Sayfa 417/675 İlkİlk ... 317367407415416417418419427467517 ... SonSon
Arama sonucu : 5393 madde; 3,329 - 3,336 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Benim bulunduğum nokta Nirvana kardeshh, buraya gelmeden/havasını solumadan buranın rüzgarı bile adamı bozar. 20-25 sene sonra burada bayrağı sen alır benim boşluğumu doldurur düşüşlerde keyif yazısı yazarsın. Yatırımcıyım diyorsun ya o bakımdan yani.

Ayağında kunduraaaaaa, yar gelir doya doyaaaaa
    Bu yazdığınızdan benim genç ve borsa aleminde yeni olduğumu düşünüyor gibi bir haliniz var sanki? Acaba yaşınızı, ne kadar süredir borsada olduğunuzu ve ford yatırımcısı olduğunuzu öğrenebilir miyim?

2. yeni transporter gelmek üzere. Baharda geliyor
    https://www.linkedin.com/posts/alber...member_desktop

3.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    yeni transporter gelmek üzere. Baharda geliyor
    https://www.linkedin.com/posts/alber...member_desktop
    Koltuksuz bir tonluk olanını biz üreteceğiz sanırım.
    Ford gibi çok fabrikaya ihriyacı var bu ülkenin.
    Koç gibi çok holdinge ihtiyacı var.
    Orta sınıf gitti.
    Borç çok.
    Nüfus çok.
    Haydi biz kendimiz neyse de yasıyoruz iyi kötü.
    İleride nasıl olcak bilmiyorum.
    Çok çalışmamız lazım.
    Vehbi Koç gibi ideal adamlar Suna kırac gibi ideal iş insanları lazım ülkeye.
    Çok çalışmamız lazım çok.
    Ytd iyi geceler.

4.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Koltuksuz bir tonluk olanını biz üreteceğiz sanırım.
    Ford gibi çok fabrikaya ihriyacı var bu ülkenin.
    Koç gibi çok holdinge ihtiyacı var.
    Orta sınıf gitti.
    Borç çok.
    Nüfus çok.
    Haydi biz kendimiz neyse de yasıyoruz iyi kötü.
    İleride nasıl olcak bilmiyorum.
    Çok çalışmamız lazım.
    Vehbi Koç gibi ideal adamlar Suna kırac gibi ideal iş insanları lazım ülkeye.
    Çok çalışmamız lazım çok.
    Ytd iyi geceler.
    Transporter Multivandan farklı olacak. Tüm versiyonları otosan üretecek. Yolcu taşıma bazlı olmayacak ama yinede 5 kişilik olanı falan üretilir. iyi geceler

5.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Transporter Multivandan farklı olacak. Tüm versiyonları otosan üretecek. Yolcu taşıma bazlı olmayacak ama yinede 5 kişilik olanı falan üretilir. iyi geceler
    Hımmm…
    Anladım.
    Bizimkiler sağolsun ketum yabancılardan haber koparmaya çalışıyoruz.
    İyi geceler.

6. �� teşekkürler alanzo

7. Ak yatırım notundan...

" Otomotiv Sektör Notu: Toplam araç ihracatı yıllık %3 daraldı. Kasım ayında binek araç ihracat satış hacmi yıllık %1, hafif ticari araç ihracat satış hacmi yıllık %9 daraldı. Kasım 2023'de hafif araç ihracat satış hacmi yıllık %4 daraldı. Kasım 2023'de hafif araç üretimi yıllık %4 arttı. Binek araç üretimi yıllık %15 artarken, hafif ticari araç üretimi yıllık %17 daraldı. Tofaş ihracat satış hacmi Kasım 2023'de yıllık %61 daralarak 6 bin adet oldu. 2015-2022 döneminde Tofaş'ın yıllık ihracat satış hacminin %9'ü yılın ilk 11 ayında yapılmıştır. Söz konusu eğilimin 2023'de de devam edeceğini varsayarsak, 2023 yılında Tofaş'ın yıllık ihracat hacim eğiliminin 60 bin adet araca işaret ettiğini hesaplamaktayız. Söz konusu 60 bin adet araç ise şirket öngörüleri olan 60-70 bin adede paraleldir. Bir önceki ay eğilim 60 bin adet seviyesindeydi.

Ford Otosan ihracat satış hacmi Kasım 2023'de yıllık %25 artarak 28 bin adet oldu. 2015-2022 döneminde Ford'un yıllık ihracat satış hacminin %90'ı yılın ilk 11 ayında yapılmıştır. Söz konusu eğilimin 2023'de de devam edeceğini varsayarsak, 2023 yılında Ford'un yıllık ihracat hacim eğiliminin 314 bin adet araca işaret ettiğini hesaplamaktayız. Söz konusu 314 bin adet araç ise şirket öngörüleri olan 335-345 bin adedin oldukça altındadır. Bir önceki ay eğilim 314 bin adet seviyesindeydi. Söz konusu haberi Tofaş ve Ford için "Nötr" olarak yorumluyoruz."

Not nötr dese de Ford için pek iyi bir haber değil...zaten dün piyasa cezayı kesti

8. Bu üçkağıtçı bir firma. Yıllık satış öngörülerini hisseyi manuplasyon için kullanıyor. 6 aylık bilancodan sonra satış hedeflerini yukarı revize etti. 9 aylıktan sonra geriye revize etme . İlk 6 ayda ne degistide hedefkerini son kalan 6 ay için yuzde 10 yukarı revize ettin. 3 ayda ne , ne kadar degistide kalan çok kısıtlı bir süre için hedefkerini tekrar yüzde 10 geriye aldın. Şimdi onları da tutturamiyorsin onunda yüzde 10 altında kalıyorsun. Bunu kasıtlı yapiyorlar

Sayfa 417/675 İlkİlk ... 317367407415416417418419427467517 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •