Sayfa 428/737 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528 ... SonSon
Arama sonucu : 5890 madde; 3,417 - 3,424 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by debo Yazıyı Oku
    Bir roro gitti bir tane daha geldi, yine limanda 2 gemi birden... Bakalım nasıl gelecek bu ay rakamlar.

CPH2205 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Kapasite 746.500 e cıkmıs.
    Beklentimiz hedefimiz 1 milyondu sanırım
    Kamyon da benim beklentim 30 bine cıkması idi.
    22500 e cıkmıs o da.
    Gemilerle yolluyoruz.Allah bereket versin;)
    Ytd syg

2.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Kapasite 746.500 e cıkmıs.
    Beklentimiz hedefimiz 1 milyondu sanırım
    Kamyon da benim beklentim 30 bine cıkması idi.
    22500 e cıkmıs o da.
    Gemilerle yolluyoruz.Allah bereket versin;)
    Ytd syg
    Otomotivler aylardır dayak yiyor, ha bu ay h bu ay talep yavaşlayacak diye diye yılı bitirdik. İç pazarda kısmi talep düşüşü olabilir. Euro bölgesi enflasyon 2,4lere kadar geriledi. İmalat pmi endeksi 42,7lerden 44,2lerw geldi. Özetle ihracatta düşüş olacağını sanmıyorum. Romanya courier de seriye bağlarsa bir an önce tadından yenmez.

3.  Alıntı Originally Posted by debo Yazıyı Oku
    Otomotivler aylardır dayak yiyor, ha bu ay h bu ay talep yavaşlayacak diye diye yılı bitirdik. İç pazarda kısmi talep düşüşü olabilir. Euro bölgesi enflasyon 2,4lere kadar geriledi. İmalat pmi endeksi 42,7lerden 44,2lerw geldi. Özetle ihracatta düşüş olacağını sanmıyorum. Romanya courier de seriye bağlarsa bir an önce tadından yenmez.

Tahminim 2024 ü es geçebilirler fiyatlamada borsalarda.
    Tesekkürler

4. https://youtu.be/18snYfgfnkA?si=NhcdNzv25k8mh7FU

Ümidimizi kaybetmeyeceğiz.
    Çok çalışacağız çok başarılı olacağız.🇹🇷❤

5.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Tahminim 2024 ü es geçebilirler fiyatlamada borsalarda.
    Tesekkürler
    Üretim ve satışa göre yeterli kar artışı olsun da borsa ister fiyatlasın ister fiyatlamasın.

6.  Alıntı Originally Posted by aslan.42 Yazıyı Oku
    Üretim ve satışa göre yeterli kar artışı olsun da borsa ister fiyatlasın ister fiyatlamasın.
    Aynı kanaaattetim abi haklısınız.

7. https://twitter.com/eozpeynirci/stat...v6lMinABg&s=19

8. Gençler bizim çok şükür satışlarda problemimiz yok
    Lakin 77.6 milyar Kısa 45 Milyar uzun vadeli borcumuz var!
    30.5 milyar da nakitimiz var, bu nakitte vadeli vs de değerlendiriliyor
    Uzun vadeli borçlanmaların faizleri vade avantajından dolayı düşük kalmıştır lakin kısa vadeli 77.6 milyar borcu vade sonlarında roll edince hayatın gerçekleri %50 den aşağı faiz yok diyor.

Dolayısıyla kısa vadeli 77.6 milyar borçtan 30.5 milyar nakti çıkarttığımız zaman nette bizi yüksek faizin etkisine maruz bırakan 47.1 milyar gibi bir borç yapısı mevcut

Bir diğer önemli husus ise kurların halen merkez bankasınca baskılandığı gerçeği, serbest bıraksalar euro kuru 40 liraya gider ve olması gerekende budur ancak baskı ile tutuluyor. Dolayısıyla kurlar adil değerinde olsa faiz etkisini bir miktar kompanse eder ve daha dengeli finansman giderleri oluşurdu ancak maalesef bu olamıyor.

Yani demem o ki üretim artışından gelen avantajımızı burada kaybederiz kaybedersek.

Goy goy bir yana bunlar şu an ülkemizin gerçekleri ve piyasa bu sebeple baskılıyor olabilir. Bu durum öyle kısa vade de geçecek bir durum da değil, faizler artmaya devam ediyor ve bir artış daha ufukta göründü. En noktasına ulaşınca minimum 6 ay orada kalacak ve ortalığı şirketleri kasıp kavuracak, bundan bizde payımızı alacağız bundan kaçış yok.

Beklentilerinizi, umutlarınızı hayatın bu gerçeğini hesaba katarak dengeleyin derim

Şimdi goy goya kaldığımız yerden devam
    Az insan çok huzur

Sayfa 428/737 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •