Sayfa 640/692 İlkİlk ... 140540590630638639640641642650690 ... SonSon
Arama sonucu : 5531 madde; 5,113 - 5,120 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. froto'ya dair beni tek tedirgin eden şey, sosyal medyada aşırı güzellenmeye başlanmış olması.

19-20-21 eregl takip edenler bilir, herkes erdemire şiirler yazar, oyak'tan başkasını tanımaz, dışarda latte içmez eregi alırdı filan.

pazar koşulları, karlılık, uzun vade trend, hakim ortaklar her şey tamamen farklı biliyorum...

da twitterda orada burada geniiiiş kitlelerin, koç yienim başkası yalan yienim muhabbeti başlaması...

bilemiyorum altan

2.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Ağzınıza sağlık,Ford bilançolarında dipnotlarını 1 hafta boyunca okumak benim için özel bir keyif.Dipnot okumanın nesi keyif olur diyenler olmadan hemen söyleyeyim.Benim diyen banka hazine departmanlarının Ford hazine birimi kadar becerikli ve öngörülü olduğunu düşünmüyorum.Varolan her finansman metodunu müthiş finansal mühendislik ile muhteşem timingler ile o kadar harika kullanıyorlarki ağzım resmen açık kalıyor.Mesela her çeyrekte Ford bilançoları çok başarılı geliyor malum,yahu bilanço öncesi o çeyreğe ait satılan araç sayısı şirketin aylık hangi araçtan kaç tane sattığını bildirmesi sebebiyle belli olduğu için ortalama araç başı kâr rakamı ile çarpınca az çok belli oluyor zaten ama şirket ne denli büyük borçlanma yapmış olursa olsun yüksek faiz ortamında şirketlerin canına okuyan,tüm faaliyet karını kediye yükleten finansman gideri kaleminden gol yemeyip üstüne finansman giderinden fazla finansman geliri yazarak net karı coşturması ile kendilerine insanı aşık etmeyi başarıyorlar.Bunu Türkiye’de forddan iyi yapan bir tane şirket bile görmedim.Ya biz bu şirketi sevmeyelimde ne yapalım,bu şirkette payımızı arttırmanın yollarını tırım tırım aramayalımda ne yapalım.Temettüler yattı ve tek kuruşuna dahi dokunmadan hepsini payımı arttırmakta kullandım.Brisadan alacağımla iaşemi karşılarım ne yapalım.Neyse çok uzadı bu konu ford özelinde beni en çok heyecanlandıran konuların içinde olduğu için yine heyecan yaptım.Keyifli haftasonları dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Pekiyi piyasa şunu öngörür ve f/k yı ve dolayısıyla fiyatı buralarda döndürüp yukarı almazsa: "2023 TL değer kaybı, enf. düzeltmesi, parasal kazanç nedeniyle 140lara vuran HBK 2024'te TL nin görece değerli kalmasıyla sadece faaliyet karı ile buralarda dolaşır"
    Yazdıklarımın hiçbiri al-sat-tut önerisi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,069
     Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Sabancıdan uzak durun. Koç ile karşılaştırılamaz bile. SASA sabancı da iken ne halde idi satıldı ne oldu. En basit örnek budur.
    Sadece SASA mi???

BOSSA ve YUNSA yi da unutmamak lazim.

BRISA payini caponlara satarsa SA o zaman her seyi satip BRISA almak lazim bence
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,069
     Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Sabancıdan uzak durun. Koç ile karşılaştırılamaz bile. SASA sabancı da iken ne halde idi satıldı ne oldu. En basit örnek budur.
    Samanci sanayicilik yapamaz da derler...

SAHOL'in NAD'inin buyuk kismi AKBNK dir..

Guler abla da bundan rahatsiz biraz ama elinden de bir sey gelmiyor..

5.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    froto'ya dair beni tek tedirgin eden şey, sosyal medyada aşırı güzellenmeye başlanmış olması.

19-20-21 eregl takip edenler bilir, herkes erdemire şiirler yazar, oyak'tan başkasını tanımaz, dışarda latte içmez eregi alırdı filan.

pazar koşulları, karlılık, uzun vade trend, hakim ortaklar her şey tamamen farklı biliyorum...

da twitterda orada burada geniiiiş kitlelerin, koç yienim başkası yalan yienim muhabbeti başlaması...

bilemiyorum altan
    312 yıldır piyasayı takip ederim, Hitit Kralı II. Hattuşaş'ın bile eurobondlarını almış biriyim, şunu söyleyebilirim ki Ereğli, Ekgyo, Alarko bilançolarından sonra Froto övgüleri iyice tavan yaptı, bu her dönem böyledir.

Herkes Koç hisselerini ve özellikle Fortofino ve Ttraktorino'yu över, Bistin kralları der ama bunu diyenlerin %1'i hariç kimse almaz. Her bilanço döneminde 3 ayda bir yaşanır bu.

Arkadaşım tüm portföyünü #ODINE yaptı, deli cesareti dedik, her gün tavan gidiyor yav, Froto böyle gitmediği için burun kıvrılıyor ama Şeyh Ebul Kasım bin Ek Oto ibn Ticarî Torneo bin Konnekt ebul Zortoto ibn Panelvan der ki "Deve yavaş gider ama hep gider"

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,069

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yılbaşı ve seçim dolayısıyla öne çekilen talebin yavaşlaması ile Nisan bilemedin Mayıs'ta iç satışlarda geçen yılki baz etkisiyle de kaydadeğer eksiler görürsek yine lot biriktirme fırsatları verebilir.
    Yazdıklarımın hiçbiri al-sat-tut önerisi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,069
    8 F/K dan kacmaz...

Sayfa 640/692 İlkİlk ... 140540590630638639640641642650690 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları