Sayfa 718/718 İlkİlk ... 218618668708716717718
Arama sonucu : 5742 madde; 5,737 - 5,742 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    kur artmaz ise iç maliyetin artar ülkedeki enflasyon dan sebep..her ürettiğin zarar olur..üretim sayın düşer..siparişe göre üretme durumuna geçersin..kredi alamazsın %70 faiz ödersin...İhracatı, kur u sabit tutma çabası vurur.vurdu da...
    Normal bir ihracatçıdan mı bahsediyorsunuz?
    Froto maliyet artı kar olarak çalışmıyor mu
    Bu ay maliyetim 4, 4 artı kar
    Sonraki ay 4.5, 4.5 artı kar şeklinde değil mi?
    Yani enflasyon ile birlikte maliyetimiz artıyorsa bu araç başı maliyete eklenmiyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sende mangis bol anlasilan.
    Ben ancak temettu gelirse ekleyebilirim.
    Gecmiste 1 yili askin yataylarda bekledigim oldu.
    Bana yiyecegimi versin gerisi kolay.
    İlk temettüye dokunmadık duruyor.Gerekirse müdahale ederiz;)

3.  Alıntı Originally Posted by reyz Yazıyı Oku
    Tam bir Laz Ziya repliği
    Bizim gemimiz batmaz Orhaaaaan!
    Allah rahmet eylesin çok iyi sinemacı idi.
    Hatırladım;)

4.  Alıntı Originally Posted by Fabric Yazıyı Oku
    Yani enflasyon ile birlikte maliyetimiz artıyorsa bu araç başı maliyete eklenmiyor mu?
    normal ihracatçıdan bahsediyorum

5.  Alıntı Originally Posted by Fabric Yazıyı Oku
    Froto nasıl maliyet artışlarını ihraç ürününe tam anlamıyla yansıtabilir ki?

Avrupa'ya Transit model kamyonet ihraç ediyorsun ve en büyük rakiplerin Stelantis grubu(Fiat+Citroen+Peugeot+Opel)

Birim araç satış fiyatını artırırsan pazar payını kaybedersin, rakiplerin ucuz kalır.

Ben Tr de üretim yapıyorum, dünyanın en iyi ekonomisti bir Cumhurbaşkanımızın uyguladığı politikalar sayesinde enflasyonumuz dört nala giderken döviz kuru artmadığı için karlılığımız düştü ve bunu da fiyata yansıtmak zorundayız dersen Avrupa'daki müşteri de rakip şirketlerin araçlarına yönelir doğal olarak.

Stelantis Grubu da ticari araçlarını Tr de üretip ihraç ediyorsa o zaman işin rengi değişir, onlar da Froto ile aynı şartlara uymak zorunda kalacağı için onlar da ya ürünlerine zam yapacaklar ya da araç başı 2.000 euro olan kârının bir kısmından feragat edip 1.500 belki de eğer kurtarıyorsa 1.000 euroya razı olacaksın.
    Ford Sync Multimedia aracılığıyla araç içinden gönderilmiştir.

6. Ford Brezilya ve Arjantinde de transit üretiyor.Bizimde en çok üretip sattığımız model transit.Şimdi bizim araç başı maliyetimiz Brezilya ve Arjantinin üretim maliyetlerini geçerse Ford lojistik maliyetinide hesaplayıp kurtardığını görürse kimse babasının oğlu değil bir miktar oralara kaydırır üretim-sevkiyat işini.Nasılki zamanında Kuzey Amerikaya Brezilya ve Arjantinden bize kaydırıp sevk ettiyse bu seferde tam tersini yapar.Bir malda aslolan marjdır,rekabetçiliği marj belirler.Maliyetlerin artarsa marjdan yersin,marjların rekabetçiliği kaybederse pazar kaybedersin.Bu 2+2=4 kadar net.Kurlar sabit kalır TL maliyetlerde enflasyon sebepli artışını sürdürdükçe biz marjdan yeriz.Bu iş böyle.Sen maliyet+kar dersin Ford merkezde ok senin üretiminin bir kısmını karşı kıtaya kaydırıyorum der gak diyemezsin.Rekabetçi kalmak önemli.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

Sayfa 718/718 İlkİlk ... 218618668708716717718

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •