Sayfa 618/678 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668 ... SonSon
Arama sonucu : 5420 madde; 4,937 - 4,944 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Sayın uzunvade size bir sorum var:
    SİZ otel vs başka yatırımlarınızın da olduğunu söylediniz o yüzden bir sorum olacak samimiyetle cevaplandırırsanız makbule geçer. Konuya hakim diğer arkadaşlarda cevap verebilir elbet.
    Şimdi örnek olarak atıyorum yatırım yapacak 1 milyon dolar param var.

Bunu Türkiye cumhuriyeti 10 yıllık eurobond getirisini baz kabul ederek alternatif yatırım araçlarını değerliyorum.
    Ortalama bugün için yıllık %8 dolar bazlı ve hiç risksiz getiri cepte

Froto alırsam yıllık %5 gibi bir temettü ve bir o kadar da büyüme beklentisi ile %10-12 civarı bir ortalama yıllık getiri elde edebilirim varsayıyorum. %3-4 civarı risk primi için yatırım yapılabilir. Onun birleşik etkisi daha büyük olur ayrıca vergi avantajları var.

Peki 1 milyon dolara otel alırsam
    Yıllık kazancım ne olur?
    Dolar bazlı yıllık ne getirir götürür
    Çünkü büyük duran bir varlık ve üstüne bizim gibi dürüst olmayan bir toplulukta yüzlerce çalışan vs ile uğraşacağım.

1 milyon doları siz 100 milyon dolar da varsayabilirsiniz
    Mesele oranlar
    İlginize teşekkürler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,014
     Alıntı Originally Posted by ozgurs Yazıyı Oku
    Sayın uzunvade size bir sorum var:
    SİZ otel vs başka yatırımlarınızın da olduğunu söylediniz o yüzden bir sorum olacak samimiyetle cevaplandırırsanız makbule geçer. Konuya hakim diğer arkadaşlarda cevap verebilir elbet.

Bunu Türkiye cumhuriyeti 10 yıllık eurobond getirisini baz kabul ederek alternatif yatırım araçlarını değerliyorum.

Froto alırsam yıllık %5 gibi bir temettü ve bir o kadar da büyüme beklentisi ile %10-12 civarı bir ortalama yıllık getiri elde edebilirim varsayıyorum. %3-4 civarı risk primi için yatırım yapılabilir. Onun birleşik etkisi daha büyük olur ayrıca vergi avantajları var.

Yıllık kazancım ne olur?
    Çünkü büyük duran bir varlık ve üstüne bizim gibi dürüst olmayan bir toplulukta yüzlerce çalışan vs ile uğraşacağım.

Mesele oranlar
    İlginize teşekkürler
    Tek kelime ile SURUNURSUN

Aile otelimiz vardi sehir oteli, 30 sene calistirdik tam bir kolelik...

Uzun uzun yazmayacagim neler cektigimizi...
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,014
     Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    kafası çalışana şu bilgi yeter de artar bile.

bereketin, anadolu'nun, emeğin, dayıların teyzelerin sesi be:

https://www.youtube.com/watch?v=3ZC-8Jk8ePk

gr gr gr gr gr gr gr gr gr gr gr
    8 f/k dan FROTO bulmusum affeder miyim????

Tabii ki etmedim...

Kasimda 829 dan bastim...

Simdi de 1150-1160 gibi...

http://share.matriksdata.com/shareMa...04151112108502

Kirmizi (20 gunluk) ema ile bulusabilir ilerleyen gunlerde ama benim icin hic sorun degil.

Isim bitti artik yuruyuse gidebilirim gonul rahatligi ile..

Bli bili gah gah

https://www.youtube.com/watch?v=9zT2viij8JU

Bili bili gah gah....

4.  Alıntı Originally Posted by ozgurs Yazıyı Oku
    Sayın uzunvade size bir sorum var:

Yıllık kazancım ne olur?

Mesele oranlar
    İlginize teşekkürler
    İşin ayrıntısı günlerce sürer konusmamız.
    İmalat tekne ve yat için demir conta vs bir sürü kalem işini yapan şirketimizin basına abim gecti ben arada koşturuyorum.İnşaat işini ben tasfiye ettirdim.Ordan da kurtulduk malzeme al satı yapan magazamız halen duruyor.
    Yazılım şirketi kurduk çok olması onun basındayım ben daha cok.Ve o yazılımdan hiç anlamıyorum.Ama sektör ortalamasının çok üstünde maaş veriyoruz.En kaliteli adamları işletmede bulundurmayı düstur edindik.
    Otel işine de ünivden arkadaslar rica etti öyle ortak oldum.Şimdilik kazanıyoruz otel işinde ama ben çok karısmıyorum iş çok strestli.
    İnşaat işi peder beyin alanıydı iki kardes de istemedik o alanda olmayı.(yorucu bir sektör)

Eger kendi alanınızda bir işletme kuracaksınız paranız da varsa işi bilirsiniz zaten ama az biraz bilmediğiniz bir alan ise işler cok zor yürüyor.
    Üniversitede arkadaslarla mekan actık bir bilinen markanın subesi idi.
    Mutfak şeflerini tutamadık mutfaga kendimiz de gecemiyoruz haliyle.
    2 yıl sonra devrettik ne kar ne zarar ettik.

Sağlam hisseden sepet yap gec derim yaş ufak değilse.benim yasım 34.Ben şimdi yeni bir iş alanında tek basıma koşturur muydum kesinlikle hayır.
    Ufak işletmeler olur mu olue ama ne sektörde olcak o iş biliniyor mu mevkisi ne olacak mülk kira mı olacak?
    Çünkü bir yemek ya da kafe açıldı varsayalım miras durumu oluyor baska bir sey oluyor o dükkanı ordan tasıdın mı iş bitti demektir.
    Vs vs işin içinden gelen disiplinli biriyseniz paranız varsa ticaret kazandırır.
    Çok param var otel işleteyim mi derseniz ben otelle ilgili ayda bir bile telefonla görüşmüyorum çok yogun kafa agrıtıyorlar.
    arkadaslar ilgileniyor.
    Zor iş….
    Param var napıyım derseniz sağlam sepetle yatırım yapın yatın aşağıya derim.
    Yyd syg sevgiler

5. Tekne ve yatlar için demir conta işi yapan şirketin başında abin var,
    İnşaat işini tasfiye ettirdin,
    Malzeme al sat yapan şirket halen duruyor ama onun da başında değilsin,
    Yazılım şirketi kurdunuz ama yazılımdan zerre anlamıyosun ve yüksek mayışla yazılımcılar tuttun, ne yazılımı yapıyolar, muhtemelen ondan da haberin yoktur,
    Otel işinde arkadaşlar reca etti, fasulyeden ortaksın, oteli belki de sattılar haberin yok
    İnşaat işini de istemedin orda da yoksun.

Yav sana Boş adam derlerken dalga geçiyolar sanmıştım ama sen ciddi ciddi boştaymışsın, hiçbir işte yoksun, harbi boş adammışsın. (İşsiz anlamında)

Uzunvade87 GmbH Co.
    İnşaat, Otelcilik, Yazılım, Yat ve tekne malzemeleri, yelken, paraşüt, Nalburiye, Züccaciye, Sarrafiye, Zâhire, iha, siha, F35, Froto, Transit, Courier, Öğrenci ve Personel Servisçilik Ltd. Şti.

Siyo

Saat Kulesi Cad. No.359/A
    Karabağlar / İzmir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,014
    Ona "bosadam" lakabini ben taktim..

Patenti bana aittir..

Ama severim kendisini bos mos da olsa..
    Son düzenleme : Dudu; 15-04-2024 saat: 12:34.

7.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Tekne ve yatlar için demir conta işi yapan şirketin başında abin var,
    İnşaat işini tasfiye ettirdin,
    Malzeme al sat yapan şirket halen duruyor ama onun da başında değilsin,
    Yazılım şirketi kurdunuz ama yazılımdan zerre anlamıyosun ve yüksek mayışla yazılımcılar tuttun, ne yazılımı yapıyolar, muhtemelen ondan da haberin yoktur,
    Otel işinde arkadaşlar reca etti, fasulyeden ortaksın, oteli belki de sattılar haberin yok
    İnşaat işini de istemedin orda da yoksun.

Yav sana Boş adam derlerken dalga geçiyolar sanmıştım ama sen ciddi ciddi boştaymışsın, hiçbir işte yoksun, harbi boş adammışsın. (İşsiz anlamında)

Uzunvade87 GmbH Co.
    İnşaat, Otelcilik, Yazılım, Yat ve tekne malzemeleri, yelken, paraşüt, Nalburiye, Züccaciye, Sarrafiye, Zâhire, iha, siha, F35, Froto, Transit, Courier, Öğrenci ve Personel Servisçilik Ltd. Şti.

Siyo

Saat Kulesi Cad. No.359/A
    Karabağlar / İzmir
    😀
    Valla güldüm ya;)
    Hukuk tahsili yaptım ben hukukcular her seyden biraz anlar😀
    Hayata çok yanlış yerden bakıyorsun.
    Ben sermayeyi yönetiyorum.illa o işi yapman ya da bilmen gerekmez zanaatcı değilim.
    Araba firmasına yatırım yapıyorsun otomotiv mühendisi misin?
    Başarılı iş alanları için kurdugum işletme dinamik ise patrondan bagımsız işler yürümeli.
    patrona bagımlı yürüyorsa işler o işletme sakat işletmedir zaten.
    Boşver beni sen bak hisselere napcan benim işleri….

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ona bosadam lakabini ben taktim..

Patenti bana aittir..

Ama severim kendisini bos mos da olsa..
    Yaz geldi güneş açtı valla takılmayacağım artık size…
    Ford otosan ın işlerine odaklanalım.
    Çin de kamyon lisansı vardı ford otosan ın noldu o iş devam ediyor mu?
    Ytd

Sayfa 618/678 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •