Sayfa 165/674 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265665 ... SonSon
Arama sonucu : 5387 madde; 1,313 - 1,320 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Her gün düşen hisse yapmışlar yukarı tepki veriyormuş gibi yapıp yine çaktılar. Bu kadar beklentiye,yatırıma bunun kadar kötü performans gösteren hisse yoktur. Olumlu bir şey olduğunu sanmıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,064
    Vietnamlı elektrikli araç (EV) üreticisi VinFast'ın piyasa değeri, halka açılmasının
    ilk gününde Ford ve General Motors'un (GM) üzerine çıktı.

Henüz kar elde etmeyen şirketin hisseleri, New York'taki ilk seansı 37 doların
    üzerinde kapattı.

Bu, VinFast'a, Ford'un 48 milyar dolar ve GM'nin 46 milyar dolarlık değerinden çok
    daha yüksek, 85 milyar dolarlık bir piyasa değeri sağladı.

Halka arz zaten Vietnam'ın en zengin adamı olan VinFast'ın başkanı ve kurucusu
    Pham Nhat Vuong'un servetine yaklaşık 39 milyar dolar ekledi.

Düzenleyici belgeler, Vuong'un şirketin dolaşımdaki hisselerinin %99'unu, çoğunlukla
    Vietnam'ın en büyük holdingi Vingroup JSC aracılığıyla kontrol ettiğini gösteriyor.

Bu, diğer yatırımcıların işlem yapabileceği hisse sayısını sınırlıyor ve büyük fiyat
    dalgalanmalarına yol açabilir.

Geleneksel bir hisse satışı yerine, VinFast özel amaçlı satın alma şirketi (Spac)
    kullanarak halka açıldı.
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

3.  Alıntı Originally Posted by Filozof Yazıyı Oku
    Vietnamlı elektrikli araç (EV) üreticisi VinFast'ın piyasa değeri, halka açılmasının
    ilk gününde Ford ve General Motors'un (GM) üzerine çıktı.

Henüz kar elde etmeyen şirketin hisseleri, New York'taki ilk seansı 37 doların
    üzerinde kapattı.

Bu, VinFast'a, Ford'un 48 milyar dolar ve GM'nin 46 milyar dolarlık değerinden çok
    daha yüksek, 85 milyar dolarlık bir piyasa değeri sağladı.

Halka arz zaten Vietnam'ın en zengin adamı olan VinFast'ın başkanı ve kurucusu
    Pham Nhat Vuong'un servetine yaklaşık 39 milyar dolar ekledi.

Düzenleyici belgeler, Vuong'un şirketin dolaşımdaki hisselerinin %99'unu, çoğunlukla
    Vietnam'ın en büyük holdingi Vingroup JSC aracılığıyla kontrol ettiğini gösteriyor.

Bu, diğer yatırımcıların işlem yapabileceği hisse sayısını sınırlıyor ve büyük fiyat
    dalgalanmalarına yol açabilir.

Geleneksel bir hisse satışı yerine, VinFast özel amaçlı satın alma şirketi (Spac)
    kullanarak halka açıldı.
    Hisse dediğin böyle olur.

4.  Alıntı Originally Posted by cbalabanli Yazıyı Oku
    Ünlü Yatırım : Froto hedef fiyat 1.329 tl

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    iş yatırımda revize etti 1300 lere ,ama açıklamıyor.

5.  Alıntı Originally Posted by wheaver Yazıyı Oku
    Her gün düşen hisse yapmışlar yukarı tepki veriyormuş gibi yapıp yine çaktılar. Bu kadar beklentiye,yatırıma bunun kadar kötü performans gösteren hisse yoktur. Olumlu bir şey olduğunu sanmıyorum.
    +++++++++++
    Ya bi doblo tofası nereye götürdü, sonra tekrar tofas a verilmeyince nereye düşürdü. Şimdi Froto da doblo nun her biri 2-3 katı üretim ve satış potansiyeli barındıran 3 model den 2 si seri üretime başladı biri eli kulağında haber dahi vermiyorlar

6. Çorba içmeye geldiler tasları boş kalınca 7/24 ağlıyorlar

Dikkatinizi çekiyordur bu çorbacı ve benzerleri son 3 aydır ortalıktan kaybolduğunda hisse hareket çekti, hisse gidiyor diye en tepelerde tekrar geldiler ve bıktırıcı yıldırıcı hareketler tekrar başladı. Muhtemelen sene sonuna kadar yatay sıkışık boğucu yok edici deri yüzücü bir bat aralığında bunların imanını gevretecekler tahtada. Böyledir Frotomuz; fiyatla zamanla göbekten bağlı trader/kısa vadeci/çay çorba zevatını öper de öper…Zamanla fiyatla işi olmayanı da günü gelir ihya eder.

26 yılda bunlar gibi nicelerini öğüttü Froto…Trader/kısa vadeci/beklemeye tahammülü olmayan/çay çorba eşrafı/sabırsız taifesi iseniz sizin için en yanlış hissedir Froto. Hayattan itinayla soğutur ve sizi dökmeden gitmez. Şimdi “beni dökemez†diyenleri duyar gibiyim ‘ hiiiiç öyle ben dökülmem artistikleri yapmayın öyle bir döker ki siz bile döküldüğünüzü sizden sonra başlayacak hareketin bitiminde anlarsınız.

İşte froto nun en sevdiğim huylarından biri de budur, ben buna frotonun adaleti diyorum. Kendisine sadık yatırımcısı ile çakma kolpaçinoları yatırımcısı lehine pozitif ayrımcılık ile net çizgilerle tasnif eder.

Hasılı kelam bu forumları bir nabzı tutma aracı olarak kullanırım yıllardır. Bunlar gece gündüz vırlamaya başladıklarında hemen ekranlarınızı kapatıp işinize gücünüze bakın, bilin ki kucak dansı dönemi başlamış ve uzun sürecektir. Ne zaman ki sesleri kesilir nefesleri kesilir işte o zaman güneşli günler yakındadır demektir.

Bu tür yerleri bu amaçla kullanırsanız kendinize büyük bir iyilik etmiş olursunuz. Benden 26 yıllık bir Frotocu olarak bir ipucu olsun bu da….

Haydi bana eyvallah, buralarda vır vır kesilince haber verin fiyat ne olmuş bakarım bende…
    Az insan çok huzur

7. Hisse gidiyor diye tepeden atlamadık 2 yıldır bu uyuzdayız bekliyoruz. Yeniden yazınca tepeden girdik sanıyor bazıları.

8. Kendisinin senelerdir nasıl duduklendigini anlatmış. Büyük cesaret. Ben malim , kucaktan inmem, alışığım mala demekte cesaret ister

Sayfa 165/674 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265665 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •