Sayfa 95/674 İlkİlk ... 45859394959697105145195595 ... SonSon
Arama sonucu : 5385 madde; 753 - 760 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Temettüyü kaldırsalar temttüüyü hep büyümek için kullansalar nasıl olur?

2.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Temettüyü kaldırsalar temttüüyü hep büyümek için kullansalar nasıl olur?
    O çok mantıklı olmaz bence, hem o zaman bileşik getiri de kalmaz...

3. bugün börekçide, nar gibi kızarmış böreği yeyip, üstüne az şekerli kahvemi içerken, "şaka yaptım şaka yaptım sevgilim" şarkısı çaldı biryerde. birden çocukluğumdaki bir anı canlandı. ben çocukken bir akşam 4. kat komşumuz Enver amca babamı akşam oturmasına davet etmişti, babam beni de götürmüştü. Enver amca'nın amacı, yeni aldığı müzik setiyle babama ufak bir hava atmaktı. salona geçtik, meyveler çerezler çaylar geldi, Enver amca müzik setini gösteriyordu, şurası şöyle burası böyle diye tanıtıyordu. sonra bir şarkı çalmaya başladı, şarkı önce hüzünlü ve ağır başlamıştı. ben o sırada babamın çerez tabağındaki tuzlu fıstıkları tırtıklıyordum. arada Enver amca'nın çocuklarıyla o odadan o odaya koşturup, tekrar çerez tabağının oraya dönüyordum. Enver amca'nın kardeşi de gelmişti, o da karşı komşusuydu zaten. Enver amca ve kardeşi sigara içiyorlardı, babam içmiyordu. salon dumanaltı olmuştu. yüksek sesli müzik, sigara dumanı, tuzlu fıstık, oradan oraya koşturmalar, tekrar tuzlu fıstık. Enver amca ve kardeşi bir sigara bitmeden diğerine geçiyorlardı, sigarayı yiyorlardı resmen. o ambiyans hoşuma gitmişti aslında, bizim evde ne yüksek sesli müzik dinlenirdi, ne sigara içilirdi, ne misafir gelirdi. o ortam değişik gelmiş ve hoşuma gitmişti. yine babamın çerezlerinden tırtıklamak için salona geldiğim sırada, şarkıda birden "şaka yaptım şaka yaptım sevgilim" diye bir cümle duydum. çok ilginç gelmişti bana o şarkı. bu nasıl şarkı derken, tekrar o "şaka yaptım" nakaratı geldi. şarkı bana ilginç gelmiş ve hoşuma gitmişti. şaka yaptım diyen bir şarkı. sonraki günlerde babama "o şarkıyı biz de çalabilir miyiz?" demiştim, "çalarız oğlum alırız kasedini" falan deyip geçiştirmişti. almadık tabi o kasedi. sonra unuttum gitti.

bugün börekçide şaka yaptım şarkısını duyunca, burnuma yoğun bir sigara kokusu, Enver amca'nn siyah kıvırcık saçlı kardeşi, o ambiyans aklıma geldi.

yatırım tavsiyesi değildir.

4. Sn.krabby ilgili şarkı ;

https://www.youtube.com/watch?v=veoAhgrlZo8

Bu olabilir mi?

80 ve 90 ların çocuklukları hep kasvetli bir ortamda geçmiştir.Bizimkiler dizisindeki misafir ortamları gibi.
    Yılbaşı eğlenceleri için birinde toplanmalar ve arabesk müzikler eşliğinde babaların içtiği sigara dumanı altında annelerin yaptığı yemeklerin yenmesi.

1985 te İMKB kurulduğunda biride demediki oğlum kızım böle bişi çıktı haberiniz olsun. 3-5 bişiler alalım koyalım demedi.Anca sigara içelim anap ne yapar dyp ne yapar chp ne yapar dsp ne yapar konusurdu.

Çok bulunduğum için bu ortamlarda biliyorum
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

5. Sayın Krabby,yazı konusunda oldukça yeteneklisiniz.

6.  Alıntı Originally Posted by eylül Yazıyı Oku
    Sayın Krabby,yazı konusunda oldukça yeteneklisiniz.
    Bence daha çok kanal konusunda yetenekli.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

7. Çoğu yorumcu Froto da 750 lere bir düzeltme bekliyor ama ben bu sefer sıyıra sıyıra 950-1000 tl aralığına gidecek diye umuyorum.

8. Bu sene üç tane lansman olacaktı
    - VW multivan transporter
    - Ford transit custom
    - ford transit courier (romanya)
    Artık bunların takvimlerini biliyor veya duyuyor olmamız lazım.

Sayfa 95/674 İlkİlk ... 45859394959697105145195595 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •