Sayfa 97/129 ÝlkÝlk ... 47879596979899107 ... SonSon
Arama sonucu : 1031 madde; 769 - 776 arasý.

Konu: TATGD - Tat Gýda

Koç Holding’in (#KCHOL) sermayesinin yüzde 43,65’ine sahip olan Temel Ticaret sahip olduðu A ve B grubu tüm paylarýný Family Danýþmanlýk’a devretti. Devir iþlemi kýsmý bölünme suretiyle gerçekleþtirildi.

Family Danýþmanlýk’ýn sermayesinin yüzde 100’ü ise yine Temel Ticaret’e ait bulunuyor.

Bu devirler birlikte Family Danýþmanlýk’ýn Koç Holding’deki payý yüzde 43,65’e ve oy hakký da yüzde 55,55 oldu. Temel Ticaret’in ise Koç Holding’de doðrudan bir ortaklýðý kalmadý.

Gerçekleþen devir nedeniyle Koç Holding’in nihai ortaklýk yapýsýnda ise herhangi bir deðiþiklik olmadý.
    11 Ekim 2022

Ayrýca, Þirketimiz nihai ana ortaðý Temel Ticaret ve Yatýrým A.Þ. ile Memiþoðlu arasýnda, Temel Ticaret'in sahibi olduðu Tat Gýda sermayesinin %3,26'sýna denk gelen paylarýn tamamýný ya da bir kýsmýný, Kapanýþ Tarihi'nden itibaren 6 aylýk sürenin sonundan baþlamak üzere, 6 aylýk bir süre boyunca Memiþoðlu'na satma hakkýna yönelik de opsiyon sözleþmesi imzalanmýþtýr

--bu devir yapýlmasaydý...yukarýdaki paragraf gene de yazýlabilir miydi???

--burnuma hülle kokusu geliyor...

--6 ay sonraya býrakýlan bu opsiyonlu(keyfe keder-þartlý) satýþýn amacý, çaðrý yükümlülüðünden yýrtmak için mi??...baþka ne amacý olabilir ki?...

--siz sattýnýz, ceketinizi alýn gidin...satýn alan adama -þirkete kolaylýðý niçin yapýyorsunuz ki?...

--satýn alan guruptan bugün ses çýkmadý...topu taca atmak istiyorlar...SPK dayatýrsa yapacaklar, dayatmasa çaðrý yok demektir...

4. Tam olarak öyle. Daha önce dediðim gibi þu an pay alým teklifi zorunluluðu doðmamýþ olmalý. SPA'nýn Closing'inden 6 ay sonra isterlerse o 3,26yý Memiþoðlu'na verip %50yi geçirtecekler.

Þimdi imzalanan SPA, SHA ve Put Option sözleþmelerinin detaylarý önemli, özellikle opsiyon sözleþmesindeki rakam çok ama çok önemli çünkü pay alým zorunluluðunda dikkate alýnacak rakamlardan biri de bu olacak.

5.  Alýntý Originally Posted by acemi353 Yazýyý Oku
    Alýcý þirket hisse çaðrý zorunluluðundan muaf tutulmak isteyebilir mi bu konuda bilgisi olan var mý.

Redmi Note 8 Pro cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Temmuz ayýnda bu soruyu sorduðumda amacýn ne diye sormuþtun bana. Bir amacým yok, yurdum insanýný tanýyorum sadece. Ama iþin aslý satýþ fiyatý yüksek olursa böyle birþey yapacaklarýný düþünmüþtüm. Hem satýþ fiyatýný, hem ortalama fiyatý düþük tutup çaðrýdan kaçmak için koçla birlikte böyle alengirli bir iþ yapacaklarý aklýma gelmezdi.

Redmi Note 8 Pro cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Tebliðde yer alan 6 aylýk süre geçeceði için þu an 49.04ü aldýklarý fiyat deðil o 3.26yi aldýklarý fiyat minimum deðer olarak hesaba katýlacak. Ve borsadaki son 6 aylýk að. ort. da önemli olacak tabi.

Gayet basit bir yöntem kullanmýþlar. Opsiyon sözleþmesindeki fiyatý cidden merak ettim.

7. Neresinden baksak olumlu bir durum yok maalesef. Baþýmýza gelebilecek en kötü þeyler arka arkaya geldi ve gelmeye de devam ediyor. Sürekli kafa karýþtýrýcý iþler olmaya devam ediyor.

--Kötü bir satýþ süreci geçirdik ve bu bize borsa rallisini kaçýrmamýza neden oldu.
    --Þirket çok kötü fiyata satýldý.
    --Yeni sahipleri pek bilinmiyor. Borsaya açýk bir firmada iþler nasýl yürür biliyorlar mý bilemiyorum. Tat çok kötü yönetiliyordu daha da kötü olabilir mi?
    --%49'unun satýlmasý tamamen borsadaki senetlerle alakalý. Aylarca fiyatlarla oynadýlar. Her türlü küçük detay düþünülmüþtür. Ha 34 olmuþ ha 36 çok önemli deðil. Son iki günde 4 TL oynadý. Önemli olan bu %49 satýþ durumu teklifi kimden geldi. Yeni sahipten geldiyse durum fena. Borsada 66 milyon lot var. Bana göre ek maliyete karþý güçleri zayýf geldi.
    --Dün %2,4 borsa artý iken Tat'a devre kestiren kurum Yapý Kredi yatýrýmdý. Tabiki haberleri vardýr. Bugünki hisse durumu da berbat. Yeni sahipleri için iyi sinyal deðil. Sonuçta elleri güçlü deðil. Hisseyi tutamadýlar. Yok düþürmek istiyorlarsa daha kötü.
    --Satýþ hikayesinde hisseyi en çok toplayan bugünkü alýþ ile beraber Ýþ Yatýrým. Yaklaþýk 5,5 milyon lot almýþ. Bu lotlar kime alýndý. Ortadaki serseri lotlarý toplayabilecekler mi? Yeni hikaye yaratabilecekler mi?

yaþayýp göreceðiz.
    Burada yazýlan yazýlar kiþisel görüþlerim olup yatýrým kararlarýnýzý etkilemek amacýyla yazýlmamaktadýr. Yatýrým tavsiyesi deðildir.

8. Bir de olumlu olabilecek durumlarý ele alýrsak. Yeni sahipleri Anadolulu. Dolayýsýyla faiz, kredi iþlerini pek sevmezler. Ýlk olarak grup hakkýnda çok olumsuz birþey söylenmiyor.

--Tat finasman bonusu ihraç eden nadir gýda þirketidir. Þu an için en önemli problemi fazi giderleri. Karýn yaklaþýk %60-70'i bu ödemelere gidiyor. Bu borç sarmalý kýrýlýrsa iþler olumlu olarak çok deðiþir.

--Ýkinci en büyük gider kalemi yönetim gideri. Tukaþ ve Yayla Gýda'ya göre Tat'ýn yönetim gideri aþýrý yüksek. Yeni sahiplerin CEO, CFO ile uðraþacaðýný pek sanmýyorum. Ama kurumsallýk nasýl olacak merak konusu?

--Tat Gýdanýn ihracatýnýn artma ihtimali çok yüksek. Çünkü yeni sahiplerinin ihracatý ve aðý daha iyi.

--Hazýr gýda yatýrýmlarý, yeni ürünler özellikle hazýr yemek daha çok geliþen alanlar. Tat yeni ürünlerde çok geri kaldý.

inþallah bu kara bulutlar bir an önce daðýlýr.
    Burada yazýlan yazýlar kiþisel görüþlerim olup yatýrým kararlarýnýzý etkilemek amacýyla yazýlmamaktadýr. Yatýrým tavsiyesi deðildir.

Sayfa 97/129 ÝlkÝlk ... 47879596979899107 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •