Sayfa 232/338 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332 ... SonSon
Arama sonucu : 2704 madde; 1,849 - 1,856 arası.

Konu: CWENE - CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi AŞ

1.  Alıntı Originally Posted by NeverGiveUp Yazıyı Oku
    Maksat bezdirmekse başarıyorlar.

İyi tarafı destek seviyelerinden aşağı salmıyor.
    Kötü tarafı tüm enerjiler iyiyken bunun sinir bozucu şekilde eksi olması.

Bir kaç tane enerji tedarik firması var, iki gündür onların kuyruğu gibi 2 puan geriden takip ediyoruz..
    biz yatırımlara kara bakıyoz.diğerleri konkordaya; 1.7 milyar döviz açığına bakıyor.
    şimdilerde bizler az diğerleri daha çok.
    başkan umarın aklını başına almıştır

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Bütün enerji hisseleri hatta borsanın çoğu hissesi pozitif iken bizim negatif olmamız rezalet...gerçekten de çok moral bozucu bir durum..
    Hocam acaba pahalı mı arz oldu?
    Astor 12 TL'den Europower 40 TL'den olmuştu.
    Bu sanki onların prim yapmış hali ile arz oldu.
    Biraz daha iskontolu girebilirlerdi.
    Kısmet beklemeye devam.

3.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    biz yatırımlara kara bakıyoz.diğerleri konkordaya; 1.7 milyar döviz açığına bakıyor.
    şimdilerde bizler az diğerleri daha çok.
    başkan umarın aklını başına almıştır
    Geçmişte 2018 yılında döviz atağında 3 aylığına konkordato ilan etmiş doğrudur..yalnız o günden sonra tedbirli davranıyorlar...cirosunun yüzde 74 u ilk çeyrekte panel satışından geliyor...panel ücretlerini de paneller fabrikayı terk ettiği anda tahsil ediyor...şirket bundan ders çıkarmıştır ve bu yüzden de temkinli davranıyor...

1.750 milyar TL lik döviz açığına gelince bu açık illk çeyrekteki açıktır..ilk ceyrekten sonra arz oldu..arz gelirleri 2 milyar TL idi...belki de şirket bu nakitini kkm veya dövizde değerlendirmiş olabilir...eğer bunu yapmış ise ??? Kur riski kalmamıştır...eğer kkm ye koymuş ise üzerine de faiz geliri elde edecektir ..
    Bunun dışında cwene nin 1530 milyar TL lik stoğu bulunmaktadir...bu stoğu döviz bazlı satacaktir...dolayısı ile dövizin çıkış miktarı oranında stok karı yapacaktır...

Görüldüğü üzere iki yönden şirket kur riskini minimize edebiliyor...yeter ki bu doğru hamleleri yapmış olsun...bu konuları şirkete sormak istiyorum..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by Darktemplar Yazıyı Oku
    Hocam acaba pahalı mı arz oldu?
    Astor 12 TL'den Europower 40 TL'den olmuştu.
    Bu sanki onların prim yapmış hali ile arz oldu.
    Biraz daha iskontolu girebilirlerdi.
    Kısmet beklemeye devam.
    Yeni arz olan şirketler arz olurken borsada işlem gören şirketlerin rasyolarina göre değerlendirilirler..cw enerji arz olduğunda zaten sektör fiyat olarak zirvelerinde idi..o yüzden de ister istemez iskonto payı azaldı...işte bu yüzden yeni arzlarin gesan gibi çok sert çıkmaları mümkün değil...

Cw enerji arzdan gelecek nakiti ve bu nakit ile yapacağı yatırımlar ile büyümeye çalışarak farkındalık yaratmaya çalışacak...bu konuda ne kadar başarılı olursa o kadar prim yapacak..o yüzden de önümüzdeki süreçte gelecek bilançoları iyi analiz etmemiz lazım...bu bilançolar bize ip uçları vereceklerdir..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. Önceki halka arzlarda eşit dağıtım yoktu. Arz sırasında malın çok büyük kısmı kurumlara gidiyordu. Nedense arz fiyatları da daha makuldü Kurumlar arz sonrası tahtayı yukarı alıyor ve malı veriyordu . Hepsi danışıklıydı... İyi kazanılıyordu... Artık şirket sahipleri de bundan kazanıyor mu orasını bilemeyiz ..

Sonra eşit dağıtım olarak arzlar başladı.. Arz fiyatları yükseldi. Mal toplu olmadığı için tahtaları yukarı götürecek gruplar olmadı.. İlaveten daha primli arz oldukları için kimse de riske atmadı kendini . Tabi bu bizim firmaya özel değil. Yani pahalı arz olduk gibi bir fikrim yok...Ama ucuz arz olmadığını söyleyebilirim..

Yani tamamen kurgu ile ilerliyor işler..
    Şu andan sonra artık ky dökülecek, mal toplanacak ve hareket sonra olacak.. Ama zamanı nedir tahtanın sahibi bilir ancak.

Bu arada herkesin bayramını kutlarım ..
    Son düzenleme : emregunes; 28-06-2023 saat: 12:54.

6. Şu an itibariyle 2023 de yaklaşık 2.2 milyar tl kadar iş alınmış.2022 toplam cirosunun %47 si kadar.
    Önümüzdeki 6 ay daha da hızlanır umarım..Henüz yeterli değil bence ciro.
    Baskının bir sebebi de bu olabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Şu an itibariyle 2023 de yaklaşık 2.2 milyar tl kadar iş alınmış.2022 toplam cirosunun %47 si kadar.
    Önümüzdeki 6 ay daha da hızlanır umarım..Henüz yeterli değil bence ciro.
    Baskının bir sebebi de bu olabilir.
    Merhaba, iyi bayramlar.
    Ben bu konularda çok tecrübeli olduğumu söyleyemem. düz mantık yaparak eş zamanda arz olan firmalarla kıyaslamak ne kadar doğru olur onu da bilmiyorum. Fakat eupwr ile aynı işi yapıyor firma, hatta ürün skalası daha geniş diye biliyorum. Bununla birlikte eupwr şu anda arz fiyatının 2 kat üzerinde. Bizden yaklaşık 20 gün kadar önce arz oldular. İş ilişkileri, aldıkları iş ve ciro kıyaslaması bizden daha mı iyi bakma ve kıyaslama fırsatınız oldu mu hiç? Ya da 3 4 aylık periyotta arz olan X bir enerji ürün tedarik firması ile diyelim..
    "..Ne dilersen Hak'tan dile,
    Kılavuz ol doğru yola.."

8.  Alıntı Originally Posted by NeverGiveUp Yazıyı Oku
    Merhaba, iyi bayramlar.
    Ben bu konularda çok tecrübeli olduğumu söyleyemem. düz mantık yaparak eş zamanda arz olan firmalarla kıyaslamak ne kadar doğru olur onu da bilmiyorum. Fakat eupwr ile aynı işi yapıyor firma, hatta ürün skalası daha geniş diye biliyorum. Bununla birlikte eupwr şu anda arz fiyatının 2 kat üzerinde. Bizden yaklaşık 20 gün kadar önce arz oldular. İş ilişkileri, aldıkları iş ve ciro kıyaslaması bizden daha mı iyi bakma ve kıyaslama fırsatınız oldu mu hiç? Ya da 3 4 aylık periyotta arz olan X bir enerji ürün tedarik firması ile diyelim..
    Sn NeverGiveup Eupwr ile cwene aynı işi yapmıyor Eupwr ile astor aynı işi yapıyor hatta orada da %100 Bi benzeme yok trafo anahtarlama dağıtma kontrol depolama işleri yapıyor
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

Sayfa 232/338 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •