaşma meselesi , anlaşırlarsa verir

8.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Yeni modeller gelsin tofas a üstüne de yatırım yapacak o zaman o da kendi çapında güzel yere gelecektir diye dişünüyorum kapasite artısı da yapar şimdiki kapasitesi bile yüzde yüz değil diye biliyorum.
    Romanya yavas net kar getircek ama bir sey sormustum bilene cevap alamamıstım tam.ticaret hukukcularına sormak lazım tomanya ab üyesi diye avrupa pazarına mal satması kolay mı?
    En büyük 2. İhtqcatcı romanya ford.
    Hasılat bence iyi net karı da 2 3 yıla istenilen seviyeye getirirlerse romanya katkısını sunar diye düşünüyorum.
    6 aylıkta 3 milyar getirse Allah bereket versin deriz;)
    Yıllıkta 15 milyar tl ye varır o zaman ileride dolara cevirsek 300 milyon dolar getirir diye düşünüyorum.
    Haksı mıyım?
    Ytd syg
    Mümkün , olası rakamlar

Sayfa 117/722 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217617 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •