Sayfa 628/677 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638 ... SonSon
Arama sonucu : 5416 madde; 5,017 - 5,024 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Para tekniği çizer.
    Aşağıya da çizer yukarıya da çizer.
    Aklı pazara koymuşlar herkes kendi aklını almış.
    Avrupa daki ford fabrikalarını say desen sayamazsan teknik de işe yaramaz.
    Benden söylemesi.

Ytd

2. Teknik analiz büyük paranın hareketlerini takip etme işidir derler. Tamamen boşlanacak birşey değildir. Herşey çok iyi gidiyor diye düşünülürken birileri tahtada kamyonu dayıyorsa bunu da grafik üzerinden anlayabiliyorsan kısa vade de en azından dikkatli olmak gerekebilir. Yada tam tersine her türlü kötü habere rağmen bir türlü düşmeyen bir grafik varsa momentum ve güç varsa hissede alım için zaman gelmiş olabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,014
     Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Teknik analiz büyük paranın hareketlerini takip etme işidir derler. Tamamen boşlanacak birşey değildir. Herşey çok iyi gidiyor diye düşünülürken birileri tahtada kamyonu dayıyorsa bunu da grafik üzerinden anlayabiliyorsan kısa vade de en azından dikkatli olmak gerekebilir. Yada tam tersine her türlü kötü habere rağmen bir türlü düşmeyen bir grafik varsa momentum ve güç varsa hissede alım için zaman gelmiş olabilir.
    Teknik analize inanma tekniksiz de kalma derler..

Ben de grafige bakmadan is yapamaz oldum artik..

1995 den beri bakiyorum bu grafiklere..

Para akisinin yonunu ve miktarini anlamaya, olcmeye calisiyorum.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,016
    Kendi çapımda teknik analiz yaparım, daha çok hareketli ortalamalara, tepelere diplere dikkat ederim. Ancak unutulmamalıdır ki teknik analiz sonuçta istatiksel yöntemlere dayanır, asla %100 doğru sonuçlar vermesi beklenmez.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,014
     Alıntı Originally Posted by özmen Yazıyı Oku
    Kendi çapımda teknik analiz yaparım, daha çok hareketli ortalamalara, tepelere diplere dikkat ederim. Ancak unutulmamalıdır ki teknik analiz sonuçta istatiksel yöntemlere dayanır, asla %100 doğru sonuçlar vermesi beklenmez.
    Konuya yabanci olanlar malesef buyuk beklentiler icine giriyorlar.

Kesin konusmamizi bekliyorlar.

Oysa iyi bir teknik analist hic bir zaman kesin konusamayacagini bilir.

Olasiliklarin ihtimalleri cercevesinde tahminler yapar.

Anlayabilen anlar anlayamayan da gelir burada laf sokmaya calisir.

Ben sahsen grafiklere bakmadan hic bir sey yapamam, karar bile alamam.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6. Forumda yazanları ve yazılarını okuyunca memleketin düştüğü hali insan daha iyi idrak ediyor.Bundan 25 sene önce platodata forumu vardı.O zamanlar yaşları 50-60 olan şimdilerde artık iyice yaşlanıp bu işlerden elini eteğini çeken borsanın ilk yatırımcıları olan o beyefendi/hanımefendi insanların bilgiyi paylaşmada ki asaletleri,karşısındaki ile iletişim kurarkenki zarafetleri,çok özlüyorum o günleri ve o insanlarıBirde şu günümüze ve insanlarına bak,insanın göğsü sıkışıyor,ağzına acı tat geliyor,elini kımıldatası gelmiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

7. Temettülerimizi aldık. Allah bereket versin. Ortaklara hayırlı olsun. Şimdi 750'lere düşmesini bekleyip portföye yenilerini eklemek diyelim...

8. temel analizle kağıdı seçer,teknik analizle para kazanırsın..burdaki herkes uzun vadeci..şahsen 7 senedir taşıyorum..2028 e kadar da aksilik olmazsa taşıyacam.7 senedir de kağıdın teknik fıtratınıda çözersin.istatistik,analiz işidir..hangi formasyonları sever,revelse olaylarında uyumsuzluklara tepkisi ne .tahtacının teknik takibi vs vs..biz kalkında yarın satın demedik..herkesi üç ağşağı beş yukarı teknik analiz in temeline hakim diye kabul ettik..trade yapmıyoruz ki üç günlük tepkisine bakıyoruz..
    grafiğe bak beklenti 4-5 aylık..zaten uzun vadedesin..nasıl lot arttıracaksın..kim her ay 70 lot koyuyor?
    her sene en az 1 kere yapıyorum bu manevrayı..bileşik getirim %26..herkes de faydalansın dedik...
    yok birilerinin adamıymışız,yok millete lot sattırıp kendimiz topluyormuşuz..
    1498 lot sattım,resminide koydum...bunları yapar hale de geldik maalesef..itham ediliyorsak gösterecez. bugün 30.000 tl zarardayım..nasıl spekiz biz?
    biri de çıkıp demiyor ki,yaw grafikte hata yok,uyumsuzluk doğru,formasyon doğru,adam böyle pozisyon aldım diyor,daha önce de yaptım diyor,kalkıp sana yarın sat da demiyor,üstelik kendi de satmış...
    koskoca forumda kimse mi teknik analiz bilmiyor?biri de desin ki abi grafiğin yanlış..biz de faydalanırız,grafik paylaşırız karşılıklı,analiz yaparız..ne umuyorduk ne bulduk..
    wallahi de billahi de başka türlü lot arttıramazsınız,parayla almadan tabii.
    fark ettim,sonra uyguladım,sonra kazandım,sonra da sizle paylaştım..hata etmişiz..

Sayfa 628/677 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •