Sayfa 62/723 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon
Arama sonucu : 5780 madde; 489 - 496 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Neden gidiyorsunuz tartışma olmadı
    canmert abim sorun değil tartışırız ata sporumuz zaten.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    Siyasi olmayan siyaset ilgili bir soru soracağım.

İktidarı elinde bulunduran hükümet ile şirketlere bakıldığında ; şirketlerin iktidara yakınlığıyla fiyatı arasında bir bağlantı var mıdır?
    Geçmişte böyle midir?

Mesela CHP gelseydi İş bankası hisseleriyle Koç hisseleri yükselir miydi?
    Mevcut iktidarda EKGYO hisseleri uçar mı? Gibi gibi

ytd.
    Hepsini bilmiyorum ama TCELL, Koza gibi firmalarda yüksek tutarlı yardım ve bağışlar yaptırtarak kara çöktükleri örnekler olmuştu.

3. Eksiye geçecek utanmaz.

COR-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    " Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kişi kendi kararını kendisi verir. "

Alıntı Originally Posted by UzmanBatirimci Yazıyı Oku
    Eksiye geçecek utanmaz.

COR-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Froto, kalite hisselerin çıktığı bu günde niçin keyifsizdi anlayamadım.

5. Bugün 18 mayıs 2023.

Piyasa allak bullak ,siyasal belirsizlik her noktada kendini gösteriyor.

Merkez bankası kuru ile çarşı pazar dolar kuru arasında 1.5-2tl lik bir farklılık söz konusu.

Portföyümün %80i FROTO'da bu yüzden bir nebze daha rahatım. Ekranı kapattım ve 2 sene boyunca bakmamaya kararlıyım.

Ekonomik olarak kötü günlerden geçeceğiz ama servet bu kötü zamanlarda biriktirenler tarafından yaratılıyor.

Herkesin korkmasını bekliyorum, herkes korktuğu zaman tekrar alımlara başlayacağım. Bist'te KOÇ isminden başka bir şeye güvenemem. Satmak yok. Beklemedeyim..

Göbek bağımı sana bağladım FROTO, beni zengin edeceksin.

2028'de Prag'da Kozel içeceğim temettülerinle..

Yatırım tavsiyesi değildir. Geleceğe not düşmek için yazılmıştır.

Sevgi ve saygıyla

SM-G990E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. https://twitter.com/eozpeynirci/stat...cK3x9fiHA&s=19

Rahmi Koç, bir pişmanlığını paylaşarak, Ford, Land Rover ve Jaguar'ı satılığa çıkardığında ilk bize teklif etti. Borcu var diye Jaguar'ı istemedik. Cesur olsak ikisi de bizim olacaktı dedi.

7. Borsa yatırımcısında şöyle bir sıkıntı var. En azından bende var. : Bir çoğumuz ülkede ve dünyada ekonomik durum ne olursa olsun , bizim yatırım yaptığımız hisse gidecekmiş gibi davranıyoruz. Başka bir enstrümana geçiş çok çok zor oluyor. Elimizde çekiç var diye herşeyi çivi gibi görüyoruz. Şimdi ortalık yangın yeri . Krediler kapanmış , herkes kkm ye kaçmış. Ortada para pul yok. Borsa nın veya bizim hissenin artmasını bekliyoruz

8.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Borsa yatırımcısında şöyle bir sıkıntı var. En azından bende var. : Bir çoğumuz ülkede ve dünyada ekonomik durum ne olursa olsun , bizim yatırım yaptığımız hisse gidecekmiş gibi davranıyoruz. Başka bir enstrümana geçiş çok çok zor oluyor. Elimizde çekiç var diye herşeyi çivi gibi görüyoruz. Şimdi ortalık yangın yeri . Krediler kapanmış , herkes kkm ye kaçmış. Ortada para pul yok. Borsa nın veya bizim hissenin artmasını bekliyoruz
    Kendi adıma şöyle düşünüyorum; 1,5 yıl önce bu hisse 180 liralar civarındaydı, 630 ları gördü geçen 2 ay önce falan, şimdi bu geri çekilmelerde bu tür iyi şirketlerin hisselerini toplayabildiğim kadar toplamalıyım ki ortalık yatışıp işler görece düzelir gibi olmaya başlayıp Froto da 1.000 liraya doğru yaklaşınca niye 500 lü fiyatlardan almadım korkup diye üzülmeyeyim.

Pandemide 2020 Nisan başında 39 liraydı bu hisse. 3 yıl sonra 2023 de 630 lirayı gördü.

Sayfa 62/723 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •