Sayfa 225/717 İlkİlk ... 125175215223224225226227235275325 ... SonSon
Arama sonucu : 5734 madde; 1,793 - 1,800 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Wv anlaşması vs sebebiyle Brezilya daki fabrikaları kapatmıstı sanırım 2019 daydı.
    Ben wv ile ortak calısmalarını daha da önemsiyorum.ileriki planları dogrultusunda binekleri wv e ticarileri de kendi bünyesinde götürcektir.bu abd grevi de süreci hızlandıracaktır.
    Çin deki wv meselesi de wv için aüreci hızlandıracaktır.
    Büyük devler birleşmelere gitti.
    Gerek Çin gerek Batı da üretim kabiliyetinin masraflı olması ileride tahmin etmeyeceğimiz ortaklıklar cıkarabilir.
    Biz her zaman payımızı alırız.
    Sermaye olarak güçlendirmeleri lazım ama ford otosan’ı.
    Valla bende öyle diyordum ama Vw üretimi önce 2023 ilk çeyrek ten son çeyreğe, sonrada 23 son çeyrekten 24 ikincı çeyreğe kaydı. Orada bir sorun var. Bu kadar büyük yatırım yapılan bir projede kaybedilen zaman kabul edilemez froto için. Ben bu ortaklığın iyi gittiğine dair bir emare göremiyorum şimdilik

2. Sn alanzo tesekkür ederim ayrıntılı bilgi için.
    Liman genişlemesi bu tarz şeyleri düşünerek mi yapıldı sizce?
    Diye bir ekleme yapayım.
    Ben tasıma maliyetinin yüksekliğinden cekineceklerini düşünüyorum.
    Wv de müspetim nedense…Avrupalılar bir işi baslatırken yavas baslıyorlar huyları bu diyerek geçiştiriyorum kendimi…
    Wv işini sormak lazım şirkete…Şirket de çok ketum bilgileri aktarmakta sırtını dönüyorlar.
    Ama bir mühendis arkadas calısıyorlar demişti.Onun bölümü farklı ama onun için bilgiyi cok itibarlı görmedim.
    Syg ytd

3. Şimdi youtube ta hisse ve sektör önerilerini dinliyorum. Otomotiv i herkes kötülüyor. Ford u daha da kötülüyorlar

4. Mali müşavir arkadaşlara ve temettü beyannamesi konusunda tecrübeli arkadaşlara bir sorum var yardımcı olursanız sevinirim

2022 yılında elde edilen gelirler için temettü beyan sınırı 70.000 TL (2023 gelirleri için 150.000 TL). Bu sınır hesaplanırken temettü ile birlikte kira gelirleri de hesaba dahil ediliyor.
    Bu hesap yapılırken:
    1-Brüt temettü'nün yarısı alınıyor yani istisnadan sonraki kısmı
    2-Kira geliri alınıyor
    Benim sorum şu:Yıllık toplam gelir hesaplanırken kiranın tamamı mı alınıyor yoksa istisna düşüldüken sonraki kısmı mı alınıyor?(İstisna:2022 için 9.500 TL,2023 için 21.000 TL)

Örnek soru:
    2022 yılında brüt 120.000 TL temettü gelirim oldu ve 12.000 TL kira gelirim oldu. Bu durumda ben 2023 martında vereceğim beyannamede temettü geliri mi beyannameye dahil edecek miyim?
    Eğer yıllık 70.000 TL geliri aşıyor mu hesabında kira gelirimi istisna olan 9.500 TL yi düşerek hesaplarsam toplam beyana tabi gelirim:60.000+2.500=62.500 TL olur ve temettü gelirimi beyan etmem.
    Ama eğer kira istisnası düşülmeden hesaplamak gerekiyorsa:60.000+12.000=72.0000 TL yani temettü gelirimi de beyan etmem gerekiyor.

Bunlardan hangi şık doğru:
    A) Yıllık toplam gelir hesaplanırken temettünün yarısı ve kiranın 9.500 TL üstündeki kısmı hesaba dahil ediliyor
    B)Yıllık toplam gelir hesaplanırken temettünün yarısı ve kiranın hepsi hesaba dahil ediliyor

Benim bilgim ve mantığım A şıkkı diyor

Üstadlar hangisi doğru?

5.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Şimdi youtube ta hisse ve sektör önerilerini dinliyorum. Otomotiv i herkes kötülüyor. Ford u daha da kötülüyorlar
    Yatırım sürecindeki şirketleri sevmiyor piyasa;)
    Sektörde de bir dönüşüm var onu da sevmiyorlar…
    Hayırlısı…
    Bunlar kasımda az temettü vercekler herhalde piyasa kötülüyorsa…
    Ytd

6.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Yatırım sürecindeki şirketleri sevmiyor piyasa;)
    Sektörde de bir dönüşüm var onu da sevmiyorlar…
    Hayırlısı…
    Bunlar kasımda az temettü vercekler herhalde piyasa kötülüyorsa…
    Ytd
    İyide yatırımlar bitti sayılır. Transit custom - Turneo custom , Transit courier - Torneo courier, vw modelleri model ve seri üretim yatırımları bitti. İki tanesi (aslında 4 tane yeni model) seri üretime girdi. Sadece vw ve elektrikli modeller kaldı. Onlarda eli kulağında. Pil yatırımını koç holding yapacak, müşteri froto olacak.
    Romanya iki modele çıkıyor (ev modeller ile 4 hatta 6 modele) artık. Muhtemelen artık fabrika kar yazmaya başlayacak

7.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    İyide yatırımlar bitti sayılır. Transit custom - Turneo custom , Transit courier - Torneo courier, vw modelleri model ve seri üretim yatırımları bitti. İki tanesi (aslında 4 tane yeni model) seri üretime girdi. Sadece vw ve elektrikli modeller kaldı. Onlarda eli kulağında. Pil yatırımını koç holding yapacak, müşteri froto olacak.
    Romanya iki modele çıkıyor (ev modeller ile 4 hatta 8 modele) artık. Muhtemelen artık fabrika kar yazmaya başlayacak
    Kapasiteler tam olsun bir abi yıllık 1 milyona yaklasalım daha para yicek fabrikalar herhalde;)

8. Sayın Büyük Ortaklar
    Ben 2008 yılında 4 tl fiyatla froto ile tanıştım. Sarkuysan ın kurucu ortağıyım ve ona abi diye bunu almaya başladım. İnanıyorum ki 2025 yılında ikiside büyük işler başaracak. Günlük yorum ve işleri bıraksakta güven ve huzurla o yılları beklesek. Kimi ahtapot sever kimi alabalıkla geçiştirir. Şahsım da hamsiden vaz geçmez. Huzur ve sağlıklı sabırlı günler dilerim.

Sayfa 225/717 İlkİlk ... 125175215223224225226227235275325 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •