Sayfa 612/678 İlkİlk ... 112512562602610611612613614622662 ... SonSon
Arama sonucu : 5420 madde; 4,889 - 4,896 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku

kelebeği ters mi çevirmişim?
    Ben daima temettülerin parçalı alım yapılması taraftarıyım.
    Artık temettüleri ford ta değerlendirmeyeceğim onu da ekleyeyim.
    Bu tarz daha saglıklı olmaz mı?
    (Teknik bilgim kısıtlı ama öğrenme amaclı yorumlarınızı okuyorum.Tesekkürler)
    Ytd

2.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Ben daima temettülerin parçalı alım yapılması taraftarıyım.
    Artık temettüleri ford ta değerlendirmeyeceğim onu da ekleyeyim.
    Bu tarz daha saglıklı olmaz mı?
    (Teknik bilgim kısıtlı ama öğrenme amaclı yorumlarınızı okuyorum.Tesekkürler)
    Ytd
    kelebek formasyonunun hem yükseleni hem düşeni var..arkadaş sadece düşenin olduğunu zannedince yükseleni ters çevirmiş gibi algıladı..olsun..
    formasyonlar tamalandığında %60 ı çalışsa bu oran iyi kabul edilir.çalışmazsa diğer formasyon oluşmaya başlar..burda kısa vade de kelebek oluşumu ihtimali verdi..ben de bu da olabilir dedim..kalk bunla amel et demedik..kaldı ki rsı negatif uyumsuzluk verince mutlaka düşer...ve düşecek de..bu ertesi gün olmaz..%50-70 yükselişlerin %20 düzeltmesi olur..olacak da..ben burdayım..
    ama kalkıp da yok düşecek demişim de yükselmiş (ki %3-5) ondan sonra kelebeği ters çevirmişiz
    neyse...
    herkes bildiğiyle amel etsin.
    yine froto..örnek olsun,bilgi amaçlı:21 temmuz da tamamlanan rsı uyumsuzluğu 11 ağustos da başlayan uzun düşüşün habercisi..o ara da da ufaktan yükselmiş..

3.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    kelebek formasyonunun hem yükseleni hem düşeni var..arkadaş sadece düşenin olduğunu zannedince yükseleni ters çevirmiş gibi algıladı..olsun..
    formasyonlar tamalandığında %60 ı çalışsa bu oran iyi kabul edilir.çalışmazsa diğer formasyon oluşmaya başlar..burda kısa vade de kelebek oluşumu ihtimali verdi..ben de bu da olabilir dedim..kalk bunla amel et demedik..kaldı ki rsı negatif uyumsuzluk verince mutlaka düşer...ve düşecek de..bu ertesi gün olmaz..%50-70 yükselişlerin %20 düzeltmesi olur..olacak da..ben burdayım..
    ama kalkıp da yok düşecek demişim de yükselmiş (ki %3-5) ondan sonra kelebeği ters çevirmişiz
    neyse...
    herkes bildiğiyle amel etsin.
    yine froto..örnek olsun,bilgi amaçlı:21 temmuz da tamamlanan rsı uyumsuzluğu 11 ağustos da başlayan uzun düşüşün habercisi..o ara da da ufaktan yükselmiş..
    O kelebeğin düzünüde tersinide biliyorum anlatmanıza gerek yok sadece ilk paylaşımınızda şimdiki gibi aşağı demiş akabinde hisse yukarı gidince kelebeği ters çevirdiniz(gerçekten çevirdiniz) durumuna atıf yapmıştım sadece.Türkçede bunun karşılığı çevir kazı yanmasın diyede ekledim zira yaptığınızın tam karşılığı buydu.Neyse.

Şirketin 3 aylık satış dataları arefe günü Romanya rakamları ile tamamlandı ve satış adetleri %32 artmış halde ilk çeyreği tamamladı.Şu an tarihi düşük çarpandaki hisse değeri ortadayken kalkıp rsı 70 kelebek 170 demek ford gibi bir hissede bugüne kadar insanların tutunamamasının en temel müsebbibidir.İkaz etmek istedim sadece.Yoksa iner çıkar düşer kalkar orasını bilmem,sadece bu topa fordda girmem.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

4.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    O kelebeğin düzünüde tersinide biliyorum anlatmanıza gerek yok sadece ilk paylaşımınızda şimdiki gibi aşağı demiş akabinde hisse yukarı gidince kelebeği ters çevirdiniz(gerçekten çevirdiniz) durumuna atıf yapmıştım sadece.Türkçede bunun karşılığı çevir kazı yanmasın diyede ekledim zira yaptığınızın tam karşılığı buydu.Neyse.

Şirketin 3 aylık satış dataları arefe günü Romanya rakamları ile tamamlandı ve satış adetleri %32 artmış halde ilk çeyreği tamamladı.Şu an tarihi düşük çarpandaki hisse değeri ortadayken kalkıp rsı 70 kelebek 170 demek ford gibi bir hissede bugüne kadar insanların tutunamamasının en temel müsebbibidir.İkaz etmek istedim sadece.Yoksa iner çıkar düşer kalkar orasını bilmem,sadece bu topa fordda girmem.

Güzel kardeşim:
    ben bir kere kelebek formasyonu gösterdim..2.yi bul ve göster özür dileyeyim....kaldı ki çevirmişim..2.kelebek formasyonunu göster ki çevrilmişide önemli değil ..dediğm gibi özür dileyeyim..yok gösteremiyorsan yapman gereken de sana kalmış..
    ben bunları insanlar lot arttırsın diye söylüyorum..olması ihtimal formasyonların hangisinde teknik hatamız var?
    kelebek dediğimiz kelebek değil mi? flama flama değil mi? rsı uyumsuzluğu örneğiylede gösterdim yok mu?
    senin bu yanlış anlama adı altında dediklerinin de türkçe de karşılığı var....biz demeyiz..
    ben polemiğe girmem..ithama karşıyım..herkes bildiğiyle amel etsin..
    her işin rast gitsin güzel kardeşim..

5. aynısını gösterip sanki çalışacak demişim..2 kere dediği bu...

6.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    sanki çalışacak..
    2.si dediği ilk ini gösterip sanki çalışacak demişiz...
    dediğim gibi yapması gereken kendine kalmış....

7. FROTO - Ford Otosan

Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku

RSI, 70 in üstünde 2 kere negatif uyumsuzluk verdi..
    4 aylık %70 yükselmenin düzeltmesi %10 olmaz..çok yakında ciddi düzeltmeler başlayacak..ona göre pozisyon almak lazım...lot arttırımı için güzel fırsat
    Bu mesajı 28 martta yazdığınızda hisse fiyatı 1050-1110 imiş,bugün fiyat 1163 ve 40 lirada temettü var alınacak piyasanın açılacağı gün.Yani temettü öncesi fiyatla 1200 üstünde! Bugün ki gibi aynı yönlendirici dilde insanların lot arttırması için analizi paylaştığınıza dem vurup yazmışsınız ama sizden etkilenenler değil arttırmak lotlarının %15 ini kaybetmiş(o da yerine koydularsa)

İşte tamda fordda bu tür toplara girmem dememin sebebine somut örnek oldunuz.Şimdi bu paylaşımı yapan siz değilmişsiniz gibi bana cevaplar vermenizinde bir adı var ama onuda biz yazmayız tıpkı sizin gibi! Bu arada foruma temel analiz yaptığınıza dem vurarak girip yanıltıcı teknikten başka bir şey paylaşmadan devam etmenizde ayrıca dikkatimi çekti.Temel analiz yaptığını belirterek topa giren birinin fordun şu an tarihinin en düşük çarpanlarında işlem gördüğünü ve arefe günü açıklanan satış dataları ile rekor bir ilk çeyrek karı getireceğininde farkında olmalı diye düşünüyorum.Yanlış mı düşünüyorum?

Cahillik mutluluktur!

8. Para tekniği çizer sağlam hissede…
    Benim bildiğim de bu;)
    İsterse yukarıya isterse aşağıya çeker.Para sahibi bilir;)
    Ytd

Sayfa 612/678 İlkİlk ... 112512562602610611612613614622662 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •