Sayfa 674/674 İlkİlk ... 174574624664672673674
Arama sonucu : 5390 madde; 5,385 - 5,390 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    nasıl yaptın kardeş?
    ..
     Alıntı Originally Posted by Peace0103 Yazıyı Oku
    Nasıl oluyor bize de öğrenelim
    Hemen örnek veriyorum,

Sayılar düz hesap olsun diye uydurmadır.

1.000 lot Ttrak var. 910 liradan hepsini sattım, 1.104 liradan 823 lot Froto aldım bu paraya, 823 lot denk geldi çünkü. (Elimde toplam 910 bin liram var)

Sonra ekrana sürekli bakıp excelde hesapladım, uygun an geldiğinde, 5 lira karla 1.109 dan Fortları şutladım gitti, hemen sattığım fiyatın 6 lira düşüğünden Ttrak aldım 904 liradan 1.000 lot. Ne oldu?

1.000 lot Ttrak 910'dan sat 904 den al, 6 bin lira kar,
    823 lot Froto 1.104'den al 1.109'dan sat 4.100 lira kar.

10 bin lira kazanmış oldum. (Brüt kazançtır, komisyonlar düşülmemiş halidir)

İşte bu kadar basit, atla deve değil,

Ben %20 kazanmayı bekleyemem @gürselbb gibi. Haftada 5-6 lot, ayda 20-25 lot Ttrak ya da tam tersi Froto lotu bu şekilde kazanabilsem yeter bana.

Bu 2 hissenin ille de Ttrak ve Froto olması şart değil, hareketlerini aşağı yukarı iyi tanıdığınız 2 hissede de olabilir. Bi ara Kontr vs Froto arasında yapardım, Sami cozuttu.

Sat Froto, Kontr al 1.000 lot, 243 den 246 ya çıktığı an sat Kontr'u al sana 2 saatte 3 bin lira, hop ona 2 lot Froto al, kalana da başka hisse.

Önemli olan hangi 2 hissede bunu iyi yapabileceğinizi kestirebilmek.

Tek kuruş harcamadan lot artırımı.
    Ford Sync Multimedia aracılığıyla araç içinden gönderilmiştir.

2.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Hemen örnek veriyorum,

1.000 lot Ttrak var. 910 liradan hepsini sattım, 1.104 liradan 823 lot Froto aldım bu paraya, 823 lot denk geldi çünkü. (Elimde toplam 910 bin liram var)

Sonra ekrana sürekli bakıp excelde hesapladım, uygun an geldiğinde, 5 lira karla 1.109 dan Fortları şutladım gitti, hemen sattığım fiyatın 6 lira düşüğünden Ttrak aldım 904 liradan 1.000 lot. Ne oldu?

Ben %20 kazanmayı bekleyemem @gürselbb gibi. Haftada 5-6 lot, ayda 20-25 lot Ttrak ya da tam tersi Froto lotu bu şekilde kazanabilsem yeter bana.

Bu 2 hissenin ille de Ttrak ve Froto olması şart değil, hareketlerini aşağı yukarı iyi tanıdığınız 2 hissede de olabilir. Bi ara Kontr vs Froto arasında yapardım, Sami cozuttu.

Sat Froto, Kontr al 1.000 lot, 243 den 246 ya çıktığı an sat Kontr'u al sana 2 saatte 3 bin lira, hop ona 2 lot Froto al, kalana da başka hisse.

Yatırım bir karakter meselesi
    Sizi tebrik ederim
    Mümkün değil bunu yapmamam
    Kendi işime konsantre olamam yoksa
    O yüzden froto hariç portföy şirketi ile çalışıyorum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,006
    https://twitter.com/huseyinkanturk/s...XLHci5QNQ&s=19

Iste bu yuzden diyor Hz Dudu uv trendi 45 derece olacak diye
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Hemen örnek veriyorum,

Bir an dedim osman abim beni mi anlatıyor. Lol.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

5.  Alıntı Originally Posted by burak13 Yazıyı Oku
    Bir an dedim osman abim beni mi anlatıyor. Lol.
    Burda kimse uzun vadeciyim, temettücüyüm ayağına bizi yemesin, hemen herkes al sat yapıyor sanki.

6-7 ay önce rüyamda Brisa fabrikasının içindeydim, bu bi işaret olabilir diye al satlardan kazandığım paraların bir kısmıyla hep Brisa aldım, Brisa'da maliyetim ilk aldığım lottan itibaren 0 (yazıyla sıfır)

Üstelik bir de üstüne 2 gün önce temettü aldım.
    Ford Sync Multimedia aracılığıyla araç içinden gönderilmiştir.

6.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Burda kimse uzun vadeciyim, temettücüyüm ayağına bizi yemesin, hemen herkes al sat yapıyor sanki.

6-7 ay önce rüyamda Brisa fabrikasının içindeydim, bu bi işaret olabilir diye al satlardan kazandığım paraların bir kısmıyla hep Brisa aldım, Brisa'da maliyetim ilk aldığım lottan itibaren 0 (yazıyla sıfır)

Üstelik bir de üstüne 2 gün önce temettü aldım.
    Ben uzun vade tuttugum hiçbir şirkette al sat yapmadım yapmam.
    Orta vade tuttugum şirketlerde de en az 1 yıl tuttum.
    Brisa da cok güzel iş çıkarmışsınız.
    2021 de thy almıştım 200 lerden sattım.baya beklemiştim.Al sat yapamıyorum.piyasanın yön tahmini yapmak zihnimi yorar diye düşünüyorum.
    Ytd

Sayfa 674/674 İlkİlk ... 174574624664672673674

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •