Sayfa 639/690 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689 ... SonSon
Arama sonucu : 5519 madde; 5,105 - 5,112 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Ttrak Türk Traktörü de unutmayalım, o da Koç'un ve ulkemızın nadide ve pırlanta gıbı bır şirketi.

2.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Ağzınıza sağlık,Ford bilançolarında dipnotlarını 1 hafta boyunca okumak benim için özel bir keyif.Dipnot okumanın nesi keyif olur diyenler olmadan hemen söyleyeyim.Benim diyen banka hazine departmanlarının Ford hazine birimi kadar becerikli ve öngörülü olduğunu düşünmüyorum.Varolan her finansman metodunu müthiş finansal mühendislik ile muhteşem timingler ile o kadar harika kullanıyorlarki ağzım resmen açık kalıyor.Mesela her çeyrekte Ford bilançoları çok başarılı geliyor malum,yahu bilanço öncesi o çeyreğe ait satılan araç sayısı şirketin aylık hangi araçtan kaç tane sattığını bildirmesi sebebiyle belli olduğu için ortalama araç başı kâr rakamı ile çarpınca az çok belli oluyor zaten ama şirket ne denli büyük borçlanma yapmış olursa olsun yüksek faiz ortamında şirketlerin canına okuyan,tüm faaliyet karını kediye yükleten finansman gideri kaleminden gol yemeyip üstüne finansman giderinden fazla finansman geliri yazarak net karı coşturması ile kendilerine insanı aşık etmeyi başarıyorlar.Bunu Türkiye’de forddan iyi yapan bir tane şirket bile görmedim.Ya biz bu şirketi sevmeyelimde ne yapalım,bu şirkette payımızı arttırmanın yollarını tırım tırım aramayalımda ne yapalım.Temettüler yattı ve tek kuruşuna dahi dokunmadan hepsini payımı arttırmakta kullandım.Brisadan alacağımla iaşemi karşılarım ne yapalım.Neyse çok uzadı bu konu ford özelinde beni en çok heyecanlandıran konuların içinde olduğu için yine heyecan yaptım.Keyifli haftasonları dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ric ağbi teşekkürler , çok güzel yorum 🇹🇷🇹🇷

3.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Ağzınıza sağlık,Ford bilançolarında dipnotlarını 1 hafta boyunca okumak benim için özel bir keyif.Dipnot okumanın nesi keyif olur diyenler olmadan hemen söyleyeyim.Benim diyen banka hazine departmanlarının Ford hazine birimi kadar becerikli ve öngörülü olduğunu düşünmüyorum.Varolan her finansman metodunu müthiş finansal mühendislik ile muhteşem timingler ile o kadar harika kullanıyorlarki ağzım resmen açık kalıyor.Mesela her çeyrekte Ford bilançoları çok başarılı geliyor malum,yahu bilanço öncesi o çeyreğe ait satılan araç sayısı şirketin aylık hangi araçtan kaç tane sattığını bildirmesi sebebiyle belli olduğu için ortalama araç başı kâr rakamı ile çarpınca az çok belli oluyor zaten ama şirket ne denli büyük borçlanma yapmış olursa olsun yüksek faiz ortamında şirketlerin canına okuyan,tüm faaliyet karını kediye yükleten finansman gideri kaleminden gol yemeyip üstüne finansman giderinden fazla finansman geliri yazarak net karı coşturması ile kendilerine insanı aşık etmeyi başarıyorlar.Bunu Türkiye’de forddan iyi yapan bir tane şirket bile görmedim.Ya biz bu şirketi sevmeyelimde ne yapalım,bu şirkette payımızı arttırmanın yollarını tırım tırım aramayalımda ne yapalım.Temettüler yattı ve tek kuruşuna dahi dokunmadan hepsini payımı arttırmakta kullandım.Brisadan alacağımla iaşemi karşılarım ne yapalım.Neyse çok uzadı bu konu ford özelinde beni en çok heyecanlandıran konuların içinde olduğu için yine heyecan yaptım.Keyifli haftasonları dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Adreslenebilir pazarı olduğu için finansman soeunu yaşamıyor.
    İyi yönetiyorlar.
    Türkiye nin temel meselesi yüksek ihracat.
    Bunu yapan şirket başarılı olur.
    Koçlar bu işi 1970 lerde düşündü.
    Bugün meyvesini yiyorlar…
    Ytd

4. Arkadaşlar, Koç'lar neden Otokoç adı altında kendileri de yetkili satıcı ve yetkili servis hizmeti veriyorlar ki?

Başka hiçbir şirkette görmedim duymadım böyle bir şeyi, diğer bayilere örnek olsun, rekabet ruhu ateşlensin diye mi?

5.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, Koç'lar neden Otokoç adı altında kendileri de yetkili satıcı ve yetkili servis hizmeti veriyorlar ki?

Başka hiçbir şirkette görmedim duymadım böyle bir şeyi, diğer bayilere örnek olsun, rekabet ruhu ateşlensin diye mi?
    Araba pazarının her şeyini kullanıyorlar.
    Otokoç sistemine ne verirsen satarlar tekerlekli.
    Rahmi Koç tank bile verseniz satar diyor.
    Otokoç işe giriş süresi de uzun.En iyi elemanı en iyi eleme sürecinden geçirip alıyorlar.
    Ytd

6. Çimsa unutulmuş sanırım.

7.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Şahsen ben koç grubu hisselerini hiç bir şeye değişmem. İstikrar konusunda her daim devamlılıkları var
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

8. Sabancıdan uzak durun. Koç ile karşılaştırılamaz bile. SASA sabancı da iken ne halde idi satıldı ne oldu. En basit örnek budur.

Sayfa 639/690 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •