Sayfa 243/339 İlkİlk ... 143193233241242243244245253293 ... SonSon
Arama sonucu : 2706 madde; 1,937 - 1,944 arası.

Konu: CWENE - CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi AŞ

1. Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

2. Merhaba. Twitter'dan takip ediyorum; bugün bir yatırımcı grubu CW Enerji fabrikasını ziyaret etti. Haliyle bazı soruları olmuş..

Feray @fza_Ant isimli bir kullanıcının profilinden alıntılıyorum, kafamızdaki bazı sorulara yanıt olabileceğini düşünüyorum:

#CWENE ziyareti yaptık bugün. Sorularımıza verilen cevaplara göre
    1) 2035 yılına kadar iş çok olacak. Rekabet yapmayacağız.

2) Talep çok yüksek. Ekim ayı sonuna kadar olacak tüm üretimimizi sattık.

3) Döviz bazlı alıp döviz bazlı satıyoruz. Stoklarımız döviz ile.O nedenle kur artışından zarar görmüyoruz. Tahsilatlarımız çok iyi. Hiç sorun yok.

4) Sektöre işi bilmeyen çok insan yatırım yapıyor. Bizim mühendisimizi alıp iş yapmaya çalışıyorlar. Bu firmalarda ciddi elenme bekliyoruz.

5)ABD'ye küçük bir parti ihracat yaptık. Orada fiyatlar o kadar yüksek ki bize uygulanan vergiye rağmen rekabet edebileceğiz.

6) Hücre için 3 yıldır Ar-Ge çalışmamamız var. Ancak henüz son aşamada değiliz.

Patron @tariksarvan beyle görüştük. Son derece işini seven ve işini bilen bir insan.Tüm sorularımıza samimi cevaplar verdi. Kendisine ve çok misafirperver olan tüm ekibe teşekkür ediyorum.

#CWENE

(Alıntı)
    "..Ne dilersen Hak'tan dile,
    Kılavuz ol doğru yola.."

3.  Alıntı Originally Posted by NeverGiveUp Yazıyı Oku
    Merhaba. Twitter'dan takip ediyorum; bugün bir yatırımcı grubu CW Enerji fabrikasını ziyaret etti. Haliyle bazı soruları olmuş..

Feray @fza_Ant isimli bir kullanıcının profilinden alıntılıyorum, kafamızdaki bazı sorulara yanıt olabileceğini düşünüyorum:

#CWENE ziyareti yaptık bugün. Sorularımıza verilen cevaplara göre
    1) 2035 yılına kadar iş çok olacak. Rekabet yapmayacağız.

2) Talep çok yüksek. Ekim ayı sonuna kadar olacak tüm üretimimizi sattık.

3) Döviz bazlı alıp döviz bazlı satıyoruz. Stoklarımız döviz ile.O nedenle kur artışından zarar görmüyoruz. Tahsilatlarımız çok iyi. Hiç sorun yok.

4) Sektöre işi bilmeyen çok insan yatırım yapıyor. Bizim mühendisimizi alıp iş yapmaya çalışıyorlar. Bu firmalarda ciddi elenme bekliyoruz.

5)ABD'ye küçük bir parti ihracat yaptık. Orada fiyatlar o kadar yüksek ki bize uygulanan vergiye rağmen rekabet edebileceğiz.

6) Hücre için 3 yıldır Ar-Ge çalışmamamız var. Ancak henüz son aşamada değiliz.

Patron @tariksarvan beyle görüştük. Son derece işini seven ve işini bilen bir insan.Tüm sorularımıza samimi cevaplar verdi. Kendisine ve çok misafirperver olan tüm ekibe teşekkür ediyorum.

#CWENE

(Alıntı)
    Güzel paylaşım.. Hayırlısı bakalım

4. Bugün şirketi ziyarete giden başka bir yatırımcının aktardıkları:

3,5 milyon altındaki işler kapa bildirilmiyor
    Almanya'daki fuarda alınan işler var, yakında kap'a atılır..
    Önümüzdeki 10 yıl boyunca rekabete gerek yok, pazarın önü açık herkese iş var.. biz de işimize odaklandık..
    Şu anki işlem hacmini önümüzdeki yıllarda 10 kat artırmayı düşünüyoruz..
    Tahsilatlar düzenli ve sorunsuz,
    Kur artışından etkilinmiyoruz..
    Stoklar yeterli..
    Bir çok enerji şirketinde olmayan makinelerle üretim yapıyoruz..

Tarık Bey'in aktardıkları bu şekildeymiş arkadaşlar.. Bunlar twitterdan alıntı, yukarda da söylediğim üzere bugün ziyarete giden bir yatırımcı grubundan insanların yazdıkları..

Genel olarak herkes memnun kalmış gibi görünüyor. Denkgeldikçe ekstra bişey olursa yazmaya devam edeceğim takipteyim, selamlar..
    Kılavuz ol doğru yola.."

5. Diğer enerji hisselerine göre rasyoları daha uygun..
    Bu sektöre yatırım yapılacaksa bence elinizde olması gereken hisselerden biri.
    Ben Europower ile beraber bunu taşıyorum ki Europower buna göre daha primli. Ama onunda tabi buna sebep olan başka hikayeleri var ..

Tek hisseye kesinlikle karşıyım ama sepette max. 6-7 hisse tutup içine enerji koymak lazım...Cwene de bilançonun da güzel olacağını düşünüyorum...Bakalım...

6.  Alıntı Originally Posted by NeverGiveUp Yazıyı Oku
    Bugün şirketi ziyarete giden başka bir yatırımcının aktardıkları:

3,5 milyon altındaki işler kapa bildirilmiyor
    Almanya'daki fuarda alınan işler var, yakında kap'a atılır..
    Önümüzdeki 10 yıl boyunca rekabete gerek yok, pazarın önü açık herkese iş var.. biz de işimize odaklandık..
    Şu anki işlem hacmini önümüzdeki yıllarda 10 kat artırmayı düşünüyoruz..
    Tahsilatlar düzenli ve sorunsuz,
    Kur artışından etkilinmiyoruz..
    Stoklar yeterli..
    Bir çok enerji şirketinde olmayan makinelerle üretim yapıyoruz..

Tarık Bey'in aktardıkları bu şekildeymiş arkadaşlar.. Bunlar twitterdan alıntı, yukarda da söylediğim üzere bugün ziyarete giden bir yatırımcı grubundan insanların yazdıkları..

Genel olarak herkes memnun kalmış gibi görünüyor. Denkgeldikçe ekstra bişey olursa yazmaya devam edeceğim takipteyim, selamlar..
    Bugünkü paylaşımlar kendi adıma kafamdaki soru işaretlerine net bir şekilde açıklık getiren cevaplar olmuş.Tesekkurler..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

7. Şirkete bu şekilde yatırımcıların gitmesi, patronun onları muhattap alması, sorulara içtenlikle cevaplar verilmesi benim hoşuma gitti.
    Genel kurullarda bile bunu tam olarak yapmayan firmalar var.
    Bakalım umarım böyle devam eder. Bizde para yatırmaya devam ederiz.

8. Ben patronun geçmiş Almanya yaşantısından dolayı gerek firmada gerek patronun kendinde ve iş hayatında bir Alman ekolü ve kültürü seziyorum. Eğer öyleyse disiplinli ve çalışkan bir işleyişi var demektir. Yatırımcıları ağırlayıp sarih davranmasının da bu kültürden geldiği kanaatindeyim. Bunlar elbette sadece benim öngörülerim..
    Kılavuz ol doğru yola.."

Sayfa 243/339 İlkİlk ... 143193233241242243244245253293 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •