Sayfa 58/673 İlkİlk ... 848565758596068108158558 ... SonSon
Arama sonucu : 5378 madde; 457 - 464 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    Romanya ya niye bu kadar takınıldı anlamdım.2023 sunumunda hedef 210 bin olarak verildi..Geçen sene 93 bin..ilk çeyrekte %5 ilk düşüş var satışlarda ..bu normal..herkesin öyle..Ford un senelik sunumlarına bakın geçmişe yönelik,sonra ileriye doğru kontrol edin..Romanya da sıkıntı yok,hatta en hızlı entegrasyonlardan biri satın alındığı tarihe göre..
    Araç başı euro kar geçen seneyle aynı..buda normal hatta iyi..neye göre bilanço kötü deniliyor,işler iyi ye gitmiyor deniliyor anlamıyorum..
    biz aptalmıyız,konjonktürü okuyamıyormuyuz?
    Avrupa faiz arttırıyor,sıkılaşma politikaları var..geçen ay euro bölgesi %8 enflasyon açıkladı..buna rağmen geçen sene ile aynı kar başarısızlık mı?(araç başı euro olarak)
    Dön bizim ülkeye;ihracat yapan bir firmasın ama kur u sabitliyorlar..
    sen çalışanına parayı enflasyon oranında ver,tedarikleri aynı oranda al..ama kur sabit
    adil bir kurda 100 tl olacak bilançon 76 tl oldu..
    buna rağmen iyi bilanço ..bankaların fiyatlarında dolar ve altın alış satış arası 1 tl makas var..ülke böyle..artı birde tahtakale fiyatları var.
    tüm bunlara rağmen ÖZKAYNAK artışı 3 kat...8 b den 22 b ye...bu defter değeri demektir...
    yok Ford iyi değilmiş,satışlar kötüymüş,ciro düşmüş,mühendisleri togg a kaptırmış,üretim düşmüş,Romanya bizi mahvetmiş misin miş...engelleyin gitsin..
    Ford,ülkenin en sağlam 2 kağıdından biridir.......
    Katılıyorum yani sana

2. bugün öğlen yemekten sonra arkadaşla çay içerken, arkadan elinde tepsiyle geçen biri tepsiyle kafama çarptı. o an aklımda belirdi : akı kapasitörü... pardon froto grafiği. bu arada çayı demli getirin dememe rağmen demsiz getirmişlerdi, yani açık çay. hiç sevmem açık çayı. neyse akı kapasitörü, pardon froto grafiğinde, altta boncuklar var, valla kusura bakmayın, boncuk tiksintinizi biliyorum ama, ne yaptıysam o indikatörü kapatamadım, çayı demli getirselerdi kapatabilirdim belki. ah sibel ah, sen bana zamanında evet deseydin neleri kapatırdım neleri. ama sen de haklısın, en yakın arkadaşına aşkımı ilan ettim, sen de ikinci tercih olmak istemedin, yerden göğe kadar demlisin. valla boncuklar sibel'in suçu banane. şimdi çaycı soruyor, orta trend desteğine dokunup döner miyiz, yoksa en alt desteğe gider miyiz ? ona göre demleyecem diyor. ben ne bilim dedim sibel'e, sen de yanında ilik gibi kızla dolaşmayaydın dedim.

tavsiye değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    bugün öğlen yemekten sonra arkadaşla çay içerken, arkadan elinde tepsiyle geçen biri tepsiyle kafama çarptı. o an aklımda belirdi : akı kapasitörü... pardon froto grafiği. bu arada çayı demli getirin dememe rağmen demsiz getirmişlerdi, yani açık çay. hiç sevmem açık çayı. neyse akı kapasitörü, pardon froto grafiğinde, altta boncuklar var, valla kusura bakmayın, boncuk tiksintinizi biliyorum ama, ne yaptıysam o indikatörü kapatamadım, çayı demli getirselerdi kapatabilirdim belki. ah sibel ah, sen bana zamanında evet deseydin neleri kapatırdım neleri. ama sen de haklısın, en yakın arkadaşına aşkımı ilan ettim, sen de ikinci tercih olmak istemedin, yerden göğe kadar demlisin. valla boncuklar sibel'in suçu banane. şimdi çaycı soruyor, orta trend desteğine dokunup döner miyiz, yoksa en alt desteğe gider miyiz ? ona göre demleyecem diyor. ben ne bilim dedim sibel'e, sen de yanında ilik gibi kızla dolaşmayaydın dedim.

tavsiye değildir.
    Masa da masaymış he;)

4.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    Romanya ya niye bu kadar takınıldı anlamdım.2023 sunumunda hedef 210 bin olarak verildi..Geçen sene 93 bin..ilk çeyrekte %5 ilk düşüş var satışlarda ..bu normal..herkesin öyle..Ford un senelik sunumlarına bakın geçmişe yönelik,sonra ileriye doğru kontrol edin..Romanya da sıkıntı yok,hatta en hızlı entegrasyonlardan biri satın alındığı tarihe göre..
    Araç başı euro kar geçen seneyle aynı..buda normal hatta iyi..neye göre bilanço kötü deniliyor,işler iyi ye gitmiyor deniliyor anlamıyorum..
    biz aptalmıyız,konjonktürü okuyamıyormuyuz?
    Avrupa faiz arttırıyor,sıkılaşma politikaları var..geçen ay euro bölgesi %8 enflasyon açıkladı..buna rağmen geçen sene ile aynı kar başarısızlık mı?(araç başı euro olarak)
    Dön bizim ülkeye;ihracat yapan bir firmasın ama kur u sabitliyorlar..
    sen çalışanına parayı enflasyon oranında ver,tedarikleri aynı oranda al..ama kur sabit
    adil bir kurda 100 tl olacak bilançon 76 tl oldu..
    buna rağmen iyi bilanço ..bankaların fiyatlarında dolar ve altın alış satış arası 1 tl makas var..ülke böyle..artı birde tahtakale fiyatları var.
    tüm bunlara rağmen ÖZKAYNAK artışı 3 kat...8 b den 22 b ye...bu defter değeri demektir...
    yok Ford iyi değilmiş,satışlar kötüymüş,ciro düşmüş,mühendisleri togg a kaptırmış,üretim düşmüş,Romanya bizi mahvetmiş misin miş...engelleyin gitsin..
    Ford,ülkenin en sağlam 2 kağıdından biridir.......
    Birkaç konuyu harmanlamışsınız. Romanya yı konuşacaksak: Romanya nın tarihçesine bakarsanız ömrü hayatında dikiş tutmuş bir fabrika değildir. Hiç kimsenin olmadığı gibi , firmalarında sınırsız kaynağı yoktur. Türkiye de, Saatlik ücretlerine göre, dünyanın en kabul edilebilir mühendisiliği ve işçiliğine sahipken , dikiş tutmamış fabrikaya 704 milyon euro yatırım yaptırdılar. O miktarda yatırımı Türkiye de yaptırsalardı , Romanya dan daha önce kara geçerdi ve yüksek kar marjı sağlardı. Şimdi 16 milyar tl dev cirolu fabrika da 1 ay 17 bin diğer ay 11bin üretim yapıyoruz. Karlılık ta yok . Uzun zamanda olmayacak gibi. Yani Ford tek başına zarar ederken , Koç a gel zararı paylaşalım dedi.
    Dediğiniz artışları Türkiye fabrikaları sağlıyor. Romanya değil. Umarım düzelir. Ben olsam o fabrikayı komple Türkiye ye taşırdım. Zamanında yabancı bir firmada çalışıyorken bunu teklif ettim . Çalıştık , karar aldık. Almanya daki fabrikayı Türkiye ye taşıdık . Kar marjı yüzde 25 arttı aynı üründe. Bu kaldıraç etkisiyle satışlarıda 2 katına çıkarmıştı (bu kalite artışı ve maliyet azalışı ile).

5. Ford ana merkezde işler iyi planlanmıyor
    Hayatımda ki en kötü yatırım planını ford motor co da gördüm. 2020 yılında dev bir arge merkezi aç ve yalnızca 2 sene sonra 2,4 milyar usd zarar beyan ederek kapa.
    Hani herşey doğru yapılıyormuş gibi düşünmeyin. 2-3 yıl sonra Romanya kara geçmedi , üretimleri Türkiye ye taşıyoruz derlerse de süpriz olmaz

6. Umarım hafta sonu bir karışıklık çıkmaz ve başa kim geliyorsa gelsin iyi bir ekonomi yönetimi gelir. İşte o zaman Ford hissesi işler çok iyi olmasa da kıpırdanır

7.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Ford ana merkezde işler iyi planlanmıyor
    Hayatımda ki en kötü yatırım planını ford motor co da gördüm. 2020 yılında dev bir arge merkezi aç ve yalnızca 2 sene sonra 2,4 milyar usd zarar beyan ederek kapa.
    Hani herşey doğru yapılıyormuş gibi düşünmeyin. 2-3 yıl sonra Romanya kara geçmedi , üretimleri Türkiye ye taşıyoruz derlerse de süpriz olmaz
    Romanya nın ab üyesi olması nedeniyle artıları var mı?
    Ibm falan da orda yatırım yapıyor.

8. Yarı iletken tedariği sorunu otomotivde devam ediyor.
    Nisan ayında bundan etkilenmiştir üretim bence.
    Ytd syg

Sayfa 58/673 İlkİlk ... 848565758596068108158558 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •