Sayfa 563/674 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573613663 ... SonSon
Arama sonucu : 5385 madde; 4,497 - 4,504 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Amerika da vergiden kaçamazsın.Adamı öperler;)
    Ford motor uyanıklık yapmaya kalkmış.
    Bundan sonrası için kongrede düzenleme isteyip dıs alım yaptırırsa belki fayda görür.
    Transitleri vs leri…
    Ancak onların da kıta tasımacılıgında maliyetleri yükseldi.
    O zamanlar tasımacılık bu kadar pahalı değildi.
    Ytd

2.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    2013 den bu yana Merkez Ford'un kabul etmediği bir şeymiş ancak Amerikan vergi kurumu ile anlaşma yoluna gitmişler.

Şimdi bu durum bizim başımıza talih kuşunu konduran bir durum gibi gözüküyor, Merkez Ford Motor Co. şirketi Ford Otosan'dan aldığı Connect araçları direkt %25 fazla fatura ederek söz konusu meblağ kadar Amerika'da düşük vergi ödemek isteyecektir. Biz ise Connect modelleri %25 fazla fiyattan fatura ederek bu paranın bizim bilançomuza dahil olmasıyla ciddi karlılık artışı görebiliriz.

https://www.foreks.com/haber/detay/6...olar-odeyecek/

Peki bu durumda Ford Motor Co. vergiden kaçınmak için Ford Otosan bilançosunda bırakacağı bu yüksek meblağı nasıl tahsil edebilir ?

Elbette temettüyü aynı meblağa karşılık gelecek kadar ilave arttırarak

Haydi halaya
    Bir kişi de çıkıp biz artık Connect üretmiyoruz, O modeli Polonya'ya yollayalı çok oldu iyice bunamaya başladın dememiş yawww.
    Az insan çok huzur

3.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Zortoto Yetkili Satış Servis A.Ş. sahifesinin üstün nitelikli mekaniker, motör, kaporta, boya ve oto elektrik ve polisajcı, bobinajcı, fren hidrolik, amortisör, egsozcu ve klima bakım tekniker, mühendis ve araç kabul elemanı değerli abilerim, ablalarım, kardeşlerim, bacılarım,

Ellerinizden öper mütevazı bir B sınıfı 15-16 yaşlarında binek aracım var, markası Reno Megan. Bunun triger kayışı değişim zamanı gelmiş! 4 yıl önce yetkili serviste değiştirtmiştim kritik parça olması sebebiyle.

Yalnız aynı marka model araçların Avrupa'da satılanlarına 6 yıl ve/veya 120.000 km de bir değişim önerirken bize satılan araçlarında 3 yıl ve/veya 60.000 km de bir değiştirin diyorlar. Araçlar aynı, parça malzeme aynı, neymiş efenim Türkiya tozlu yollar sınıfında bir ülkeymiş, toz, yağmurda yollarda oluşan çamur nedeniyle motör kayışları çabuk aşınıyormuş sıyırabilirmiş falan filan.

Yutubda videolara baktım, adamın birisi yazmış ki 1998 yılında sıfır km aldığımız Vw Passat aracın ilk triger değişimini babam 2007 yılında (9 yıl sonra!) yaptırdı. Araç hâla babamda ve ikinci değişimini de 2023 de yaptırdı!!! tam 16 yıl sonra ve servisteki çalışanlar şok oldu, kayışta ufak tefek kılcal çatlaklar harici pek bir şey yoktu. Yalnız babam vitesleri çok yumuşak değiştirir, gereksiz ve ani gaza basmaz sanırım bu yüzden bu zamana kadar kayış kopmadı yazmış. Vw grubunun kayışları teflon kaplıymış çok dayanıklıymış.

Abd de de bir adam 120 bin mildeki aracının triger kayışını göstermiş videoda, üzerinde tarih var, tam 9 yıldır değişmemiş.

Başka birisi ise yurtdışında bi mühendisle sohbetinde mühendisin ona aslında benzinli araçlar için triger değişimi diye bir şey önermediklerini yazmış. 3 yıldan sonra kayış kontrol edilir aşınma, çatlaklar yoksa yardır gitsin demiş. Kayış dizel araçlarda önemliymiş güya, bilemedim.

Şimdi sorum şu, ben son değişimimde çıkan kayışı bana verdikleri için gördüm, yepyeni cillop gibi duruyordu, 4 yılda bir değişme zorunda mıyız cidden? Araç 1.4 benzinli, turbo değil, 4 yılda 30 bin km anca yapmışım.

Youtupta Yorumlarda bi adam "triger kayışı ne la? Aracı 2. el aldım 7 yıldır bende kimse bana demedi bu parça değişcek diye" yazmış.

Kayış koparsa motörü eline alıyomuşsun, subaplar falan zortluyormuş. Değişim de 10 bin lirayı buluyor.

Zortoto'dan parayı bulursam bi daha trigeri zincirli araç almayı düşünüyorum, kayış bizi bozar, zora sokar. Cevap verecek arkadaşlar için teşekkürler.
    İlginç bir şey anlatayım: 2006 Clio symbol 1.4 benzinli tubosuz. Trigeri 30k km olmadan önce değişmiş. 2 hafta önce triger kopuyor ve subaplar zortluyor. Total maliyet 18,5k TL. Aracın toplam kmsi 40k civarı. Takoz üstünde yıllarca beklemiş görseniz sıfır diyebileceğiniz bir araba. Kullanan arabayı zorlamıyor ama böyle bir anda triger kopuyor. Kimse akıl sır erdiremiyor.

Ben de megane kullanıyorum 1.5 dci. 80k kmde değiştirdim. Aküyü de 4 yılda bir değiştir diyorlar 7.yılı bitiyor. Herşeyi değiştim bir o kaldı. Bakalım 1 sene daha gidecek mi?
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

4. Huzurla temettümü bekliyorum.
    İzleyin. https://www.youtube.com/watch?v=mkrLipd0Tjg
    Syg.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
    http://share.matriksdata.com/shareMa...03131014462676

8 f/k alti FROTO var..

Isteyen???
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by YAŞLIKURT Yazıyı Oku
    Huzurla temettümü bekliyorum.
    İzleyin. https://www.youtube.com/watch?v=mkrLipd0Tjg
    Syg.
    8 Nisan'da hesaplarımızda görürüz kısmetse
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    8 Nisan'da hesaplarımızda görürüz kısmetse
    8 Nisan temettu kuponsuz islem gorecegi ilk gun..

Bayram tatili nedeni ile 16 Nisan gunu saat 11.00 de goruruz...

Ancak 8 nisan gunu geri eklemek icin, bazi kurumlar izin veriyor, iyi bir gun de olabilir..
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8. F max laf abd de olmalı.Biz oraya da satmalıyız.Mutlaka pazarda tercih edilir.
    Ytd

Sayfa 563/674 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573613663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •