Sayfa 459/673 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559 ... SonSon
Arama sonucu : 5378 madde; 3,665 - 3,672 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Sayın uzunvade, umarım öyle olur. Hep beraber bekliyoruz. Giden gitti zaten
    Abi bana bakmayın ben cok zaman ekonomi işlerinde iyimser davranıyorum.
    Kendi bütçeme ait işlerde genelde iyimserim.
    1997 de ortak olurken ford buraya gönderdikleri yönetime birinden dinlemiştim.
    Gidin fordlaştırmayın orayı ama demiş;)
    Yardımcı yönetim ekibi amerikalıydı o zamanlar bilirsiniz.
    Ben Türk sermayesinin Türk mühendisinin güzel işler yapacagını tahmin ediyorum.
    Öyle umud ediyorum.
    Orada da burdaki tedarik ve üretim sistemi kuracaklar.Bu da kısa vadede olacak işler değil diye düşünüyorum.
    Şu an acıklanan değil ama birkaç model daha gelebilir.
    Adet bazında daha fazla üretim olursa ancak üretim verimli olur.
    Bu Almanya fabrikalarındaki modellerin aslında buraya kaydırılması daha güzel olur.
    Ford motor sunumundan bakmak lazım ne model nerde üretiliyor avrupa da.Bir yere toplanması ön avrupa olursa bu daha faydalı olur.Karlılık artar.
    İspanya yı da aslında egale edip ordaki modelleri de fordotosan a verselerdi daha kalıcı hamle olurdu.
    İspanya da baya teşvik ve yatırım yapıyor.
    Benim içimden gecen mantıklı olan aslında Tüm Avrupa modellerini ford otosan a vereceksin gereksiz yerleri de kapatacaksın.
    Bir de birleşme işini model bazında arttıracaksın.
    Orta vadeyi kurtarır.
    Batarya işini de süreç içinde halledecekler zaten.
    Ford motor yatırıma baslamıstı.Orda da bazı plan değişikliklerine gittiler.
    Otosan penceresinden bakarsak 1 milyona cıkınca romanya da karlılık yaratır.Beklediklerini de yaparlar.
    Bunların hesabı 1 milyon üretim kapasitesiydi.
    Üstünkörü konusuyoruz tabi.
    Ne kadar mühendis tutarsın ne kadar adam yetiştirebilirsin vs onlar teknik ayrıntı onlara kafam ermez.
    Ama geçmişten bu yana beklentim avrupa operasyonlarının sadeleşmesi şirket içinde.
    Genel kurulda sorarız olmazsa kafalarında ne düşünüyorlar bakalım.
    Haydar bey gene gelir acıklamaları yapar.
    Ytd syg

2.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Ford Romanya'dan 2. Dacia mucizesi çıkarmak istiyor. Ama reno nun başında Carlos ghosn gibi bir dahi vardı. Jim- Ali den anca cin Ali hikayesi çıkar , mucize cikmaz
    Haydar Yenigün'den bir hikaye çıkaramazmıyız Alanzo hocam ? sektör duayeni olarak yorumunuz ne olur,

hürmetler,

3. Çin de 25 milyon arac üretiliyor.elektrikli.
    Batarya elektrikli araç işine 2010 dan bu yana yatırım yapıyorlar.Bunların tüm verileri çin elektrikli araç verileri çin de bir üniv de data yapılıyor.
    Çinlilerle kimse rekabet edemez.Su an.
    Napacaklar Batı kota koyacaklar ufaktan.
    Al benim pazarımı mahvet demez kimse.Batı için konusuyorum.
    Asagıda Asya askeri yıgılmaları Çin in yükselişini yekpare güç olarak ortaya cıkmasını istememekle alakalı.
    Bunu covid zamanında Batı denedi Çin i yalnızlaştırmayı.Bir algı olusturmaya calıstılar fırsat bilip.
    Henry nin yıllar yıllar yıllar önce haritada Çin in çevresindeki ülkeleri kusatma planı vardı zaten.Nitekim bunda başarılı da oldu.
    Şimdi Batı ya dönersek batarya elektrikli araç dönüşüm içinde.Çin bu dönüşümü yapıyor.Ve sonrasında yavaş yavaş Çin şirketleri Batılı şirketlerle anlaşmalar yapacak mal satmak için.
    Yoksa sadece kendi pazarına üretim yapabilir bir noktada.
    Avrupa ve Abd şirketleri Çin şirketlerini elektriklide yakalar ama en az 5 10 senesi lazım.
    Çin devlet kapitalizmini uyguluyor.
    Soru şu:Batı yla anlaşmayan Çin in herkese mal sattıktan sonra isteyeceğş şey nedir?Bu isteğinin karşısında Batı tüm dengelerini nasıl korur?
    Bırakın Çin dönüşümde yükü çeksin sonra bize çalışırlar derlerse Batı planını yapmıştır.
    Yoksa yeni bir dünya savaşı kapıya gelir.
    Tüm sektörleri için aynı şeyi düşünebiliriz.
    Ytd syg

4.  Alıntı Originally Posted by skardes Yazıyı Oku
    Haydar Yenigün'den bir hikaye çıkaramazmıyız Alanzo hocam ? sektör duayeni olarak yorumunuz ne olur,

hürmetler,
    Selamlar , Haydar Yenigün emir kulu. Çok bişey çıkmaz.
    Burada sıkıntılar
    1- Ford global çok kötü yönetiliyor . Çok fazla para harcadılar hepsi fiyasko ile sonuçlandı. Bu , froto dahil tüm üretim tesislerine yansıyor. Unutmayalımki froto nun yarısı ford motor un
    2- Ali başgan işten koptu. Abuk sabuk işlere girdi.
    3- Romanya fabrikası Froto ya gelmeden daha iyi performans gösteriyordu. aylık 22 binlerden 15-16 binlere bir düşüş var. Üstelik 650 tane yeni işçi aldılar. Üstelik %115 kapasite kullanıyoruz diyorlar.Orası tam bir batak eğer iyileşmezse
    4- Vw işi tam bir fiyasko oldu. 2022 sonundan 2024 sonuna ertelenen bir üretim . 2 yıllık kayıp 200 bin üretim.
    5- Elektrikli işi sanıyorum aksayacak. Pil fabrikası yattı.
    6- Ford binekte avrupada silinmekl üzere. Bu pazar kaybı zamanla ticariye sirayet eder. Geri almak çok çok zor
    iyi gelişmeler
    1-Euro kuru nispeten toparlandı
    2- Binekte 1-2 yeni modelin froto ya gelme durumu olabilir
    3-2 yeni model üretime girdi. Bunlar nispeten satışı artıracaktır ve yatırım harcamalarını azaltacaktır
    2-

5. Froto yu yatıımcı ilişkileri sayfasında her ay konulan yatırımcı sunumunu inceleyin. Berbat ötesi
    Orada 3 tane yönetici kadın var. Yani maaş ı saymaktan başka işleri yok sanırım
    yanlış eksik ve güncellenmemiş bilgiler. Berbat bir sunum
    Ondan daha kötüsü satış ve üretim beklentileri
    son 6 ayda 3 defa yukarı ve aşağı revize edildi. Daha kötüsü en son revizede tutmadı. Bu bilerek yapılıyorsa hainlik, bilmeden yapılıyorsa froto nun nasıl kişiler tarafından yönetildiğine dair ipucu veriyor bize

6.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Froto yu yatıımcı ilişkileri sayfasında her ay konulan yatırımcı sunumunu inceleyin. Berbat ötesi
    Orada 3 tane yönetici kadın var. Yani maaş ı saymaktan başka işleri yok sanırım
    yanlış eksik ve güncellenmemiş bilgiler. Berbat bir sunum
    Ondan daha kötüsü satış ve üretim beklentileri
    son 6 ayda 3 defa yukarı ve aşağı revize edildi. Daha kötüsü en son revizede tutmadı. Bu bilerek yapılıyorsa hainlik, bilmeden yapılıyorsa froto nun nasıl kişiler tarafından yönetildiğine dair ipucu veriyor bize

teşekkurler hocam, keşke şu son 2 mesajınızı Ali Başgana uygun dille anlatabilecek gücümüz olsa;

bunla birlikte birde batarya/yazılım/çin tehditi konularınıda, da,

keşke otosan şu otonom yazılım işini türk mühendislere bir şekilde yaptırıp tüm ford için topa girse, hem Türkiye hem Ford için en büyük kırılım olur belki de,

koç holding bir şekilde iyi yönetilen bir holding uzun yıllardır, bir şekilde bu işinde üstesinden gelirler diye dusunuyorum , umarım yanılmayız,

hürmetle

7. Kötümser kişi yatırım yapamaz ve yatırımcı olamaz. Ford Otosan a kötü yönetiliyor demek ya cehaletle ya da ard niyetle açıklanabilir. Mallarını azaltıp gelip karamsarlık estiren karabataklardan kendinizi ve algılarınızı koruyun derim. Bu türler bu ülkede en çok olan türler. Elini sallasan 50 tanesi etrafınızda/çevrenizde muhakkak vardır. Hayatınızdan böylelerini uzak tutmazsanız işiniz yaş benden size söylemesi.
    Az insan çok huzur

8. yaşlı , cahil adam! konuştu. Allah bunun gibilerden korusun. Sen ulumana devam et. Tabela kimin haklı olduğunu gösteriyor.

Sayfa 459/673 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •