Sayfa 465/689 İlkİlk ... 365415455463464465466467475515565 ... SonSon
Arama sonucu : 5505 madde; 3,713 - 3,720 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Piyasada hisselerde Terse kürek çeken spekülatörü+foncusu+patronu işleri zor artık bu saatten sonra.
    Piyasaya büyük zarar verdiler. Yeni gelenleri de küstürmeye başladılar..
    Bu borsanın da, hisselerin de hakkı bu değil...
    Umarım artık bağırsaklar temizlenir.

2. Fiyata göre psikolojisi/görüşü değişenler kulübü burası mı ?

Burayı tarif ettiler geldik

Ky Club

Sahi siz neden Ford aldığınızı biliyor musunuz ?
    Az insan çok huzur

3. Ric hocam gecen günlerde yazmıştı lotlari dağıttılar toplaması uzun sürebilir diye.

Sanirim o dönemi yaşıyoruz..

Bilançoların geç açıklama durumu sıkıntı aslında ama piyasayı bugun aldılar trende henüz yok Moddys haberine oynuyorlar.

Trend olmayınca frotoda ağırdan aliyor.

4.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Fiyata göre psikolojisi/görüşü değişenler kulübü burası mı ?

Burayı tarif ettiler geldik

Ky Club

Sahi siz neden Ford aldığınızı biliyor musunuz ?
    Fiyat hareketlerini izlemekten saga sola saldırmaktan eldeki malın kalitesini değerlendirmeye, şirket ve faaliyetlerine odaklanmaya sıra gelmiyor.

5. Arkadaşlar
    Ford otosan batıyor gidiyor diye bir sey yok.Ford otosan cok kıymetli bir şirket fiyat aldatıcı.
    Merak edilen dünya piyasasında Çin markalarına karsı Ford Otosan ne yapacak?
    Ne yapıyor ne planlıyor?
    Merak unsuru bu.
    Bunu da ancak uzun vade yatırımcılar düşünür.
    Ben büyük risk olarak görmüyorum.
    Ama bunu daha temelli bir planda görmek yatırımcıyı yatıstırır.
    Şirket dönüşümlü bir şirket.
    Yarın hidrojenle üretelim desek üretir mi bu şirket üretir satar mı satar?Şirket çevik dönüşümlü.
    Hatta Ford otosan batarya için de kayıtsız kalmayacaktır.Kendi bünyesinde bu işi yapacaktır gerekirse…Neden bunu söylüyorum hem global hem ulusal birçok plan değişikliği yaşadık on yıllardır hepsinde çözüm üretti.

(Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.)

6.  Alıntı Originally Posted by koyay Yazıyı Oku
    Fiyat hareketlerini izlemekten saga sola saldırmaktan eldeki malın kalitesini değerlendirmeye, şirket ve faaliyetlerine odaklanmaya sıra gelmiyor.
    31 ağustos 2018 bir Lot FROTO = 4,15 Lot OTKAR hadi bu neyse.

22 Haziran 2023 1 Lot FROTO=3,83 Lot OTKAR bugün yani 10.01.2024 1 Lot FROTO = 1,79 Lot OTKAR.

Yani 6 ay içinde FROTO taşıyan biri elindeki tüm avantajı kaybetmiş.

Ben onu bunu değil de neden borsada olduğumu da iyi biliyorum.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...47384&page=496

Hani hariçten gazel okuyorum sanıyorsanız sayfanın sonundaki yazı ; tarihe ve bugün gelinen noktaya piyasada dikkat edin.

Daha ileri gideyim bu 6 ay bu Tahtada yapılan operasyonu isterse Ali Abi şahsen kendisi yapmış olsun bu işi yapan her kim olursa olsun piyasayı doğru okuyamamış ve yanlış yapmıştır. Bunu 888 değişik şekilde matematiksel kanıtlarım.

Yoksa Kız güzel ona laf eden yok zaten. En azından benim hiç aksini iddia ettiğim bir yazımda olmadı.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7. İngiltere de van forumlarını okumuştum yeni transit custom çıktığında. Ford un fanları bile fiyatını oldukça pahalı buldular. Keza yeni transporter beklenti fiyatını da pahalı buluyorlar. Bu pazar kaybına yol açarmı , yoksa yeni model diye satışı arttırırmı göreceğiz. Stelantis grubu (+ toyota) Avrupa genelinde son 2-3 senede aynı araçları farklı markalarla , eskiyen ford ve doblo nun yerine piyasaya sokarak iyi bir pazar kaptı. Ford çok geç kaldı . Bu pazarı almak zor olacak

8.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    İngiltere de van forumlarını okumuştum yeni transit custom çıktığında. Ford un fanları bile fiyatını oldukça pahalı buldular. Keza yeni transporter beklenti fiyatını da pahalı buluyorlar. Bu pazar kaybına yol açarmı , yoksa yeni model diye satışı arttırırmı göreceğiz. Stelantis grubu (+ toyota) Avrupa genelinde son 2-3 senede aynı araçları farklı markalarla , eskiyen ford ve doblo nun yerine piyasaya sokarak iyi bir pazar kaptı. Ford çok geç kaldı . Bu pazarı almak zor olacak
    Ben diyorum abi.Türkiye ve ve Romanya ya toplamaşarı lazım tüm Avrupa operasyonlarını.
    Adet çok olmalı.Maliyet düşürmek için.Ar ge sini vs sini tutabilir.
    Bugün bir otomobil fabrikasında en az 1 milyon üretim olmalı ki gelecekte rekabetten şüphe etmeyelim.
    Ford otosan üretim kısmında.Yönetim bunları düşünüyordur diye düşünüyorum.Kamyonda da kapasite artısı olmus.Ama yetmez.Bugün Ford Otosan nazarından bakmıyorsun meseleye anlıyorum seni.Dikkat cektiğin nokta önemli.Cünkü biz malı Ford Motor a satıyoruz.Onların pazarda üstünlüğünü devam ettirmesi gerekiyor ki biz çatır çatır üretim yapalım.
    Bakalım yıllar neye gebe.
    Pazar liderliğini kaybederse tehlike çanı çalıyor deriz;)
    Ytd syg

Sayfa 465/689 İlkİlk ... 365415455463464465466467475515565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •