Sayfa 661/695 İlkİlk ... 161561611651659660661662663671 ... SonSon
Arama sonucu : 5554 madde; 5,281 - 5,288 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Yalnız burda işin bam teli bizde dudu gibi para olmaması.

Dudu yazlık şortunu dolaptan çıkartsa geçen kıştan cebinde kalma 300 lot froto alacak daha para unutmuştur, bizde para yok, Froto Spk nın özel izniyle sadece bu son 1 saat için 700 liradan işlem bile görse nasıl alacağız biz, E5'e mi çıkalım, böbreğimizi mi satalım?

İş yine dönüp dolaşıp para parayı çekere geliyor.

Yarın ben de Brisa'dan temettü alacağım ama alacağım temettüye 5 lot bile Froto düşmez, bizimkisi biraz da lakırdı işte. Temettü aldın mı en az 100 bin lira falan alacaksın ki dişe dokunsun.

Ben excelden temettüyü düşsem maliyetim oynamıyor bile.

Benim gibilerin fostirik hisselerde bir an önce sermayeyi büyütüp buraya öyle gelmesi lazım.

300 lotla 500 lotla bilemedin 1.000 lot Frotoyla bi halt olamazsın. En az 7-8 bin lotun olacak ki bi halta yarasın..

Ne yazık ki gerçekler acıdır.

Biz Hektaşı onun için sevmiştik, kısıtlı sermayemizi hayal bile edeceğimiz şekilde büyüttü, 2020 Martta 39 liradan Froto ya gömebilsek daha da iyi olurdu, 28 kat kazanç demekti ama onu da kaçırdık.
    Evet zaten bu yüzden düşük kalması,yatayda zaman geçirmesi bizim gibilerin şayet bir noktaya bileşik ile ulaşmak istiyorsak olmazsa olmaz gibi bir şart.Bizim sorunumuz sermayemizin olmayışı,böyle olduğu içinde frotonun madem çok yükseldi bundan sonra yatay seyretmesi,bizimde maaşlı köleler olarak yapabildiğimiz kadar birikim yapıp düşük seyreden frotoyu biriktirmemizden başka çıkar yolumuz yok.Yalnız bizim bu iş en az 10 yıl sabır ile disiplin ister,bu sabırda lazım yani.yoksa hiç hallenmeye gerek yok.Bir abimiz sabır sermayeden büyüktür der kulakları çınlasın.Aklıma geldi şimdi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
    http://share.matriksdata.com/shareMa...04251739078935

Goruntu sunu diyor...

20 ema altindayiz..

Yarin 20 emaya dogru bugunku dususun bir tepkisi olur ama sonra yine verirler ve yesil ile cok da uzak olmayan bir gelecekte ortalarda bir yerlerde bulusuruz...

Zaten 50 gun burada bile kalsa yesil gelir yakalar onu...
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
    8 F/K yerine eklemeleri 10 f/k dan yapsak yani %25 daha fazla fiyat odesek 5 sene sonra su durum ortaya cikiyor.

%5 net temettu verimi yerine %4 net temettu verimi aliyoruz...

Her yil temettu ile %5 yerine %4 hisse eklersek...

5 yil sonra 100 Lot ile toplam 27 adet alabilecekken 21 lot alabiliyoruz..

10 yilda bu durum 62 lot yerine 48 lot oluyor...

Elimizdeki lot sayisini 100 den 200 e cikarmak %5 temettu veriminde (8 f/k) 14 yil yerine, %4 temettu veriminde (10 f/k) 18 yila

cikiyor yani 4 yil daha uzun sure bekliyoruz...

F/K nin neden dusuk kalmasini istedigimiz acik ve net olarak anlasilmistir umarim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
    http://share.matriksdata.com/shareMa...04251814141747

Son 5 yil

T temettu

Temettu odendigi tarihlerde temettu verimi ve f/k oranlarina dikkatlice bakilmasini oneririm.

5. Her sene temettüyü en az enflasyon kadar arttırırsa fiyat umurumda olmaz

Zaten bunu yaparsa fiyat da en az enflasyon kadar artar.Ha bugün ha yarın artar

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    8 F/K yerine eklemeleri 10 f/k dan yapsak yani %25 daha fazla fiyat odesek 5 sene sonra su durum ortaya cikiyor.

%5 net temettu verimi yerine %4 net temettu verimi aliyoruz...

Her yil temettu ile %5 yerine %4 hisse eklersek...

5 yil sonra 100 Lot ile toplam 27 adet alabilecekken 21 lot alabiliyoruz..

10 yilda bu durum 62 lot yerine 48 lot oluyor...

Elimizdeki lot sayisini 100 den 200 e cikarmak %5 temettu veriminde (8 f/k) 14 yil yerine, %4 temettu veriminde (10 f/k) 18 yila

cikiyor yani 4 yil daha uzun sure bekliyoruz...

F/K nin neden dusuk kalmasini istedigimiz acik ve net olarak anlasilmistir umarim.
    HEKTS da uyardık kayda almadın bakıyorum ki yine aynı kafadasın. Şimdi tekrar soruyorum sana ;

O beş yıl içinde genel piyasa trendi hedefine gidip formasyon ayı piyasası olursa ne olacak

Tabii senin tuzun kuru mesela 1150 ya da 35 USD den alan böyle bir durumda ne yapar? Hisse 8 ocaktan bu yana üzerinde seyrettiği ortalamaların ilk kez altında kapanış yaptı. 1050 de tutunursa ne ala 1050 nin altı kısacılar ve yeniler için çok yorucu olur.

Eskiden böyle değildin Sayın DUDu kusurabakma. Beni ilk pandemi zamanı TÜPRs 70 lerden 95 e bir tepki verdi o ara bir şeyler yazdın o zaman şaşırtmıştın.

Yazdıkların sadece senin için olan doğrular olmamalı.Herkes için doğru olmalı.

Sana birinin bunları yazması lazımdı bana da hiç kızma bu yazım için.Saygılarımla.

Allah uzun ömür versin ama bence biz şu an 20-25 yıldır süren bir bull market içindeyiz ben 50 yaşındayım bu trend sonra erdiğinde bir daha ki bull market piyasayı görmeye sanırım benim ömrüm yetmez.

O yüzden eleştiriyorum yukarıdaki gibi yazılarınızı. Zaman sonsuz değil.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7. O zaman 4 yıl daha erken lot sayımıza ulaşmak için her yerde proto'yu anlatıyoruz her yerde gazlıyoruz böylece tahta yapıcı da basıyor aşağı biz de lotlarımızı rahat rahat topluyoruz beyin bedava
    Ford Sync Multimedia aracılığıyla araç içinden gönderilmiştir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
     Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    HEKTS da uyardık kayda almadın bakıyorum ki yine aynı kafadasın. Şimdi tekrar soruyorum sana ;

O beş yıl içinde genel piyasa trendi hedefine gidip formasyon ayı piyasası olursa ne olacak

Tabii senin tuzun kuru mesela 1150 ya da 35 USD den alan böyle bir durumda ne yapar? Hisse 8 ocaktan bu yana üzerinde seyrettiği ortalamaların ilk kez altında kapanış yaptı. 1050 de tutunursa ne ala 1050 nin altı kısacılar ve yeniler için çok yorucu olur.

Eskiden böyle değildin Sayın DUDu kusurabakma. Beni ilk pandemi zamanı TÜPRs 70 lerden 95 e bir tepki verdi o ara bir şeyler yazdın o zaman şaşırtmıştın.

Yazdıkların sadece senin için olan doğrular olmamalı.Herkes için doğru olmalı.

Sana birinin bunları yazması lazımdı bana da hiç kızma bu yazım için.Saygılarımla.
    Iste bu yuzden diyoruz ki her ay duzenli alimlarla birirktirin, dusuk ise dusukten yuksek ise de yuksekten alirsiniz..

Tek defalik blok alimlar cok tehlikelidir...

Ben de %60 deger kaybetmis bir borsada 2 sene bekledigimi bilirim.

Yani o tuz oyle kolay kurumadi.

Sayfa 661/695 İlkİlk ... 161561611651659660661662663671 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •