Sayfa 576/673 İlkİlk ... 76476526566574575576577578586626 ... SonSon
Arama sonucu : 5384 madde; 4,601 - 4,608 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    200.000 lot altı Zortu olan,
    Telefonu faturasız kontörlü olan
    İzmir'de Urla, İstanbul'da Bebek Tarabya civarı harici oturan
    Arabası 2 mn lira altı olan
    Doktora, master yapmamış olan,
    Üzerine kayıtlı en az 2 şirketi olmayan,
    İhracat yapmayan,
    Kimse benimle muhattap olmasın, yazılarıma imâ ile dahi olsa cevap yazmasın. Fakirlerden tiskinirim, yaşlıları sevmem. Lot sayım 1 milyon lota yaklaştı ama ne kadar yaklaştığını söylemem. 999.990 lot da kalmış olabilir 1 lot da 1 milyon lot olması için.

Ytd.
    Bunlar algıcılae.
    Bedelsiz isterim dediğimde fakirler doluşmasın diyen sizlerdiniz.
    Bir gün olsun ekonomik sınıflandırma yapmadım kimseye…

2. İveco anlaşmasını önemsiyorum.
    Çünkü kabin değişikliğini kullanıcılar çokça ifade ediyordu.
    Yıllardan sonra kabinde agrrsif değişiklik yaparlar mı göreceğiz.
    Yyd

3. Iveco kendine ne tasarım yapmış ki Ford'a yapsınn. En dandik tasarımlı tır ve kamyonlar Iveco'nun, Hintli firmaların tasarımına benziyor, Tata gibi.

Volvo tasarımda 1 numara, ondan ders almalılar.

4. son bilanço da dikkatimi çekenler:
    dönen varlıklar %12 artmış..karşılığı kısa vadeli yükümlülükler %23 artmış..ideali üç aşağı beş yukarı oranların paralel gitmesi..normal karşılamak lazım..yüksek faiz ortamındayız..finansman giderleri artıyor..
    duran varlıklar %39 artmış..karşılığı uzun vadeli yükümlülükler %6 artmış..çok basit şekilde işletmenin mevcut değerindeki artış diyebiliriz..%39 çok iyi oran..karşısındaki %6 değer in %80 i finansal borçlar..yani faiz borcu..
    kısa vadeli yükümlülüklerde:finansal borçlar,ticari borçların yarısına yakın..bu çok iyi bir oran..sıkıntı ufak olsa da şöyle:finansal borçların %50 artışına karşın ticari borçlar %10 artmış..yine aynı yere gelir enflasyonist ortam..
    diğer bir ayrıntı:dönen varlıklarda ticari alacaklar artış oranı %10 satış artış oranı %28..tahsilatlarda sıkıntı yok..
    benim anladığım:içerde deli gibi bir para hazırlanmış...bu sene haberler düşebilir kap a...

5.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    son bilanço da dikkatimi çekenler:
    dönen varlıklar %12 artmış..karşılığı kısa vadeli yükümlülükler %23 artmış..ideali üç aşağı beş yukarı oranların paralel gitmesi..normal karşılamak lazım..yüksek faiz ortamındayız..finansman giderleri artıyor..
    duran varlıklar %39 artmış..karşılığı uzun vadeli yükümlülükler %6 artmış..çok basit şekilde işletmenin mevcut değerindeki artış diyebiliriz..%39 çok iyi oran..karşısındaki %6 değer in %80 i finansal borçlar..yani faiz borcu..
    kısa vadeli yükümlülüklerde:finansal borçlar,ticari borçların yarısına yakın..bu çok iyi bir oran..sıkıntı ufak olsa da şöyle:finansal borçların %50 artışına karşın ticari borçlar %10 artmış..yine aynı yere gelir enflasyonist ortam..
    diğer bir ayrıntı:dönen varlıklarda ticari alacaklar artış oranı %10 satış artış oranı %28..tahsilatlarda sıkıntı yok..
    benim anladığım:içerde deli gibi bir para hazırlanmış...bu sene haberler düşebilir kap a...
    Borc döndürme rasyosu da iyi güzel.
    Ytd

6.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    son bilanço da dikkatimi çekenler:
    sermaye arttırımı olabilir mi? yatırımları çoğaldı, birde ikinci temettüyü verir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by kenan58 Yazıyı Oku
    sermaye arttırımı olabilir mi? yatırımları çoğaldı, birde ikinci temettüyü verir.
    Hic istemiyorum ama olacak galiba 2024 icinde.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 576/673 İlkİlk ... 76476526566574575576577578586626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •