Sayfa 664/696 İlkİlk ... 164564614654662663664665666674 ... SonSon
Arama sonucu : 5563 madde; 5,305 - 5,312 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben de sifir bilgi ile ama 28 yasinda basladim..

Zaman ilerledikce sizin icin calisacak zaman azaliyor.

Zaman en onemli sermayedir.
    28 yaşında başlamış olsaydım şu anda çok zengindim Aylık minimum 150bin tl temettü gelirim olurdu

2. Patron
    Ar ge
    İhracat
    Bu üçü varsa ben varım.
    Euro baskılamasının tl degerlemesinin çekincesi varsa olabilir.
    Olmadıgı döneme bakıp ne kazandırmıs temettüleri maliyetten düşerek bakmak icab eder.
    O yıllarda da ford vardı baska şirketlerin yanında memnundum.
    Geleceği kestirmek zor karı kestirmek daha kolay.
    Blok alım yapan biriyim bazı zamanlarda farklı şirketlerde bunda da.
    Ama sabır zayıf olursa yayarak almak mantıklı.
    Örneğin 500 bin dolar para var yatırılacak.
    Tek hisseye bir yılda dagıtmak istiyorsun her güne böl al fiyata bakmadan.
    Ya da 500 bin doları sepet yaptın 4 hisseye gene 1 yıla böl her güne 4 hissede topla.
    Ne beklendiği ne kadar para oldugu önemli.
    Oyak bozuldugu için gerek eregli gerek hektas öptü milleti.
    Sn kızıldag işin içinde biriydi ama oyak ın bozuldugunu görmezden geldi.
    Patron önemlidir.
    Rafineri işi zordur bakın dünyaya az para kazandırır.
    Petkim aynı ürünleri üretmese de bakın yönetime bakın Tüpraş a.
    Dolayısıyla patron iyi olursa su bile satsa para kazanılır.
    Ytd syg

3. Maalesef altın ve ev yatırımı yapmıştı m 32 sene

4. Almıyorum da satmıyorum.yanlış yönlendirmeyim kimseyi.
    Ticarette her risk vardır üst yönetime onun için çuvalla para ödüyoruz.
    Hallederler bir şekilde…
    Ytd

5.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Yav ben 37 yaşındaydım, Oooo geç kalmışsın borsaya dediler,
    Bu borsa ille de 20-22 yaş arası girilen bir şey mi? Yok mu 50 yaşında girenlere göre de bir iki hisse?
    Babacım bende 48 yaşındayım,22 yaşında bende sıfır bilgi ile başladım 1999un Aralık ayında ilk hisselerimi aldım ama şubatta bir çöküş başladıki valla paralar pul oldu,meğer zirvelere yakın girmişiz.Klasik mal çakma kıvamına getirilmiş borsada kucağa gelen kekliklerdendim anlayacağın.O zaman böyle bilgi alıp tartışıp öğrenebileceğim dudu bey gibi büyüklerimiz ile istişare edilebilecek ortamlarda imkanlarda yoktu,temel analiz nedir temettü nedir fk nedir pd dd nedir bilmezdim.15 sene teknik analiz ile iştigal ettim.Gittim kitaplarını aldım vs ama yanlış yapmışım 15 senem çar çur oldu.taaa 2015 civarı bir arpa boy alamamış olarak zararın neresinden dönersen kar hesabı 38 yaşımda böyle şeylerin efdal olduğunu anladım.Kalın kafalıyım bunuda peşinen kabul ediyorum.neyse işte şimdi 48 yaşındayım ve 9.yılım bu kulvarda.Ford,Brisa,Tüpraş,Arçelik,Kchol gibi hisselerimden oluşan portföyüm var.Hepsi temettü verir bende hepsiyle Ford alırım.Halen çalışıyorum ve artık ayaklarım geri geri gidiyor,işçiyim ben vardiyalı çalışıyorum,eyt de vurmadı 60 yaş emeklilik mümkünmü bu ülkede?insan bu yaşlara gelince gerçekten vücut artık beni bi sal diyor.Kısmet olursa seneye istifa etmeyi düşünüyorum.Hedefime yaklaştım.Bence ben sana çok iyi bir örneğim.İradeni güçlendir,kimin ne dediğine bakma yoluna devam et,benim anamdan babamdan bana bişey kalmadı,belki senin vardır kalan bilemem.Ama yoksa yol bu yani başka yolu yok.Biz 60 yaşına kadar çalışmak istesek bile bizi bu ülkedeki işverenler çalıştırmaz.Onca yıl emeği varda demez kapının önüne kor 20lik civa gibi genci yerimize alır.Benim durum böyle.İnşallah bi katkısı olur sana ve gıyabında arkadaşlara.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Tekrar yaziyorum nerede alis yapacaksaniz bana yazin ben onun basliginda bir kac gun yazi yazayim ki millet usussun tahta yapici da asagi bassin.

Bu sekilde ucuzdan mal alirsiniz ama %10 komisyonumu IBAN'ima isterim.
    TNZTP Başlığında birkaç gün yazmanız bu bahsettiğiniz ile uyuşuyor. Sn.Dudu

Burada yapılan paylaşım yazılan bilgi yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Babacım bende 48 yaşındayım,22 yaşında bende sıfır bilgi ile başladım 1999un Aralık ayında ilk hisselerimi aldım ama şubatta bir çöküş başladıki valla paralar pul oldu,meğer zirvelere yakın girmişiz.Klasik mal çakma kıvamına getirilmiş borsada kucağa gelen kekliklerdendim anlayacağın.O zaman böyle bilgi alıp tartışıp öğrenebileceğim dudu bey gibi büyüklerimiz ile istişare edilebilecek ortamlarda imkanlarda yoktu,temel analiz nedir temettü nedir fk nedir pd dd nedir bilmezdim.15 sene teknik analiz ile iştigal ettim.Gittim kitaplarını aldım vs ama yanlış yapmışım 15 senem çar çur oldu.taaa 2015 civarı bir arpa boy alamamış olarak zararın neresinden dönersen kar hesabı 38 yaşımda böyle şeylerin efdal olduğunu anladım.Kalın kafalıyım bunuda peşinen kabul ediyorum.neyse işte şimdi 48 yaşındayım ve 9.yılım bu kulvarda.Ford,Brisa,Tüpraş,Arçelik,Kchol gibi hisselerimden oluşan portföyüm var.Hepsi temettü verir bende hepsiyle Ford alırım.Halen çalışıyorum ve artık ayaklarım geri geri gidiyor,işçiyim ben vardiyalı çalışıyorum,eyt de vurmadı 60 yaş emeklilik mümkünmü bu ülkede?insan bu yaşlara gelince gerçekten vücut artık beni bi sal diyor.Kısmet olursa seneye istifa etmeyi düşünüyorum.Hedefime yaklaştım.Bence ben sana çok iyi bir örneğim.İradeni güçlendir,kimin ne dediğine bakma yoluna devam et,benim anamdan babamdan bana bişey kalmadı,belki senin vardır kalan bilemem.Ama yoksa yol bu yani başka yolu yok.Biz 60 yaşına kadar çalışmak istesek bile bizi bu ülkedeki işverenler çalıştırmaz.Onca yıl emeği varda demez kapının önüne kor 20lik civa gibi genci yerimize alır.Benim durum böyle.İnşallah bi katkısı olur sana ve gıyabında arkadaşlara.

Size helal olsun. Bol şans dilerim. Umarım alınterinizin karşılığını emeklilik hayatınızda alırsınız.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Ne kadar koşarsan koş, yetiştiğin sadece nasibindir.

Sir Alex Ferguson
    Falım Sakızları Siyosu
    Ford Sync Multimedia aracılığıyla araç içinden gönderilmiştir.

Sayfa 664/696 İlkİlk ... 164564614654662663664665666674 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •