Sayfa 389/673 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489 ... SonSon
Arama sonucu : 5384 madde; 3,105 - 3,112 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Batarya yatırımı yapmıyor diye çok düşmüş ama.
    Ben öteden beri, hep söylüyorum, yazıyorum.

Elektrikli araçlar hikaye.
    Bu dünyada fosil yakıtlar olduğu sürece, hep kullanılacak.
    Fosiller için gerekli her şey üretilecek.

Batarya yatırımı yapmamakla, en doğrusunu yapmış.

Temiz enerji diye bir şey yok.
    Temiz para diye bir şey var.

İsrail temiz enerjiyle, 3 atom bombasına eşdeğer sarfiyat yaptı galiba !!!

2.  Alıntı Originally Posted by koyay Yazıyı Oku
    Haklisiniz ancak seneye 70-80 tl temettü dagitabilme potansiyeli olan hisse yuzde 5 temettu verimiyle hesap etsek buralarda durma ihtimali yok, kur da duracak gibi değil, mecbur f/k yukari gidecek. Froto tarihinde 7 f/k dip diye biliyorum ayrintili bakmadim.
    Tarihi dip 6 f/k

Mesele mütemadiyen bizim şirket değil, yine ülke riski/konjonktür riski/coğrafya riski girdabına girdik. Yıllardır aynı kısırdöngü. Borsa ne zaman kendisine biçilen deli gömleğini yırtmak için bir hamle yapsa illa ki bir arıza ile karşı karşıya kalıyor.

Halimiz itten beter, keyfimiz paşada yok.

Vesselam.
    Az insan çok huzur

3.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Tarihi dip 6 f/k

Mesele mütemadiyen bizim şirket değil, yine ülke riski/konjonktür riski/coğrafya riski girdabına girdik. Yıllardır aynı kısırdöngü. Borsa ne zaman kendisine biçilen deli gömleğini yırtmak için bir hamle yapsa illa ki bir arıza ile karşı karşıya kalıyor.

Halimiz itten beter, keyfimiz paşada yok.

Vesselam.
    Temmuz 2022 7 fk iken 15 usd ydi, artik yeni dip-destek 27-28 usd oldu herhalde...
    Yazdıklarımın hiçbiri al-sat-tut önerisi değildir.

4. TEB piyasa kör diyor, 2024 60 milyr kar diyor, hbk 200 lere yaklaşacak diyor, su an 4.5 fk diyor

https://twitter.com/borsaliyizcom/st...pzNrImh2w&s=19

5.  Alıntı Originally Posted by koyay Yazıyı Oku
    TEB piyasa kör diyor, 2024 60 milyr kar diyor, hbk 200 lere yaklaşacak diyor, su an 4.5 fk diyor

https://twitter.com/borsaliyizcom/st...pzNrImh2w&s=19
    Piyasa kör değilde bu değerlere götürecek sermaye yerlide yok. Yabancı da gelmediği gibi seçimden sonra ki harekette kalanları da gitti. Froto da yabancı son 2 yılda 23 milyon adet hisse sattı. Tüm mal yerlilere dağıldı. Sonuç yüksek volatilite düşük değerleme.
    Az insan çok huzur

6.  Alıntı Originally Posted by koyay Yazıyı Oku
    Romanya'daki courier, yeniköydeki transit uretimi otomatige bagladikca aylik uretim sayilari 60 binleri devirmeye baslayacak, raporlarda "otomotiv piyasasinda gecen yilin baz etkisine bagli olarak satislardaki daralma baski unsuru olmasina ragmen adetsel uretimdeki organik buyumesiyle ayrisan Ford Otosan..." Diye papağan gibi tekrar edip duracaklar...
    TEB yukardaki gibi raporlar icin altyapıyı yapıyor

https://twitter.com/borsaliyizcom/st...ssssbS7ug&s=19

7. Burada pek çok kişi biriktirmek arzusunu dile getiriyor ancak fiyatın sürekli baskılanmasından da şikayetçi oluyor. İyi de hesap kitap ortada iken hisse fiyatının böyle anomali içinde düşük değerlemede devam etmesi sizleri mutlu etmesi gerekmiyor mu ?

Ben bu tezatınızı en başından beri anlamıyorum.

Yani ya kolpa yapıyorsunuz ya da gerçekten frotonun olayının ne olduğunun hakkı ile idrakinde değilsiniz.

Mesela Fabric kardeşi bu konuda istisnalar arasına koyarım, her düşüşte sevinip alıyor. Gayet tutarlı gayet disiplinli ve çok rahat. Örnek budur.
    Az insan çok huzur

8.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Piyasa kör değilde bu değerlere götürecek sermaye yerlide yok. Yabancı da gelmediği gibi seçimden sonra ki harekette kalanları da gitti. Froto da yabancı son 2 yılda 23 milyon adet hisse sattı. Tüm mal yerlilere dağıldı. Sonuç yüksek volatilite düşük değerleme.
    Kaç şirket var üstad TR'DE sermaye koyabileceğin elbet birileri el atacak, bu kadar ucuza böyle tereyağlı ballı ekmek bu kadar boşta bekler mi? Ümitli olmak lâzım.

Alark da aldik 3-5 portföy cesitlendin diye mesela zırt pırt gömüyor ortaklar satışı piyasaya, her defasında dönüp dolaşıp koça sığınıyoruz.

Sayfa 389/673 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •