Sayfa 716/716 İlkİlk ... 216616666706714715716
Arama sonucu : 5727 madde; 5,721 - 5,727 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Surasi kesin:

Bu enflasyon oyle gule oynaya dusmez.
    Olduğu kadar olmadığı kader. Hala 5-6 bin endeks fiyatlarında gezdirilen hisseler var......
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

2. Kısa bir bilgi paylaşayım
    2023 yılı başında Euro kur 21.00
    2023 yılı sonu Euro kur 32.00 Ortalama %50 diyelim.
    2024 Yılı başı euro kur 32.77
    2024 Yılı sonunda kur ?
    İhracatçı bir firmayız kur yukarı gitmez ise darbe yeriz şu an aleyhimize bu baskının sebebi satışlar değil kur bence..
    Satışlarda abartılacak düşüşler yok %10 bilemedin %15 aşağı oynar sene sonu.
    Lakin 2023 de kur haziranda çıldırmaya başlamış mayısa kadar stabil durumda.
    Bu sene ne olur ? muamma kur bizim can damarımız satışlar elbet yolunu bulacak...

3. Bir bilgi daha
    2023 sene başı ve sonu arasında
    Puma satış fiyatlarına
    Style otomatik paket %40 yapılmış
    St line pakete % 50 zam yapılmış

Bu oran 2024 yılı için 4.ay itibari ile Zam olarak % 20 lerde şu an.
    Kur lehimize işler ise mükemmel bir bilanço açıklayabiliriz lakin kur 40 ları geçemez ise bana göre 2023 net karı gibi 10 aşağı 5 yukarı rakamlar gelir.
    Hesaplamalar ortalamadır bilginiz olsun.

Yatırım tavsiyesi değil sadece fikirlerimdir.
    Bakmayın bu garibana....

4. FROTO - Ford Otosan

İç piyasanın berbatlaştığına net delil.Önceki aydan geçen aya ağır vasıta satışı %52 düşmüş,bari biraz usturuplu düşeydin arkadaş.Şubat/Mart satışında başlamıştı bu cephede düşüş,katmerli devam etmiş.Asab bozucu yaw,mayıs-haziranda böyle gelirse kurlarda böyleyken 2 nci çeyrek bilanço b..k gibi gelir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

5.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Fk çok önemli ama aynı zamanda çokta önemli değil bence,sadece fk bakmak pis yanıltır.Tahtaların hakimleri genellikle neyin ne olduğunu bilir,fiyatlama önden yapılır genelde.Bugün 8fk gördüğümüz Ford şayet satışlar kötüleşiyor ise biz idrak edene kadar aynı kalabilir.Bilanço gelip marjlar düşmüş ve net kar zayıflamış ise hoooop fk bir anda 10-15 arasına gelir.O andada iş işten çoktan geçmiş olur.O yüzden mümkünse satış yapılan pazarların takibi ile satış verileri,pazar çok dikkatli takip edilmeli bence.Haaa ben anlamam arkadaş alır heybeme atarım diyenlere saygım var,ama bazı şeyleri görüp bilip aksiyon almamak şahsen bana göre değil.Devekuşu yaklaşımı çok tuhaf geliyor bana,tamamen pozu terk etmiyorum ama belli bir yüzdede azaltıp işler i iyi olanlara kaydırmalar yapıyorum.Bu mekanizma bana çok şey kattı bu güne kadar.En basiti bu stili uygulamasaydım maaşlarımla sittin sene Ford toplasam emekli olma imkanım yoktu.Zaten millete biriktir emekli ol diye söyledikleri şey ülkedeki maaşlar ve hayat pahalılığı göz önüne alınınca koca bir palavradan ibaret.Belli bir birikim seviyesine ulaşıp Ford ttrak vs gibi yüksek temettü veren hisseleri öyle almak dışında herşey palavra.Yada aileden bir yerden yüklü miras kalacak,piyango çıkacak falan filanda onlarla alacaksın bu hisseleri ve emekli olacaksın temettüler ile gibi gibi….

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bilgi için teşekkürler
    Burada her şeyi açık açık yazamıyoruz tabii de
    Maaşlı çalışan değilim
    Ben her ay alıyorum açıkcası
    Hedefim belli
    Ana yoldan yapmadıktan sonra hisse ve şirket benim için bekleme, duraksama, geri gitme çok önemli değil
    Bu froto tek başına benim için bir deney
    Yoksa genel yatırımım bir portföy şirketinde, uzmanların elinde.

6. Kamyon çekici satışlarında bu hususunda etkisi var bence.

https://www.ntv.com.tr/galeri/turkiy...Bkm2bwC344z8GQ

Schengen vizesindeki sıkıntılar TIR şoförleri üzerinden ihracatı vurdu
    Avrupa ülkelerinin Türk vatandaşlarına uyguladığı Schengen vizesindeki uzun ve ağırlaşan başvuru süreci ile yaşanan yoğunluklar, bu ülkelere yük taşıyan TIR şoförlerini de vurdu. Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu, vize alamayan TIR şoförleri nedeniyle çok sayıda aracın yattığını söyledi. Çavuşoğlu, “Günde 300-400 TIR çıkıyordu. Şu anda 60-80 TIR söz konusu.†dedi.

7. Ford Sync Multimedia aracılığıyla araç içinden gönderilmiştir.

Sayfa 716/716 İlkİlk ... 216616666706714715716

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •