Sayfa 607/678 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657 ... SonSon
Arama sonucu : 5420 madde; 4,849 - 4,856 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Çok güzel bir bakış açısı, tüm forum üyeleri adına sizi kutluyorum İbrahim bey. Fiyat yükseldikçe yükselmesi devam ediyor, eved. 50-100 lira gibi komik rakamlı ve râkımlı hisseler çok mu iyi yani, di mi?

Şimdi zevzeğin biri çıkıp "İyi de bilader 4 yıl önce bu hisse de 40 liraydı, ne ayak?" derse yanıt olarak Ford Cargo 3230 S Kırkayak dersiniz. Saygı ve hürmetle.
    Osman bey ben kendi görüşümü yazdım. Herkes istediği gibi yorumlar yeter ki hakaret olmasın. Bedelsizin matematiksel olarak hiç bir faydasi yok, aynı kefeye koymam ancak fiyatı çok yüksek pltk yada egeen bedelsiz vermeyerek yukselmeyede devam ediyorlar. Herkesin motivasyon kaynağı farklı olabilir. Benimde bu hisse de motivasyon kaynağım şirketin belli bir orandaki lot sayısına ulaşmak, bedelsiz verilsede bende ki etkisi, gerçekte de öyle olduğu gibi, sıfır olacak.

2.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    son bilanço da dikkatimi çekenler:
    dönen varlıklar %12 artmış..karşılığı kısa vadeli yükümlülükler %23 artmış..ideali üç aşağı beş yukarı oranların paralel gitmesi..normal karşılamak lazım..yüksek faiz ortamındayız..finansman giderleri artıyor..
    duran varlıklar %39 artmış..karşılığı uzun vadeli yükümlülükler %6 artmış..çok basit şekilde işletmenin mevcut değerindeki artış diyebiliriz..%39 çok iyi oran..karşısındaki %6 değer in %80 i finansal borçlar..yani faiz borcu..
    kısa vadeli yükümlülüklerde:finansal borçlar,ticari borçların yarısına yakın..bu çok iyi bir oran..sıkıntı ufak olsa da şöyle:finansal borçların %50 artışına karşın ticari borçlar %10 artmış..yine aynı yere gelir enflasyonist ortam..
    diğer bir ayrıntı:dönen varlıklarda ticari alacaklar artış oranı %10 satış artış oranı %28..tahsilatlarda sıkıntı yok..
    benim anladığım:içerde deli gibi bir para hazırlanmış...bu sene haberler düşebilir kap a...
    bu bilanço ile bedelli olmaz..döviz -nakit fazlası var..

3. Ara düzeltmeler ile 48-50 dolar hedefine adım adım.Froto 700 . Sıkılaşma geliyor araba satışları sıfıra düşecek yeğenimmmm. sat froto yu hemen .

https://tr.motor1.com/news/714587/od...mart-verileri/

4.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Ara düzeltmeler ile 48-50 dolar hedefine adım adım.Froto 700 . Sıkılaşma geliyor araba satışları sıfıra düşecek yeğenimmmm. sat froto yu hemen .

https://tr.motor1.com/news/714587/od...mart-verileri/
    Sıkı para politikasının dozunu bir yere kadar

ayarlayabilirler. Dozu kaçırırlarsa Enflasyon

yerini Deflasyona bırakır ki bu da iflasları getirir

Sıkı para politikalarında bu dengeyi gözetirler

merak etmeyin
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

5. https://halktv.com.tr/ekonomi/ford-e...oneldi-821854h

Yağmurda kapıyı açmayın elektrik çarpar. Dikkat yüksek volt!

6.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    sanki çalışacak..

7.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Osman bey ben kendi görüşümü yazdım. Herkes istediği gibi yorumlar yeter ki hakaret olmasın. Bedelsizin matematiksel olarak hiç bir faydasi yok, aynı kefeye koymam ancak fiyatı çok yüksek pltk yada egeen bedelsiz vermeyerek yukselmeyede devam ediyorlar. Herkesin motivasyon kaynağı farklı olabilir. Benimde bu hisse de motivasyon kaynağım şirketin belli bir orandaki lot sayısına ulaşmak, bedelsiz verilsede bende ki etkisi, gerçekte de öyle olduğu gibi, sıfır olacak.
    haddim olmayarak:
    belli bir lot sayısına ulaşmanın en sağlıklı yolu disiplinli bir şekilde her ay düzenli alım yapmak.bu süre zarfında ki en az 2-3 sene olmalı,teknik analizi ilerletip kağıdın fıtratı üzerine geçmişe yönelik analiz yapmak..mesela: froto flama formasyonlarını sever.froto rsı uyumsuzluklarını sever..froto bollinger bantlarına sadıktır....tahtacısı teknik analize uyar..
    3.sene sonunda düşüşleri çok iyi değerlendirerek gayet tatminkar lot arttırımı yaparsınız..
    kağıdın bölünmesinden bedelli bedelsiz vermesinde daha evladır..
    tecrübeyle sabittir..
    tabii ki yatırım tavsiyesi değildir..
    hayırlı kandiller bu arada

Sayfa 607/678 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •