Sayfa 464/717 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564 ... SonSon
Arama sonucu : 5734 madde; 3,705 - 3,712 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Burada sektörel bazda genel bir daralmadan bahsediyor. O da yurtiçi için. Froto'ya özel bir durum yok. Felaket tellallığının lüzumu yok.
    O paylaşımı olumlu haber diye paylaştım zaten. Hedefler yüksek diye de yazmışım.

Olumlu şeyleri de olumsuz şeyleri de paylaşıyoruz işte...

2. Bazı olumsuz düşünen arkadaslar pazarın daralmasından riskleri ifade etmiyorlar.
    Açıklık getireyim anladıgım kadarıyla çinli markaların daralan pazarda pay arttırmasından cekiniyorlar.
    Ford global in yavas hareket ettiğini ifade ediyorlar.Çinli batarya şirketleriyle ford global in lisans anlaşması yaptıgını batarya üretimi için asya da çinli şirketlerle ortak oldugunu amerika kıtasında da yatırım yaptıgını daralttıgnı yatırımı işkin 2500 kişi 3.5 milyar dolar belirleniyordu 1700 kişi 2.5 milyar dolara indirdiler elektirkli talebini bahane ederek…
    Ford ailesine ayrıca elektrikli kısmk ayıralım talebinde bulunmustu ford yönetimi aileyi ikna edememişti.
    Şimdi bu kısa yasananları düşündüğümüzde ford otosan ın da ileride etkileneceğini düşünüyorlar.
    Bizim yönetim ise bu tarz meselelerde ne düşünüyor?Onu merak ediyor yatırımcı için.
    Çinli markalar tüm dünyada her üründe cok ğrettikleri için pazar paylarını arttırıyorlar…
    Benim kanaatim ise ford otosan her türlü riski bertaraf edecek çapta.
    Ancak bunları yönetimin agzından duymak icab ediyor.
    Anladıgım kadarıyla arkadasların merak ettiği hususlar bu.
    Üstüne üstlük binekte ford globalde binek araç pazarını pay olarak arttıramıyor.Bu hepimizin malumu.öyle devam devam ederek pazarı kaybedeceğini düşünüyorlar.
    Korku bu.
    Benim bu yönde korkum yok maliyetim cok düşük.Tamamen kara senaryo oluncaya dek temettüyle dolar bazlı maliyetimi sofora yakınsayabilirim.
    Ancak yeni alan arkadaslar bu riskten cekiniyor onları da anlamak lazım.
    (Yatırım şüphe götürmez ama…)
    Aynı seyleri geçmişte baska sebeplerle de yasadı koclar.O zaman aile ne düşünüyordu şimdi ne düşünüyor?Onu cok merak ediyorum;).

3. Hisse resmen halted!

4. Şimdi moddy's dese ki Türkiye'nin kredi notunu iki kademe arttırdım, endeks +%5 yapar bizimki %1,49'da kalır.

5. Düşünmek iyidir
    Kafa yormak kötüdür diyen adamdan şüphe etmek lazım
    Koskoca ford hata yapmaz demekte mantıklı değil
    Daha proaktif bir yönetim tarzına kimse hayır demez
    Tabii ki daha şeffaf olsalar iyi olur
    Benim maliyetim çoğu gibi düşükte değil
    Ama geçmiş yıllara bakıyorum
    Aileye bakıyorum
    Ülkenin avantajlarına bakıyorum
    Hala yatırımımın doğru olduğunu düşünüyorum
    Sadece tek yatırımın buysa tedirgin olman normal
    Ama bunun dolar yatırımı var
    Eurobondu var
    Fiziki yada fon olarak altın yatırımı var
    Fon olarak temettü veren şirketlere yatırımı var

Ben sepetten bunu anlıyorum yoksa sepet benim için biraz ford, biraz tüpraş, biraz banka değil ve hiçte olmadı.

6.  Alıntı Originally Posted by CAL Yazıyı Oku
    Şimdi moddy's dese ki Türkiye'nin kredi notunu iki kademe arttırdım, endeks +%5 yapar bizimki %1,49'da kalır.
    Moddy’s bunu demeden önce pozisyonunu alır millet emin olun
    Fordda tık diye 900 olur
    Buda benim yorumum

7.  Alıntı Originally Posted by CAL Yazıyı Oku
    Şimdi moddy's dese ki Türkiye'nin kredi notunu iki kademe arttırdım, endeks +%5 yapar bizimki %1,49'da kalır.
    Endeks tavan olur böyle bir şey olursa.

733,5 üstünde kalmak ön koşuluyla bollinger içinde kalan ikinci dip oluşumu var teknik görüntü olumlu.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8. Piyasada hisselerde terse kürek çekmekte ısrar eden spekülatörü+foncusu+patronu işleri zor bu saatten sonra.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 464/717 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •