Sayfa 224/680 İlkİlk ... 124174214222223224225226234274324 ... SonSon
Arama sonucu : 5434 madde; 1,785 - 1,792 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Ek yatırım gerektirir bence.Abd ford unun yapacagı en iyi iş Avrupa operasyonlarını Ford otosan a baglamak olucak.Bu bağlama fabrikaları bağlamak.Abd den Avrupa yı anlayamıyorlar.
    Oturacak ondan sonra bakıcak işine.
    Türkiye den mal almak araç özellikle maliyeti yüksek olur özellikle taşıması gümrük vs si…
    Bizim burası karsılamaz diye düşünüyorum…
    Ytd
    Ayrupa'yı Otosan'a vermeleri çok mantıklı olur, lakin bizimkiler altından kalkabilir mi?

2.  Alıntı Originally Posted by CAL Yazıyı Oku
    Ayrupa'yı Otosan'a vermeleri çok mantıklı olur, lakin bizimkiler altından kalkabilir mi?
    Yukarıdaki aöylediklerinize katılıyorum.
    Biz uluslarası hukuk ta Abd yi iki güçle konumlandırırız bir amerikan doları iki amerikan savaş gücü…Ondan sonra konusuruz.
    Dolayısıyla amerikan doları sayesinde alıyorlar katm değer vs üretiyorlar.
    Bizden mal almaları siz de ifade ettiniz ben de öyle düşünüyorum pahalı olur.Ama Avrupa operasyonlarını Ford Otosan a verirlerse pazarındaki payını arttırırlar.bir kere bizim ihracatcı aileler avrupa pazarını cok iyi tanıyorlar.Cografi avantajlar vs arkasına rüzgar oluyor.
    Yine wv ile ortak üretimleri de arttırırlarsa kendi geniş yelpazesini de rekabet haline getirebilir.

Bizimkiler yönetebilir mi çok daha fazlasını yapar.her zaman söylüyorum bizim aileler sermaye olarak açlar.
    Avrupa otomotiv dünyasının en büyük sorunu Türkiye nin potansiyelini kesfedemediler.Türkiye yi temiz haliyle Ab ye alsalardı bunları yasamayacaklardı.Kendi kendilerinin ayagına sıktılar.Çünkü yüksek işçilik maliyetleri ile baş edemiyorlar.Buna çare olarak doğu avrupa genişlemesini yaptılar ama istediklerine ulaşamadılar yeterli nüfus yok.Bizi de aıgınmacı deposu yaptılar vs vs
    Kelebek etkisi…
    Çin e yaptırırız diye düşünüyorlardı ama Çin de palazlandı mı rahat durmazdan korkuyorlar.
    İşin hülasası abi bence benim hayalim ileride budur.Ford otosan daha geniş sorumluluk alacaktır.
    Kendi şçinde Abd de ne yapacak?Onu bilmiyorum.
    Ford ceosu da cok aglıyor her seyde batarız ederiz çaresini bul o zaman biz bile sürü sepet fikir üretiyoruz.
    Abd ye bir seyahetimde arkadas sunu söylemişti ford aile olarak kongrede cok sözü dinlenir.Bunlar kapı arkasında isteklerini cok rahat kabul ettiriyorlar.Yahudiler bir zengin beyazlar iki demişti.
    Abd enflasyonu cok yüksek trump gibi bir herif lazım abd ye ama akıllısından.Yoksa bu kadar hümanist Abd bu kadar cok harcama yapan Abd enflasyonla mücadelesi zor.Bu da sanayisini zor hale getiriyor her manada.
    Syg

3.  Alıntı Originally Posted by CAL Yazıyı Oku
    Böyle bir talep olursa, bizim buradaki fabrikaların bu talebi karşılayabileceğini sanmıyorum. Burada üretilen transit sayısı abd için çerez sayılır (hani birileri zamanında çerez sözcüğünü kullanmıştı ya oradan esinlendim)

Syg
    Sayın Cal özellikle elektrikli transitte Ford usa büyük zarar ediyor. Elektrikli transiti verebilirler Türkiye ye

4.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Sayın Cal özellikle elektrikli transitte Ford usa büyük zarar ediyor. Elektrikli transiti verebilirler Türkiye ye
    Bazı parçalarını biz yolluyoruz sanırım Abd ye…
    Türkiye den ziyade güney amerika fabrikalarına kaydırırlar.cünkü insan maliyeti bizle hemen hemen aynı orda.Bizden direkt alacaklarını sanmıyorum.
    Bunu sık sık söylüyorsunuz birkaç adım tahmin güçlendirici var mı?Bir seye dayanarak aöylüyorsunuzdur bunu.Merak ettim…

5.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Wv anlaşması vs sebebiyle Brezilya daki fabrikaları kapatmıstı sanırım 2019 daydı.
    Ben wv ile ortak calısmalarını daha da önemsiyorum.ileriki planları dogrultusunda binekleri wv e ticarileri de kendi bünyesinde götürcektir.bu abd grevi de süreci hızlandıracaktır.
    Çin deki wv meselesi de wv için aüreci hızlandıracaktır.
    Büyük devler birleşmelere gitti.
    Gerek Çin gerek Batı da üretim kabiliyetinin masraflı olması ileride tahmin etmeyeceğimiz ortaklıklar cıkarabilir.
    Biz her zaman payımızı alırız.
    Sermaye olarak güçlendirmeleri lazım ama ford otosan’ı.

6. 15tl temettü garanti gibi kasımda tahminimce

7. 20 verse froto için çerez parası 700m

8.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Bazı parçalarını biz yolluyoruz sanırım Abd ye…
    Türkiye den ziyade güney amerika fabrikalarına kaydırırlar.cünkü insan maliyeti bizle hemen hemen aynı orda.Bizden direkt alacaklarını sanmıyorum.
    Bunu sık sık söylüyorsunuz birkaç adım tahmin güçlendirici var mı?Bir seye dayanarak aöylüyorsunuzdur bunu.Merak ettim…
    Sayın Uzun vade , otomotivde bir modeli üretirken sadece ana fabrikanın değil , ona mal tedarik eden yan sanayinin de (kalıp fikstür aparatları ile) hazır olması gerekir. Şimdi ford otosan ın transit üretmesi için ekstra bişey yapması gerekmiyor. Yan sanayisi , tedarikçileri , üretim bantları herşeyi hazır zaten. Hatta bu bakım duruşunda üretim hatlarını çiftledi. Şimdi siz hiç o modeli üretmemiş bir fabrikaya bütün parçaları gönderseniz bile onu üretmeleri 6-8 ayı bulur. Ki gönderilemeyecek kalıp fikstür aparat vs var. Böylece bu süre rahatlıkla 12-14 aya çıkar. Ama froto ya aktarırsanız, 2-3 ay içinde ekstra tedariğini satın alıp amerika üretimine başlar. Bu 2-3 aylık üretimide orada fazla mesai yaparak araç stoğu ile çözerler.
    Ben jim farley in yerinde olsam hourly rate in 40 usd olduğu Usa da(üstelik zarar yazıyor, nedeni herhalde satınalma kaynaklı) mı yoksa 4 euro olan Türkiye de mi üretirim diye kendi kendime sorarım. Cevap ?? Belli değilmi.Sadece transportation parası gelirki bence dert değil.
    Edit: Burada Uaw ile ters düşerler. Çünkü sendika hali hazırda üretilen bir modelin kaydırılması nı istemeyebilir . Bunun içinde gerekçe hazır . F -150 üretimlerini arttırmak, yeni modellere yer açmak denebilir

Sayfa 224/680 İlkİlk ... 124174214222223224225226234274324 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •