Sayfa 272/338 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322 ... SonSon
Arama sonucu : 2704 madde; 2,169 - 2,176 arası.

Konu: CWENE - CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi AŞ

1.  Alıntı Originally Posted by NeverGiveUp Yazıyı Oku
    Ya bu cwenede bi gariplik var, ben de yatirimcisiyim arzdan bu yana fakat hep arada kaliyorum. Yani ne tam anlamiyla guven veriyor ne de ise yaramaz firma diyemiyorum. Hep bi belirsizlik.

1 Kap yok onu anladik bunun sebebi butik isler almasi ufak tefek ama cok is alip surumden kazaniyorlar belli bir meblagin altini kap atmiyorlar.

2 Bu vergi dairesine bildirilen beyannamenin kap atilmasi endeksin de salmasiyla birlikte yatirimciyi tirpanladi. Bunu neden yaptilar? Maksat sadece seffaf olmak adina yatirimci bilgilendirmek mi? Hic atmasalardi daha iyiydi, piyasayi okumaktan bu kadar yoksunlar mi?

3 Gecici vergi beyannamesinde verilen oranlar ile konsolide rapor arasinda fark olacak tamam ama beyanname bize hic mi ipucu vermiyor, firma doviz borcunu eritememis yine yatirimcinin bogazinda kilcik yapacak gibi borcluluk durumu

4 bu bilancolari niye hep gec bildirir bunlar? Gecen sefer de ek sure istemislerdi bu ptesi de bu ceyregin son gunu, yani bu muhasebesini bi gozden gecirmesi lazim guven vermiyor. Niye son gune birakiliyor bilanco?

5 Yapilan isler, arge calismalari vs tumuyle olumlu mu? size de biraz cercici dukkani, 1 milyoncu pazari gibi gelmiyor mu? Yani bir alanda sektor lideri olunmuyor da her seyden biraz biraz gibi.. Savunma sanayine yapilan isler vs bana biraz tiri viri isler gibi geliyor yani boyle gereksiz bir zaman kaybi gibi bu elbette belki de benim vizyonsuzlugum da olabilir belki ben yanlis goruyorum. benim goremedigimi goren arkadas varsa beni aydinlatirsa sevinirim.

6 Bir patronun agirligi bir firma icin her seydir. O firmaya yatirimci olmak icin patron kriteri cok onemli. En cok arada kaldigim konu da patron Tarzan Tarık Sarvan.. Ne bileyim adamin adindan tut, tipine, tavrina kadar bi tuhaflik var. Yani hangi firmanin patronu cikip da bu kadar konusuyor, urun pazarliyor? Ben kontr'un, astor'un ne bileyim gesan'in patronunu vs bilmem.. Tarzan Tarik'i tum hisse yatirimcilari biliyor. Peki napiyor, tiktokta instada urun pazarliyor kucugunden buyugune. Simdi bu adamin Almanya kulturunden yetismesi mi baska bi nedeni mi var bilmiyorum ama patron biraz oturakli olacak agir olacak. Kimi bu duruma caliskan dinamik der ama birak baskalari yapsin sen yonet degil mi..

7 Donemsel olarak birlikte arz oldugu sektor firmasi olsun olmasin daha iyi kazandiranlar oldu fakat hisseyi birileri baskiliyor frenliyor gibi geliyor. Ben de hep dedim sert cikan sert duser vs diye ama giden de gidiyor bu da bi gercek. Hele hele su donemde su akarken testiyi doldurmak gerek bu hep boyle gitmez.

Var mi gorus bildirmek isteyen arkadaslar konusalim/tartisalim..

Bir de bunlari hisse son gunlerde asagi yonlu diye yazmiyorum, dedigim gibi ben de yatirimciyim bilancoyu gormeden tek lot satmak istemedim. Bilancoyu bekleyecegim ve duruma gore hareket edecegim. Bunlar sadece son bir kac haftadir dusunduklerim degil uzun suredir aklimda olan dusunceler. Hep bir arada kalmislik var icimde firmaya karsi, emin olamiyorum. Hatta bir ongorumu de paylasayim eminim bilanco geldiginde de hepimiz yine arada kalacagiz net olumlu ya da net olumsuz olamayacagiz. Yani bir yerlerde bir sorun gorecegiz yine..

Umarim iyi olur ve iyi yerlere gelir.

Bu yazdiklarim benim kisisel not ve düşüncelerim olup, yatirim tavsiyesi degildir.
    1. 3,5 milyon dolar altı işlerde kap atılmıyormuş. Mesela bu rakam Alfas da 10 milyon dolar üstünde olması lazım. Yani kap atılmasından ziyade toplam satış rakamı önemli. Cwene de 3,5 milyar tl satış yapılmış. Bu iyi bir rakam...

2.Beyannameyi bilanço ile gönderse tabi ki iyi olurdu. Bu şekilde spekülatif bir durum oldu. Elimde Doas var. O da Cwene gibi beyanname gönderdi, bilanço göndermedi. Cuma sabahı %4 eksi açıldı hisse..Hem de müthiş rakamlara rağmen.. O da spekülatif hareket etti..Hoş değil..Beni rahatsız etti.

3.Beyanname rakamı le bilanço rakamı aynı olmaz. Oluşan 570 milyon kambiyo zararı ile ilgili ben güzel bir açıklama buldum. Burada paylaşayım. Aynı durum Alfas da da olmuş. Bir arkadaş durumu güzelce açıklamış. Ben biraz rahat ettim okuyunca.
    https://twitter.com/alioglukaan/stat...068750891?s=20

4.Bilanço son günü 21 Ağustos. Göndermeyen bir sürü firma var. O nedenle bir gecikme yok.

5.Şirketin çok farklı kollardan yürümeye çalıştığı doğru. Ama tersi olarak sadece tek tip iş yapsa ve ileride o iş kolu tıkandığı zaman ne olacaktı? Bence önemli olan bu işler ile ciroya pozitif katkı sağlanacak mı onu görmek.

6.Patron ile ilgili size katılıyorum. Ben de bu konudan rahatsızım. 40 milyar TL PD olan bir şirket patronu için ben daha oturaklı bir hava beklerim. İlaveten tek adam profili yaratıyor ve bu beni rahatsız ediyor. Tamam neşeli ve hareketli olabilir ama yatırımcı ciddiyete her zaman önem verir.

7.Firma baskılanıyor havası bende de var. Normal. Halka arz eşit dağıtım oldu. Malı toplayamadılar.O nedenle baskı kurmaları da olası. Ama bu baskı mal toplama baskısı mı yoksa çok olumlu olmayan bilanço baskısı mı onu göreceğiz. Çünkü yatırımcılarda bir şirket gitmiyorsa baskı yapılıyor havası oluşuyor. Bazen o baskının sebebi bilanço da anlaşılıyor. Bazı gitmeyen enerji şirketlerinin bilançolarını gördüm. Neden gitmediklerini anladım.
    Son düzenleme : emregunes; 19-08-2023 saat: 15:51.

2. Şirketimiz Yönetim Kurulu, 18 Ağustos 2023 tarihinde; Şirketimizin, fotovoltaik (FV) güneş modülleri, hücre üretim tesisi kurulması, işletmeye alınması, kiralanması, fotovoltaik (FV) güneş modülleri üretilmesi vb. amaçlarla faaliyet gösterecek CW Solar Cell Enerji A.Ş. unvanlı, 500.000,00-TL (BeşyüzbinTürkLirası) sermaye ile yeni şirket kurulmasına ve yeni kurulacak şirketin sermayesine %100 oranında sermaye payı ile iştirak edilerek tüzel kişi ortak olunmasına karar verilmiştir. Bu doğrultuda şirket kuruluşu için gerekli işlemler başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1187458

Hayırlı olsun...

3. Boş haber gönderip duruyor yeni iş bağlantısı haberi yok alfas bile abd ihracata başlamış artık icraat lazım

4. Emre hocam fikir alis verisleri icin tsk ederim zaman ayirip paylastiginiz ve dikkate aldiginiz icin.. Zaman gosterecek anlasilan ne olacagini nerelere gelecegini. Bekleyip görecegiz hayirlisi olsun.

5.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Şirketimiz Yönetim Kurulu, 18 Ağustos 2023 tarihinde; Şirketimizin, fotovoltaik (FV) güneş modülleri, hücre üretim tesisi kurulması, işletmeye alınması, kiralanması, fotovoltaik (FV) güneş modülleri üretilmesi vb. amaçlarla faaliyet gösterecek CW Solar Cell Enerji A.Ş. unvanlı, 500.000,00-TL (BeşyüzbinTürkLirası) sermaye ile yeni şirket kurulmasına ve yeni kurulacak şirketin sermayesine %100 oranında sermaye payı ile iştirak edilerek tüzel kişi ortak olunmasına karar verilmiştir. Bu doğrultuda şirket kuruluşu için gerekli işlemler başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1187458

Hayırlı olsun...
    500.000,00 TL sermaye ile yeni bir sirket kurulmasi olagan mi? Yine bir kap yine bir kafa karisikligi ve tereddütler :D

6.  Alıntı Originally Posted by NeverGiveUp Yazıyı Oku
    Bir de anlayan ve kaynaga dayandirabilecek olan bi arkadas varsa panel ve depolama isi basta olmak uzere Alfas ile Cwene kiyaslamasi konusunda bana yardimci olabilecek arkadas varsa sevirim.

Alfas primlendi biz bekliyoruz ve potansiyelimiz var evet ama bist yonunden sormuyorum; genel firma olarak soruyorum yani panel ve depolama isinde TR'de Lider firma deyince akliniza hangisi geliyor ve neden? Onun disinda arti ve eksileriyle kiyaslama yapabilen olursa ikrama gecer..

Herkese bol kazanclar..
    Bu soruma yanit ariyorum, var mi konuya dair bilgisi olup kiyaslama yapabilecek olan?

7.  Alıntı Originally Posted by NeverGiveUp Yazıyı Oku
    Emre hocam fikir alis verisleri icin tsk ederim zaman ayirip paylastiginiz ve dikkate aldiginiz icin.. Zaman gosterecek anlasilan ne olacagini nerelere gelecegini. Bekleyip görecegiz hayirlisi olsun.
    Rica ederim.
    selamlar

8.  Alıntı Originally Posted by NeverGiveUp Yazıyı Oku
    500.000,00 TL sermaye ile yeni bir sirket kurulmasi olagan mi? Yine bir kap yine bir kafa karisikligi ve tereddütler :D
    Bu güzel bir gelişme bence. Önemli bir yatırım hücre üretim fabrikası..
    Hücre ve Eva üretimini ithal etmeyerek kendisi yapacak. Bu da maliyetleri düşürecektir. İlaveten kapasitesi fazlası olursa ileride ithal eden diğer şirketlere de satabilir. Tabi uzun vade projeksiyonu bu...
    Burada genelde büyük çoğunluk yarın tavan mı taban mı olur mu bakışında olduğu için bu tarz yatırımlar ile ilgilenmiyorlar..
    Son düzenleme : emregunes; 19-08-2023 saat: 17:49.

Sayfa 272/338 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •