Sayfa 604/678 İlkİlk ... 104504554594602603604605606614654 ... SonSon
Arama sonucu : 5420 madde; 4,825 - 4,832 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Fabrika gezisi isteyen bir ablamız var hem tofaşta hem burada aynı dileğini sundu

2. Vw ve Romanyayı soran olmadımı

3. Temettü politikası aynı imiş.Asgari yüzde 50 (karar tarihi 2014)

4.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Temettü politikası aynı imiş.Asgari yüzde 50 (karar tarihi 2014)
    Teşekkürler o zaman, bir değişiklik yok demektir

5. 1-Çin araçlarının ticari araç segmentinde risk algıları nedir?

cevap : Çin ile rekabetin farkındayız önemsiyoruz

2-Binekteki büyüme beklentilerinin daha da artacagını düşünüyor musunuz ?
    cevap : Binekteki büyüme beklentisi 5 puan aşağı ve yukarı devam edecektir

3-Önümüzdeki süreçte kamyonda nihai kapasite hedefleriniz nedir?
    cevap : Kamyonda nihai kapasite şu an için yeterli gerek duyarsak artırırız

4-2024 yılı içerisinde herhangi bir sermaye artışı düşünülüyor mu ?
    cevap : gerekli görülürse değerlendirilir.

5-Volkswagen ile ilgili ortak üretim konusunun detayları. Üretime hazır mıyız, toplam hacime etkisi ne bekleniyor.
    Bu ortaklığın başka tonajlarla veya çeşitlerle büyüme ihtimali nedir ?
    cevap : hazırlıklar devam ediyor

6-Romanya fabrikası gibi, Otosan olarak başka fabrika almak için araştırma seviyesinde bir projeleriniz varmı ?
    cevap : şuan yok. olursa kap atarız.

6. eski kar dağıtım politikası :

Şirketimiz Türk Ticaret Kanunu hükümleri, Sermaye Piyasası Düzenlemeleri, Vergi Düzenlemeleri ve diğer ilgili düzenlemeler ile Esas Sözleşmemizin kâr dağıtımı ile ilgili maddesi çerçevesinde kâr dağıtımı yapmaktadır. Kâr dağıtımında, Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uygun olarak pay sahipleri ve Şirket menfaatleri arasında dengeli ve tutarlı bir politika izlenmektedir. İlke olarak, ilgili düzenlemeler ve finansal imkânlar elverdiği sürece, piyasa beklentileri, uzun vadeli şirket stratejimiz, yatırım ve finansman politikaları, kârlılık ve nakit durumu dikkate alınarak, büyük yatırım ve ciddi ekonomik kriz dönemleri dışında Sermaye Piyasası Düzenlemeleri çerçevesinde hesaplanan net dağıtılabilir dönem kârının asgari %50’si yasal kayıtlarımızda mevcut kaynaklardan karşılanabildiği sürece Olağan Genel Kurul veya gerektiğinde yıl içinde yapılacak Olağanüstü Genel Kurul kararıyla nakit ve/veya bedelsiz hisse şeklinde dağıtılır. Kâr dağıtımının Olağan Genel Kurul veya Olağanüstü Genel Kurul toplantısını takiben en geç bir ay içinde yapılması amaçlanmakta olup, kâr dağıtım tarihine Genel Kurul karar vermektedir. Genel Kurul veya yetki verilmesi halinde Yönetim Kurulu, Sermaye Piyasası Düzenlemelerine uygun olarak kar payının taksitli dağıtımına karar verebilir. Şirket Esas Sözlesmesi’ne göre; Yönetim Kurulu, Genel Kurul tarafından yetkilendirilmiş olmak ve Sermaye Piyasası Düzenlemelerine uymak kaydı ile kâr payı avansı dağıtabilir.

yeni kar dağıtım politikası :

Şirketimiz Türk Ticaret Kanunu hükümleri, Sermaye Piyasası Düzenlemeleri, Vergi Düzenlemeleri ve diğer ilgili düzenlemeler ile Esas Sözleşmemiz’in kâr dağıtımı ile ilgili maddesi çerçevesinde kâr dağıtımı yapmaktadır. Kâr dağıtımında, Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uygun olarak pay sahipleri ve Şirket menfaatleri arasında dengeli ve tutarlı bir politika izlenmektedir. İlke olarak, ilgili düzenlemeler ve finansal imkânlar elverdiği sürece, piyasa beklentileri, uzun vadeli şirket stratejimiz, yatırım ve finansman politikaları, kârlılık ve nakit durumu dikkate alınarak, büyük yatırım ve ciddi ekonomik kriz dönemleri dışında Sermaye Piyasası Düzenlemeleri çerçevesinde hesaplanan net dağıtılabilir dönem kârının asgari %50’si yasal kayıtlarımızda mevcut kaynaklardan karşılanabildiği sürece Olağan Genel Kurul veya gerektiğinde yıl içinde yapılacak Olağanüstü Genel Kurul kararıyla nakit ve / veya bedelsiz hisse şeklinde dağıtılır. Kâr dağıtımının Olağan Genel Kurul veya Olağanüstü Genel Kurul toplantısını takiben en geç bir ay içinde yapılması amaçlanmakta olup, kâr dağıtım tarihine Genel Kurul karar vermektedir. Genel Kurul veya yetki verilmesi halinde Yönetim Kurulu, Sermaye Piyasası Düzenlemelerine uygun olarak kâr payının taksitli dağıtımına karar verebilir. Şirket Esas Sözleşmesi’ne göre; Yönetim Kurulu, Genel Kurul tarafından yetkilendirilmiş olmak ve Sermaye Piyasası Düzenlemelerine uymak kaydı ile kâr payı avansı dağıtabilir

7. Cevaplar bakarız, ederiz, hallederiz, düşünürüz, gerekirse yaparız.

Soru sormanın da anlamı kalmadı demek ki.

Sayfa 604/678 İlkİlk ... 104504554594602603604605606614654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •