Sayfa 467/674 İlkİlk ... 367417457465466467468469477517567 ... SonSon
Arama sonucu : 5386 madde; 3,729 - 3,736 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Bu video tadında topik... Topiğin seviyesi için fazla ciddi gelmişse kusura bakılmasın...
    Bir dahakine çizgi film atarım...

https://youtu.be/wTHZ4ZY731c?si=OPP20oIbQAs4TI45

2. https://www.yf.com.tr/piyasa-analizi...tay/2024_strtt

Can sıkılmasın ki konu yanlış kanala kaymasın.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

3.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Bu video tadında topik... Topiğin seviyesi için fazla ciddi gelmişse kusura bakılmasın...
    Bir dahakine çizgi film atarım...

https://youtu.be/wTHZ4ZY731c?si=OPP20oIbQAs4TI45
    :-) teşekkürler , muhteşemmiş

4. Forumda bir kaç kişi var ki sürekli elektirikli, akülü, pilli arabaların tüm dünyada piyasayı ele geçirmeye başladığını, bunların da özellikle Çinli firmalar ve Abd'li Tesla olduğunu, geleneksel üreticilerin bu konuda çok geç kaldığını, hatta Alman ve dünya devi Folksvaaagen'in 3-5 yıla kadar Nokia'nın kaderini yaşayarak piyasadan silineceğini,

Fort'un (Ford da olabilir) gün be gün Evropa'da ve Amariga'da hem binek hem tünek hemi de ticari araçlarda pazar kaybettiğini, o kadar mesarif edilip yatırım yapılan ve alınan Rumen fabrikasının da cacık çıktığını, fabrika müdürü George Hagi'nin kendisini odasına kapattığını, Çinli akülü araba üreticisi BYD'nin Macaristan ya da İngiltere'de fabrika kurmak için araştırma yaptığını, küresel ve düz dünya çapında geleneksel üreticileri ve dahi Fort'u ve de dolayısıyla Fort Otosan'ı zor günler beklediğini,

Capon ve dünya 1.si altın madalyalı üretici Toyota'nın bile akülü araba konusunda geç kaldıklarını ve yeni ve tehlikeli bir teknoloji olan hidrojen peroksit (oje çıkartan aseton) ile çalışan motör yapmak için 80 milyar Japon yeni harcadıklarını bizzat Toyota ceo'su Toyoda Tutsikiyançek'ten Basmane'de bir boyozcuda çiğdem ve gevrek yerken duyduklarını ve Froto'nun artık eskisi gibi Bist'in kralı konumunu koruyamayacağını imâ, ifâ ve de ilga ediyorlar.

Tezler bunlar.

Antitez olarak ise herkes ric abiye bakıyor acep ne diyecek diye. O da cevaben "Bana ne ooolum, Alırım demettümü otururum aşşağı, sizin davar gütmüşlüğünüz kadar benim çoban arkadaşlarım var" diyerek topu kendi sahasında dolaştırarak oyun kuruyor.

Dışarıdan bakınca benim gözlemim bu yönde.

5. Çizgi film isteriz, Miki Maus un maceralarını çok severim. Sizde yoksa ben hemen mikili bir film kayayım pardon koyayım. 3 film 1 arada olursa tadından yenmez. Hayde bakem filmci başlat matineyi
    Az insan çok huzur

6.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Bana mı sallıyorsun sen?
    Ticaretle alakan yok sanırım.
    Yatırım gül bahçesi değildir.
    Her şey yaşanır her risk vardır.
    Dönemsel de olur riskler yersiz de olur riskleri şirket egale de eder.
    Ama beni düşünerek sallama hesap dediysen boş düşünmüşsün emin ol.
    Burdaki aşırı iyimser aşırı kötümser yorumların hiçbiri kıymetli değil.Ama hem artıları hem riskleri düşünen yorumları not al ve genel kurula katıl ve sor.Bu sana fayda sağlar.
    Başarılı insanların en büyük artısı her fikri bedava dinlemesidir.
    2010 dan beri tek lot satmadım yeri geldi tek şirkete evrilttim.Çok da kazandım.
    Dönüp baktıgımda iyi yapmısım.Çok zeki değilim borsa alanında.Ama her fikri dinledim muhakeme ettim karlı cıktıgımı düşünüyorum.
    Sen de karşı işler yapmıssındır.
    Bu yıl temettüyü çekeceğim borsadan cıkartmayacağım.Türk ttaktör le ilgileniyorum.
    Ford a dair payımı tutarım temettümü alırım.
    Ama her riski de değerlendiririm.Çok önceden dediğim gibi yeri gelir bir tuşla da satarız yeri gelir milyonlarca liralık ek alım da yaparız.
    Hepimiz için gecerli durum bu.
    Onun için iyi niyetle düşün oku.
    Şirketin yanındayız.Hissem olmayan şirketlerin de işlerini ara ara takip ederim basarılı olmasını isterim.Çünkü bu memleketin basarıya ihtiyacı var.
    Egolarından sıyrıl.
    Ytd
    hocam froto/otokar ve froto/ttrak baktıgında, froto yatırım yapan buyuyen şirket oldugu halde diplerde , ttrak iyi bir şirket ama yatırım işlerini halletmiş, sanki uzun vade bakınca olaya froto ttrak one geciyor gibi, geliyor bana,

toaso tarafına bakınca toaso otkar ve ttrak'a gore daha mantıklı geliyor, bu donem icin,

hürmetle

7.  Alıntı Originally Posted by skardes Yazıyı Oku
    hocam froto/otokar ve froto/ttrak baktıgında, froto yatırım yapan buyuyen şirket oldugu halde diplerde , ttrak iyi bir şirket ama yatırım işlerini halletmiş, sanki uzun vade bakınca olaya froto ttrak one geciyor gibi, geliyor bana,

toaso tarafına bakınca toaso otkar ve ttrak'a gore daha mantıklı geliyor, bu donem icin,

hürmetle
    Merhaba syn skardes,
    Haklılık payınız var.
    Gecmişte 4 ü de ford tofas ttrak otokar tuttugum bir şirketti.O sebeple bu şirketleri az bucuk tanıyorum.
    Şimdi sepet yapmak isteyen ya da almak isteyrnin kişisel para durumu önemli.
    Hiç ford um olmasaydı ford alırdım sonra digerlerine bakardım.
    Ya da 100 liranın yarısını buraya diger yarısını da 3 üne üleştirirdim.
    Şimdi benim duruma gelirsek türk traktör e temettüyü koymayı düşünüyorum.Neden diceksen belli bir nedeni yok.
    Ttrak özelinde bakarsak nasıl şirket diye ayrıntıya girmeden hem maliyet düşürme hem de iş makinaları alanında hem de premium traktörlerle kar arttırma yoluna gidiyorlar.satıs sorunu yok ya iç ya da dış mutlaka satıyorlar.
    Benim aklıma başka bir şirket gelmiyor.
    Syg ytd

8. Sayın yatırımcı arkadaslar goygoy yapan kimseyi ciddiye almayın.
    En ufak sallantıda arazi olurlar bkz dudu gibi …
    Ytd

Sayfa 467/674 İlkİlk ... 367417457465466467468469477517567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •