Sayfa 183/339 İlkİlk ... 83133173181182183184185193233283 ... SonSon
Arama sonucu : 2706 madde; 1,457 - 1,464 arası.

Konu: CWENE - CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi AŞ

1. 160 a kadar salması normal karşılanmalı..Kanal desteği..Altında kapatırsa satış baskısı artabilir.ytd

2. CW Enerji fabrikasına Portföy Yönetim Şirketleri Fon Yöneticileri ziyaret gerçekleştirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, ürettiği güneş panelleri ile yurt içi ve yurt dışında yeşil enerjiye destek veren CW Enerji'ye profesyonel yatırım danışmanlığı yapan şirket yöneticileri ziyarette bulundu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, fotovoltaik sektörünün 21. yüzyılda önünün açık olduğunu hatırlatarak, "Güneş enerjisinden elektrik üretmek kısa sürede kendini amorti eden bir yatırım. Güneş enerjisini sadece yatırım olarak görmemek gerekir. Güneş enerjisinden üretilen elektrik enerjisi ile karbon salımının önüne geçilmektedir. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için güneş enerjisine daha fazla önem verilmelidir." ifadelerini kullandı.

Sarvan, şirketin her geçen gün büyüyen ve gelişen bir yapıya sahip olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"CW Enerji her geçen gün büyüyen ve gelişen bir yapıya sahip. 2023 yılı itibariyle yatırımlarımıza hız verdik. Halka arz öncesinde izahname de yer verdiğimiz projelerimizi, yatırımlarımızı hayata geçirmeye başladık. Kıymetli fon yöneticisi misafirlerimiz şirketimize ziyarette bulundular. Fabrikamızın üretim ve idari kısımlarını yakından inceleme fırsatı buldular. Fabrika sahamızın dışarısını gezerek yapımına başlayan yatırımlarımızı yerinde incelediler."

Patron sesını duydu keko
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

Alıntı Originally Posted by mehmetyun Yazıyı Oku
    alb ve a1 de sagolsunlar bugun satışa gelmediler. bugunde vermezler ise orta vadeci desek biraz daha hafifleriz yukarı giderken
    iyiki gelmediler dedik a1 gelip satmış bile )
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

4. tam da istediğimiz bilgiyi vermiş patron...kwon dostum birileri burayı izliyor mu ne ... bir de şirketi gezen foncuların fikirlerini öğrenmek isteriz...merakla onu bekliyorum...sanırım yakın zamanda twiteera bu izlenimler de düşecek...

şu anda tembelliği üzerimden atıp faaliyet raporunu okuyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. faaliyet raporundan bir kesit....

Söz konusu bilanço yapısı ile uyumlu olarak likidite rasyoları da olumlu trend izlemiştir. Uygulanan iş
    modeli gereği yüksek stok bakiyesi nedeni ile likidite oranları düşük seyretmektedir. Anahtar teslim
    projelerde mevsimsellik etkisi görülmesi nedeni ile ilk çeyrek dönemde düşüş görülmektedir ancak yıl
    ortalamasında gerçek kar marjları yakalanmaktadır.
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. bir kesit daha...cwenenin kendine ait ges santralleri de var dostlar...bu geslerinden ürettiği elektrik miktarı şu şekildeymiş...

Şirket’in MW üretim değerleri sırasıyla
    31.12.2021, 31.12.2022 ve 31.03.2023
    tarihlerinde sona eren dönemler itibarıyla
    sırasıyla 268 MW, 568 MW ve 275 MW
    olarak gerçekleşmişti

daha bu yılın ilk üç ayında 275 MW elektrik üretmiştir..bu miktar geçen yılın tüm üretiminin yarısına ulaşmış...önceki yılın tümünden de fazla olmuş..

7. bir kesit daha...

31 Mart 2023 itibariyle Şirket aktiflerinin finansmanında kısa vadeli yükümlülükler %66,1 , uzun vadeli
    yükümlülükler %7,1 paya sahipken özkaynaklar %26,8 oranında pay almaktadır.

arzdan sonra şirket peşin para ile hammadde ihtiyacını karşılayacak..böylece finansman giderleri azalacak buna karşılık daha uygun fiyattan hammadde alımı yapabilecek...bundan dolayı da net kar marjı kademeli olarak artacaktır..

8. bir kesit daha....

2023 hesap yılı kar dağıtımından başlamak
    üzere dağıtılabilir kar oluşması halinde hesaplanan yıllık dağıtılabilir kârının en az 5 yıl boyunca asgari
    %25’ini ilk yılı için nakit; kalan 4 yıl için ise nakit ve/veya bedelsiz pay şeklinde kar payı olarak
    dağıtılmasını hedeflemektedir.

yani 5 yıl boyunca dağıtılabilir karın en az %25 i temettü veya bedelsiz olarak dağıtacaktır...

Sayfa 183/339 İlkİlk ... 83133173181182183184185193233283 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •