Sayfa 296/702 İlkİlk ... 196246286294295296297298306346396 ... SonSon
Arama sonucu : 5616 madde; 2,361 - 2,368 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Merhaba sayın ortaklar

1972 de sarkuysan la yatırıma başladım.2008 yılında froto ile tanıştım. Arada aselsana da göz kırptım ve hiç satmadan bu günlere geldim. Nedense hep dinledim okudum takip ettim ve almaya devam ettim. Ama hiç bu kadar konuşup kimseyi rencide etmedim. Anlayana hayırlı olsun.

2. Yükünü tutmus kişiler ikna etmez ugrasmaz o işlerle….
    Abd den ev alıp satan biri de boş değildir o da kendi ikna ya da iknasızlıgına delil bulabilir.
    Onun için varsa niyetiniz alınız yoksa almayınız.
    Geleceğe güveniyoruz geçmişteki gibi ama risk var mı var.
    İçinize sinmezse almayınız.
    İkna delilleri de 2000 den bu yana ford un bilancolarını bulup okuyunuz fikir belirir.
    Ben küçükken bana bir masal anlat baba da fiko transit almıştı ordan aşık oldum ford a sonra üniversitede çimenlerin üstüne yayılırken babam para yollamıstı ev al da kira da oturma diye beşiktaş ta ev almıstım artan parayla ford hissesine girmiştim ilkin yıl 2009 falandı.
    Çok hisse tuttum çok sepet yaptım en güzeli ford imiş.
    Kısa vadeli uzun vadeli her seyde ford un tadı bir baskaydı.
    Rakipler daha da ilerletecekse işi maliyetler düşer o da bize yansır.
    Korkanın çocugu olmaz.
    Yönetim ehil calıskan koçları da tanır bilir severim eee daha ne?
    Temettüleri ford a koymaya devam kısa vadelide tuttugum kagıtlar var onları da buna eklerim.
    Temettüleri de koyarım.Ne zamana kadar vadem sonsuz.burdaki paraya ihtiyacım yok yiyecek satacak yerine baska sey koyacak da halim yok.
    Demişler ya Mevlana ya aşk nedir diye?
    O da ben ol ki bilesin demiş;).
    Bizimkisi de o hesap;)
    Ytd

3. Savaşı bahane edip piyasaları aşağı basıyorlar. Çoğu şirketin fiyatı o kadar ucuzladı ki, tam da yabancılara buyur edilecek kıvama geldiler sayılır. Şu dolar az daha yükselsin arkadaşlar daha çok kar edebilsin...

Bu savaşın bizimle ne ilgisi var? Genel manada Arapların zamanında baş tacı ettikleri, inandıkları Britanya'nın icraatı. İnsani olarak masum sivil halkın, çocukların öldürülmesinden bahsetmiyorum, orası hiçbir şekilde kabul edilemez; ve buna sebep olanlar işkence ile acı çektirilip öldürülmesi lazım (biraz ağır oldu ama öyle, her iki taraf için de söylüyorum) o konu dinden, ırktan bağımsız tamamen bir insanlık suçu, bunu Kuzey Kore insanına da yapsalar aynı, bir hıristiyana veya museviyede yapsalar aynı, sonuçta insan hayatı...

Öte yandan oranın tarihini okunursa; İngiltere'nin nasıl hem araplara şirin gözükerek ve işbirliği yaparak Osmanlıya kışkırttığı (yanlış anlaşılmasın Osmanlıya karşı onları kışkırtarak iyi yada kötü yaptılar demiyorum, adamların o zamanki çıkarına göre zaten zor durumda olan ve Almanya ile müttefik görünen Osmanlıyı daha da zayıflatmak, hemde Almanya'nın orta doğudaki emellerini durdurmak ve Hindistana giden yolun güvenliğini sağlamak amacıyla), hem de yahudilere orada bir vatan söz vererek, her iki tarafı aslında nasıl kandırdıkları ortaya çıkacaktır. Bu konuya meraklı olanları Janet Wallach'ın Gertrude Bell'in (Arabistanlı Lawrence'nın akıl hocası denebilir) hayatını anlatan Çöl Kraliçesini okumasını tavsiye ederim. Bugüne ışık tutan muhteşem bir kitap.

Syg

4. Tradingview'a temettülerle düzeltilmiş olarak izleme modu gelmiş. (sağ altta saatin yanındaki ADJ yazan buton) Gelen temettülerle alım yapıldığında ne olmuş otomatik grafiğe çeviriyor çok iyi olmuş.
    Dolar bazlı + temettü ile düzeltilmiş olarak bakmak lazım bütün hisselere.

Böyle bakınca iyice güven veriyor. NYSE de neymiş diyorum bakınca grafiğe.

ytd

5. Makina ertesi gün koyuyordur kırmızılarda alım yapıldıgında herkes korktugunda alım yapıldıgında daha da devasa rakam cıkıyor ortaya.
    Bşr de tek hisse yapıp dikkat dahıtmadıgında daha da devasa olur.
    Gecmişte yaptıgını gelecekte yapar mı?
    Derler.
    Nasip kısmet;)
    Ytd

6. Zıraat 10.1 bekliyor üçüncü çeyrek tahmini…

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,124
    Yarın Foncular var Frotoya da uğrarlar mı?
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

8. Üşenmedim bütün hisselere baktım neredeyse temettü hissesi olarak bilinen. Koç'un şirketlerinin hemen hepsi 15-30 kat gitmiş temettü ile düzeltilmiş bakınca son 20 senede. arclk bozmuş biraz.

Bileşik getiri acacip bir şey bir de grafikte bakınca insanın aklını alıyor aklınııı

TL ile yatırım olmaz, Türk borsasına yatırım yapılmaz, TR'de enflasyon var diyenlere göstermek lazım bu grafikleri.

ytd

Sayfa 296/702 İlkİlk ... 196246286294295296297298306346396 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •