Sayfa 608/678 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658 ... SonSon
Arama sonucu : 5420 madde; 4,857 - 4,864 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Bedelsiz bazı fonların yönelmesinde artı sağlar.Artıları var eksileri var.
    100 150 dolar olan ford eski hissedarlara değil yeni hissedarları zorlar.
    Enflasyon muhasebesinin uygulandıgı zamanlarda koç şirketleri az az bedelsiz yapmış.Yine yapacaklardır.

Zaten çok da bedelsize boğacağını düşünmüyorum şirketin.
    İki ortak da döndürülebilir borçla yatırım yapıp yarattığı nakti çekmeyi seviyor.
    Ytd

2.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    haddim olmayarak:
    belli bir lot sayısına ulaşmanın en sağlıklı yolu disiplinli bir şekilde her ay düzenli alım yapmak.bu süre zarfında ki en az 2-3 sene olmalı,teknik analizi ilerletip kağıdın fıtratı üzerine geçmişe yönelik analiz yapmak..mesela: froto flama formasyonlarını sever.froto rsı uyumsuzluklarını sever..froto bollinger bantlarına sadıktır....tahtacısı teknik analize uyar..
    3.sene sonunda düşüşleri çok iyi değerlendirerek gayet tatminkar lot arttırımı yaparsınız..
    kağıdın bölünmesinden bedelli bedelsiz vermesinde daha evladır..
    tecrübeyle sabittir..
    tabii ki yatırım tavsiyesi değildir..
    hayırlı kandiller bu arada
    Gürsel abicim flama, rsi, bolinger, bu dediklerini burdakilerin %99,83'ü anlamıyor (Kaynak: Tüik Hane halkı finansal okuryazarlık Froto Dizel motor araştırması Şubat 2024)

Örnek vererek açıklar mısın?

Rsi 30 olunca satmak 40 da geri almak lot artırmanıza olanak verebilir,
    Bolinger 50 ye düşünce satıp 60 a çıkınca almak lot artırmanıza olanak verebilir gibi gibi.

3.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    haddim olmayarak:
    belli bir lot sayısına ulaşmanın en sağlıklı yolu disiplinli bir şekilde her ay düzenli alım yapmak.bu süre zarfında ki en az 2-3 sene olmalı,teknik analizi ilerletip kağıdın fıtratı üzerine geçmişe yönelik analiz yapmak..mesela: froto flama formasyonlarını sever.froto rsı uyumsuzluklarını sever..froto bollinger bantlarına sadıktır....tahtacısı teknik analize uyar..
    3.sene sonunda düşüşleri çok iyi değerlendirerek gayet tatminkar lot arttırımı yaparsınız..
    kağıdın bölünmesinden bedelli bedelsiz vermesinde daha evladır..
    tecrübeyle sabittir..
    tabii ki yatırım tavsiyesi değildir..
    hayırlı kandiller bu arada
    Tek yatırım yaptığım hisse FROTO değil elbette. Bunun dışında esasen algoritmik trade eden biriyim. Büyüme hisseleride var. Fonlar da var.Pay vadeli ve endeks için yaptığım Algoritmik trade içinde zaman zaman fort hisseleride alıp satabiliyor, Algoritmadan edilen karlar anında FROTO hissesine dönüyor ve buyume potansiyeli için aldığım hisseler ileride spot FROTO lara donecektir.Yani FROTO hissesini aktif bir şekilde büyütmeye calisiyorum. Ama spotta aldığım FROTO artik artık blokaja girerek sabit kalıyor. Froto , ülke ve dunya özelinde çok ciddi ve çok buyuk değişiklikler olmadan spottaki FROTO kalıyor. Bedelsiz haberleri başlayınca da belli lot sayısından ziyade hissenin belli bir oranına yöneldim , böylece bedelsiz olsun olmasın bana etkisi gerçek etkisi olan 0 oluyor.
    Neyse çok konuştum. Benimde motivasyonum bu.

4. sol dan sağa ilk kolon a bakalım:daireler içerisinde fiyat grafiği aşağı doğru inerken ,aşağıda rsı 30 un altında yukarı hareket etmiş.tabii birbirlerine yakın 2 tepe baz alınır.aslolan rsı dır.bu ne demek fiyat yükselecek..düşüşü rsı desteklemiyor..nitekim fiyat yükselmiş.
    ikinci kolonda ise fiyat yükselirken ,rsı da 2 tepe arsı ilgili bölgede düşüş var..bu nedemek ,rsı yükselişi desteklemiyor..nitekim de fiyat ondan sonra düşmüş..
    rsı: 30 un altındaki sinyaller yükselişin habercisi ki altlardan çizgi çizilir yani diplerden;
    rsı 70 in üzeride düşüşün habercisidir onun hiza çizgiside tepelerdir..
    Osman kardeşim en kısa özeti bu...anlamadığın yeri sorarsın..ha bunlara negatif ve pozitif uyumsuzluklar denir..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,078
    Ne diyor???

Turhan Bozkurt

@TurhanBozkurTV
    Abone ol
    🪫 Ford, elektrikli taşıt imalatını askıya aldı.

🚗 Otomotiv devi hibrit taşıtlara odaklanacak.
    Resim
    ÖÖ 11:43 · 7 Nis 2024
    ·
    176,4 B
    Görüntülenme
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

6. 50 dolar hedefine adım adım.

7. Temettüler fort yatırımcısına hayırlı olsun.Ben plana uygun olarak temettüleri frotoya çecirdim.
    Herkese iyi bayramlar...

Sayfa 608/678 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •