Sayfa 435/692 İlkİlk ... 335385425433434435436437445485535 ... SonSon
Arama sonucu : 5529 madde; 3,473 - 3,480 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by Fabric Yazıyı Oku
    Yabancı almadan buralarda normal oldu bence
    Kimine göre 7.6 bile pahalı olabilir neticede
    Yabancı yok, bizim zort'u yerli tarihin hiç bir döneminde yürütemedi yürütemez...Bizim ki en babasından kalın bir hisse, bu kalınlık bizim yerlilere 10 beden büyük geldiği için sadece yabancıların alım/satımları ile yön çiziyor. Şu an yabancı yok ve hissemizin hali ortada. Yabancı gelene kadar da böyle devam edecektir.

Ayrıca önemli ve gözden kaçmaması gereken bir hususta son düşüş öncesi bizim zort cidden avantajlıydı ancak cidden hikayesi çok kuvvetli ve düşüşle bedava fiyata gelen alternatifler çıktı. Biz etkilenmeyiz ama piyasa bu alternatifleri değerlendirir ve bugün gördük ki değerlendirme refleksi var.

Örneğin Tofaş, son 2 ayda %53 gevşedi ve 6 fk çarpanından işlem görüyor şu an. Bu şirket bünyesine aldığı ülkenin en büyük satış rakamlarına sahip bir çok markanın satış ve pazarlamasını yapacak malum. Doas'ın sadece VW satarak ettiği karlar ortada. Tofaş'ın Ferrari, Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroën, Dodge, DS, Fiat, Jeep, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram ve Vauxhall gibi markaların araç satışından edeceği karları düşününce ve bugün mevcut durumda dahi 6 çarpandan işlem gördüğünü fark edince açık konuşmak gerekirse bu hikaye bizim zort'un hikayesinden daha cazip gelir piyasaya. Üstelik Stellantis Tofaş'a bir de üretmesi için yeni araç verecek. Bu da ayrı bir hikaye oluşturuyor şirkette.

Yawww işte diyeceğim her şeye tek pencereden bakmamalı, borsada Tofaş gibi aşırı ucuz olup premium hikaye barındıran şirketler varken bizi ancak yabancı kurtarır bu çukurdan. Ama o yabancı bile geldiğinde bence önce gidip Tofaş alacak, sonra bize gelecek diye düşünüyorum.

Bu aralar çok ciddi yazmaya başladım, başıma taş mı düştü acaba yawwww.....Heç alışık değelem oysa gardaşşşşşş
    Az insan çok huzur

2.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Yabancı yok, bizim zort'u yerli tarihin hiç bir döneminde yürütemedi yürütemez...Bizim ki en babasından kalın bir hisse, bu kalınlık bizim yerlilere 10 beden büyük geldiği için sadece yabancıların alım/satımları ile yön çiziyor. Şu an yabancı yok ve hissemizin hali ortada. Yabancı gelene kadar da böyle devam edecektir.

Ayrıca önemli ve gözden kaçmaması gereken bir hususta son düşüş öncesi bizim zort cidden avantajlıydı ancak cidden hikayesi çok kuvvetli ve düşüşle bedava fiyata gelen alternatifler çıktı. Biz etkilenmeyiz ama piyasa bu alternatifleri değerlendirir ve bugün gördük ki değerlendirme refleksi var.

Örneğin Tofaş, son 2 ayda %53 gevşedi ve 6 fk çarpanından işlem görüyor şu an. Bu şirket bünyesine aldığı ülkenin en büyük satış rakamlarına sahip bir çok markanın satış ve pazarlamasını yapacak malum. Doas'ın sadece VW satarak ettiği karlar ortada. Tofaş'ın Ferrari, Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroën, Dodge, DS, Fiat, Jeep, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram ve Vauxhall gibi markaların araç satışından edeceği karları düşününce ve bugün mevcut durumda dahi 6 çarpandan işlem gördüğünü fark edince açık konuşmak gerekirse bu hikaye bizim zort'un hikayesinden daha cazip gelir piyasaya. Üstelik Stellantis Tofaş'a bir de üretmesi için yeni araç verecek. Bu da ayrı bir hikaye oluşturuyor şirkette.

Yawww işte diyeceğim her şeye tek pencereden bakmamalı, borsada Tofaş gibi aşırı ucuz olup premium hikaye barındıran şirketler varken bizi ancak yabancı kurtarır bu çukurdan. Ama o yabancı bile geldiğinde bence önce gidip Tofaş alacak, sonra bize gelecek diye düşünüyorum.

Bu aralar çok ciddi yazmaya başladım, başıma taş mı düştü acaba yawwww.....Heç alışık değelem oysa gardaşşşşşş
    Kısmen katılmakla
    Yabancının reflex olarak önce bildiği limana yanaşmayı sevdiğini düşünüyorum
    Benim şahsi fikrim, frotoya tofastan önce gelecekleri yönünde.

3. FROTO - Ford Otosan

Tofaş ttrak froto doas hepsi de cazip çarpanlarda ama geçtiğimiz 2 yıldaki iç talep canlılığının olacağını sanmıyorum önümüzdeki süreçte.

Tofas doas ve ttrak düşük faiz yüksek enflasyon çarkından bize göre daha fazla faydalandılar.

Dış talebin toparlanmasıya froto nun diğerlerinden pozitif ayrışacağını düşünüyorum, tek korkum kurun enflasyon oranında artmaması.

Kur baskısı olmadığı sürece froto nun yabancının gözünde ön planda olacağını düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. İç piyasa bu yıla göre 2024 de %20 daralacak diye bekleniyor zaten ancak şunu göz ardı etmeyin ki Tofaş'ın mevcut düşük çarpanında bünyesine kattığı bu markaların gelirleri yok. İç pazar %20 daralsa bile bu markaların satışlarının bilançoya girmesi ile Tofaş'ta çok ciddi bir ciro ve karlılık artışı olacak. İleride iç pazar talebi tekrar yükseldiğinde ise ciro ve karlılık hepten coşacak. Varın düşeceği prospekt çarpanlarını siz hayal edin. Şu an çarpanı zaten bizim zorttan bile %18 daha düşük!

Yahu müzmin bir zortcu olarak bana tofaşı anlattırmayın işte her şey ortada. Mart temettüleri ile bu yıl ilk defa Tofaş alacağım kısmetse.

Bugün hunharca aldılar Tofaşı
    Az insan çok huzur

5.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    İç piyasa bu yıla göre 2024 de %20 daralacak diye bekleniyor zaten ancak şunu göz ardı etmeyin ki Tofaş'ın mevcut düşük çarpanında bünyesine kattığı bu markaların gelirleri yok. İç pazar %20 daralsa bile bu markaların satışlarının bilançoya girmesi ile Tofaş'ta çok ciddi bir ciro ve karlılık artışı olacak. İleride iç pazar talebi tekrar yükseldiğinde ise ciro ve karlılık hepten coşacak. Varın düşeceği prospekt çarpanlarını siz hayal edin. Şu an zaten bizim zorttan bile %18 daha düşük!

Yahu müzmin bir zortcu olarak bana tofaşı anlattırmayın işte her şey ortada. Mart temettüleri ile bu yıl ilk defa Tofaş alacağım kısmetse.

Bugün hunharca aldılar Tofaşı
    Dedecim,

Distribütör nerden kazanır?
    Araba satmak mı yoksa sonrasındaki bakım hizmetleri mi?

Kulağına küpe olsun elektrikli araçlar bakım istemiyor.

Bu sebeple elektrikli araçlar bayilik sistemini de ortadan kaldıracak gibi gözüküyor.

Mevcut bayiler elekrikli araç satmaktan hiç de memnun değil, haberin olsun.

Stallentis rekabet kurulu onaylansın diye sabah akşam dua ediyordur.

Byd Avrupa fabrikası açılana kadar biraz pahalli olacak ama yakında Çin vergisi de ortadan kalkınca aşağıdaki modellerin pastadan alacağı payı tahmin etmek de senin işin olsun.

https://www.bydauto.com.tr/atto3?utm...ontent=display

6. Evlat fukara sümüğü gibi yapıştın mq ne yapacağız nasıl kurtulacağız senden

En iyisi aramızda para toplayıp gidiş tek yönlü uçak bileti alıp Çin'e postalayıp şu yanıp tutuştuğun byd aracına kavuşturalım seni

Git birazda Çinlilerin beynine tecavüz et, ya da adamların başşaklarını yala sabah akşam
    Az insan çok huzur

7.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Evlat fukara sümüğü gibi yapıştın mq ne yapacağız nasıl kurtulacağız senden

En iyisi aramızda para toplayıp gidiş tek yönlü uçak bileti alıp Çin'e postalayıp şu yanıp tutuştuğun byd aracına kavuşturalım seni

Git birazda Çinlilerin beynine tecavüz et, ya da adamların başşaklarını yala sabah akşam
    Sen başka forumlarda yazınca özgürlük
    Ben yazınca baş ağrısı.
    Biraz adaletli ol.
    Sadece Çin degil.

Al sana Tesla bakımı nasıl yapılır videosu.

Ironi videosudur dikkat et.

https://youtu.be/ORHxeUDhhGs?si=3uhqVjiKx6V5EptA

Özet:
    Tesla 10000 km bakımında yapılması gereken tek şey silecek suyu değişimiymis

Videoda 15.dk atlarsan bayilikle ilgili yorumları dinleyebilirsin

Tesla'nin tek tavsiyesi 180000 km de balata kontrolü yapılması .

8. Kapitalizm bir ürün satacak ve kendine bağımlı hale getirmeyecek;)
    Ric i günahım kadar sevmem üyeliksiz bakınca gördüm yorumlarını Tofaş için doğru düşünüyor.
    Ric in tek kabahati dili.
    Perspektifi iyi adamın.
    Ytd

Sayfa 435/692 İlkİlk ... 335385425433434435436437445485535 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •