Sayfa 51/735 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 5873 madde; 401 - 408 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Boncuk moncuk ema zart zurt noldu şimdi;)
    Temel analiz abi temel analiz candır hbk tahmini bizi kurtarıt.
    Yanlış anlaşılmasın teknikte benim de tuttugum kısa vadeli iki üç kagıt var biri ecilc fln böyle temeli de iyi şirketlerden tutuyorum tekniğimi geliştireyim diye namussuz kagıt gitmedi mi gitmiyor;)
    İlk alımıma göre tuttugum 3 şirkette de teknik olarak alıp durdugum kardayım ama hedefe gitmedi mi gitmiyor;)
    Ford un temel analizi iyi beklentiler bu yıla göre iyi satıs adedi olarak ona ulaşır da kar marjları da yukarı gitti mi güzel olur;)
    Seçim çok büyük engel oldu bize toplayan için fırsat belki de bilemem.
    Seçimden sonra düzelir borsa da…
    Syg ytd

2. Kriz dönemlerinde teknik işlemesi zor. O yüzden daha uzun bakılıyor teknik olarak. Mesela dün endeks 200 ortalamaya değip tepki olarak yükseldiğinde görebiliyoruz.

Kriz zamanı herkes satar sadece benim gibi satmayı beceremeyen kekler kalıyor. Kol gibi zararla bekliyoruz.

Temel bakış birebir doğru. Şirket kar edip yatırım yaptığında karşılığını %100 alacaktır uzun vadede.

şirket 500 den 900 e çıkarıyorsa üretimi demekki potansiyel var. Bunu satacaktır. Buda hisse fiyatı olarak geri döner bize.

Bol kazançlar... +9,99 luk bir gün dilerim
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

3.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Boncuk moncuk ema zart zurt noldu şimdi;)
    Temel analiz abi temel analiz candır hbk tahmini bizi kurtarıt.
    Yanlış anlaşılmasın teknikte benim de tuttugum kısa vadeli iki üç kagıt var biri ecilc fln böyle temeli de iyi şirketlerden tutuyorum tekniğimi geliştireyim diye namussuz kagıt gitmedi mi gitmiyor;)
    İlk alımıma göre tuttugum 3 şirkette de teknik olarak alıp durdugum kardayım ama hedefe gitmedi mi gitmiyor;)
    Ford un temel analizi iyi beklentiler bu yıla göre iyi satıs adedi olarak ona ulaşır da kar marjları da yukarı gitti mi güzel olur;)
    Seçim çok büyük engel oldu bize toplayan için fırsat belki de bilemem.
    Seçimden sonra düzelir borsa da…
    Syg ytd
    Günlük

Haftalık

Tekniğe bakarsak ayrı temele bakarsak ayrı. Ama temeli iyi olan eregli ve isdmr'in hali ortada. Tek bir doğru yok. Bu dönemler üzüyorsa sürekli hareketli olmak lazım ki o da çok riskli.

Geçmişe bakınca iyi şirketler bu kötü günleri hep telafi etmiş. Gereken tek şey zaman. YTD.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

4. IMG_9966.jpg
    sabah yürüyüşünde karşıma çıkan

5.  Alıntı Originally Posted by burak13 Yazıyı Oku
    Günlük

Haftalık

Tekniğe bakarsak ayrı temele bakarsak ayrı. Ama temeli iyi olan eregli ve isdmr'in hali ortada. Tek bir doğru yok. Bu dönemler üzüyorsa sürekli hareketli olmak lazım ki o da çok riskli.

Geçmişe bakınca iyi şirketler bu kötü günleri hep telafi etmiş. Gereken tek şey zaman. YTD.
    Düzelcez inşallah ya;)

6.  Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    Kriz dönemlerinde teknik işlemesi zor. O yüzden daha uzun bakılıyor teknik olarak. Mesela dün endeks 200 ortalamaya değip tepki olarak yükseldiğinde görebiliyoruz.

Kriz zamanı herkes satar sadece benim gibi satmayı beceremeyen kekler kalıyor. Kol gibi zararla bekliyoruz.

Temel bakış birebir doğru. Şirket kar edip yatırım yaptığında karşılığını %100 alacaktır uzun vadede.

şirket 500 den 900 e çıkarıyorsa üretimi demekki potansiyel var. Bunu satacaktır. Buda hisse fiyatı olarak geri döner bize.

Bol kazançlar... +9,99 luk bir gün dilerim
    Bu yılki beklentileri de iyi…

7.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Bu yılki beklentileri de iyi…
    Başka çaremiz yok. Ki ayrıca kötü değiliz diye düşünüyorum. Yakın gelecekte herkesin beklentisi olan kur artışı ve faizlerin yükselmesinden de olumsuz etkilenmeyeceğiz. (Faizlerden etkileniriz tabi ancak yatırımın çoğu yapılmış olacak diye diyorum bunu).

Yani aralık ayında portföyü full ford yapmak fena fikir değilmiş.

bknz. https://en.wikipedia.org/wiki/Hindsight_bias
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

8. Haftalık grafikler normal bir düzeltme sindirme içinde olduğumu gösteriyor.Herşey gayet normal.Borsada bu kadar risk fiyatlanırken bu fiyatlar bence nazar değmesin.

Sayfa 51/735 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •