Sayfa 641/695 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691 ... SonSon
Arama sonucu : 5555 madde; 5,121 - 5,128 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Sabancılarda yönetim sorunu var.
    Eskiden beri var.
    Karar vericiler soyadı sabancı olanlar.
    Sabancı soyadını tasıyorsan makam kapıyorsun.
    Ali sabancı holdingten ondan ayrıldı.
    Onun için profosyonellere kulak astıklarını pek düşünmüyorum.
    Akbank da olmasa sabancı şimdiye erir giderdi.
    Nakit olarak kişisel servetleri cok yüksel mal mülk olarak da yüksek.
    Ancak yatırıma para yatırmakta becerikli değiller.
    Onun için sanayi şirketlerinde başarılı değiller.
    Temettü öncesi fonlara hisse devri yapmalarında da akıllarının yatırım yapalım iş büyütelim mantıgında olmadıkları çok açık.
    Paramızı yiyelim geçelim gidelim mantıgı var.
    Toyota gibi devden ayrılmaları bile ne kadar üretimden uzak olduklarının ispatı.
    Arçelik in hindistan daki açılışına semahat arsel 90 kusur yasında katılırken geçen holding toplantısında 90 kusur yasında rahmi koç katılırken sabancılar daha cok gezelim tozalım eller havaya yapalım modunda…
    Cok üzücü.
    Bu iki holdingin gerek sanayide gerek teknolojide gerek yapay zeka batarya vb gibi katma değeri yüksek alanlarda işbirliği ya da ayrıcayrı yatırım yapması gerekirdi.
    Garanti bankasında vehbi koç un yasadıklarını hatırladıgımızda sabancıların az olsun benim olsun mantıgını görebiliriz.
    Bankası olan bir ailenin sanayi şirketlerinin yatırım yapmaması satması sonradan da sattıklarının yatırımlarla ucması ne kadar acı bir tablodur.
    Temsa yı saymadım bile.
    Markette de hali ortada.
    Teknosa da hal ortada.
    Vs vs
    Geçmişte iyi girdikleri iş alanlarını nasıl berbat hale getirilir bir ders gibi anlatılmalı üniversitelerde.
    Ytd

2. İyi şirketi biriktirmek sabır ve disiplin gerektirir.
    Kötü şirketi ucuz fiyattan alacağıma iyi şirketi ortalama fiyattan alırım daha iyi.
    Koç un iştiraklerini farklı oranda ya da aynı oranda bölüp toplamak bile iyi bir yatırım stratejisidir.
    Heyecana gerek yok bu ülkede borsada.
    Ucan ucsun kacan kacsın.
    Patronun vicdanına kalmamalı yatırım.
    Ytd

3. Dün bi paylaşım gördüm, Ocak ayında araç alanlar %25 zarardaymış çünkü 3 aydır fiyatlar artmamış.

4.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    312 yıldır piyasayı takip ederim, Hitit Kralı II. Hattuşaş'ın bile eurobondlarını almış biriyim, şunu söyleyebilirim ki Ereğli, Ekgyo, Alarko bilançolarından sonra Froto övgüleri iyice tavan yaptı, bu her dönem böyledir.

Herkes Koç hisselerini ve özellikle Fortofino ve Ttraktorino'yu över, Bistin kralları der ama bunu diyenlerin %1'i hariç kimse almaz. Her bilanço döneminde 3 ayda bir yaşanır bu.

Arkadaşım tüm portföyünü #ODINE yaptı, deli cesareti dedik, her gün tavan gidiyor yav, Froto böyle gitmediği için burun kıvrılıyor ama Şeyh Ebul Kasım bin Ek Oto ibn Ticarî Torneo bin Konnekt ebul Zortoto ibn Panelvan der ki "Deve yavaş gider ama hep gider"

bedelsiz düşmanı ric ve dudu haklı sanki.

öyleyse kahrolsun poğaçacılar, yaşasın kalın lot fiyatı ve bedelsiz bölünmeme

5.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Sabancılarda yönetim sorunu var.
    Eskiden beri var.
    Karar vericiler soyadı sabancı olanlar.
    Sabancı soyadını tasıyorsan makam kapıyorsun.
    Ali sabancı holdingten ondan ayrıldı.
    Onun için profosyonellere kulak astıklarını pek düşünmüyorum.
    Akbank da olmasa sabancı şimdiye erir giderdi.
    Nakit olarak kişisel servetleri cok yüksel mal mülk olarak da yüksek.
    Ancak yatırıma para yatırmakta becerikli değiller.
    Onun için sanayi şirketlerinde başarılı değiller.
    Temettü öncesi fonlara hisse devri yapmalarında da akıllarının yatırım yapalım iş büyütelim mantıgında olmadıkları çok açık.
    Paramızı yiyelim geçelim gidelim mantıgı var.
    Toyota gibi devden ayrılmaları bile ne kadar üretimden uzak olduklarının ispatı.
    Arçelik in hindistan daki açılışına semahat arsel 90 kusur yasında katılırken geçen holding toplantısında 90 kusur yasında rahmi koç katılırken sabancılar daha cok gezelim tozalım eller havaya yapalım modunda…
    Cok üzücü.
    Bu iki holdingin gerek sanayide gerek teknolojide gerek yapay zeka batarya vb gibi katma değeri yüksek alanlarda işbirliği ya da ayrıcayrı yatırım yapması gerekirdi.
    Garanti bankasında vehbi koç un yasadıklarını hatırladıgımızda sabancıların az olsun benim olsun mantıgını görebiliriz.
    Bankası olan bir ailenin sanayi şirketlerinin yatırım yapmaması satması sonradan da sattıklarının yatırımlarla ucması ne kadar acı bir tablodur.
    Temsa yı saymadım bile.
    Markette de hali ortada.
    Teknosa da hal ortada.
    Vs vs
    Geçmişte iyi girdikleri iş alanlarını nasıl berbat hale getirilir bir ders gibi anlatılmalı üniversitelerde.
    Ytd
    Evet sabancılar üretimden uzaklar, geçmişte sattıkları şirketlere bakınca bu net olarak anlaşılıyor. Koç'ları o yüzden seviyorum, pek çok üretim dalında varlar ve sürekli yatırım peşindeler. Ülkemize katkıları çok büyük.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

6. Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

7.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    froto'ya dair beni tek tedirgin eden şey, sosyal medyada aşırı güzellenmeye başlanmış olması.

19-20-21 eregl takip edenler bilir, herkes erdemire şiirler yazar, oyak'tan başkasını tanımaz, dışarda latte içmez eregi alırdı filan.

pazar koşulları, karlılık, uzun vade trend, hakim ortaklar her şey tamamen farklı biliyorum...

da twitterda orada burada geniiiiş kitlelerin, koç yienim başkası yalan yienim muhabbeti başlaması...

bilemiyorum altan
    Bir güzelleme var evet. Benimde dikkatimi çekiyor ama şu an için bir sıkıntı yok gibi duruyor.

8. FROTO - Ford Otosan

Rahat batıyor hepinize,hiç bir şey yokken hemen kendi kendinize bir şeyler kurup üzerinde uzun uzun tartışıyorsunuz.Huzur batıyor.Vesvese desen gırla,huzursuzlar apartmanıUlan ford gibi bir şirketi 7.9 fk bulmuşsun ona buna laf atmaya enerji harcayacağına gidip nereden üç beş tasarruf edip alabilirime kafa yorup almayı düşünmüyorsun,hem böyle bir şirketi böyle bir çarpandan güzellemeyeceksinde ne yapacaksın.İhlasmı güzelliyorlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

Sayfa 641/695 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •