Sayfa 101/129 İlkİlk ... 519199100101102103111 ... SonSon
Arama sonucu : 1030 madde; 801 - 808 arası.

Konu: TATGD - Tat Gıda

--burada alıcıs masum, satıcı!!!%&&%&???*???

2. teşekurrler abi.......
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

--bu fiyatlardan yabancı alsaydı ve çağrı da yapsaydı...hisselerimi satacakmıydım?...hayır?...

--yeni yönetimin işi sadece bu ve çok tecrübeliler...şirketi büyütecek ve daha karlı hale getirebilecek en iyi yerli bence buydu...

--o halde yatırıma devam, kendi adıma...

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --satın alan gurup devamlı yatırım yaprak büyümüş, sektörde ciro yüksek olsa da kar marjı düşük, ciddi nakitleri olduğunu sanmıyorum

--tatgıda için verdikleri-verecekleri parayı kendi birikimleri ile almış olmaları zor, çağrı yükümlülüğü olsaydı zaten alamazlardı...

-önümüzdeki süreçte yapabilecekleri en önemli üç işi var; nakit yaratmak...

1-satış-pazarlama ve genel yönetim giderlerini TUKAŞ ın oranlarına getirmek
    2- mamül stoklarını güçlü ihracat bağlantıları ile erkenden paraya çevirmek...
    3-şirketin fabrika üretiminde kullanılmayan mal varlıklarını (arsa-tarlaları )satmak, bunları yapabilir ise, faiz giderinden kurtulabilir...ve şirket ciddi karlar etmeye başlar...yoksa koç gurubunda olduğu gibi ne köy olur ne de kasaba...
    --bu 3 şıkkı da bu firma rahatlıkla yapabilir....

5. Yatırım yaptık uzun süre bekleyi göze alarak yaptık bekleyeceğiz

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --bu 3 şıkkı da bu firma rahatlıkla yapabilir....
    Borsadan çıkmak isteseler ne gibi sonucu olur

Alıntı Originally Posted by karahan412 Yazıyı Oku
    Borsadan çıkmak isteseler ne gibi sonucu olur
    --bu mümkün değil...abesle iştigal...

8. Piyasa yeni sahiplerine pek şans vermiyor maalesef. Çöp muamelesi görüyoruz. Bir masa bir sandalye şirketleri dahi böyle bir devirde en azından hacim rekoru felan kırar hareketli olurdu. Mutlaka tabelaya girerlerdi. Borsa 8 bine yaklaşırken tepki dahi veremiyor. Alıcı olsa çok fazla satan olacak. Seçilen yol çok iğrenç. Buradan dönse bile çok fazla ah aldılar.

Daha satılacak 4,5 milyon lot Koç iştirak fonu var. Her yükselişte kafaya vuracak. Şahsen uzun zamandan beri elimde olduğu için tutuyorum. Pek olumlu değilim. Yoksa her gün bu kadar eziyet çekilir mi?
    Burada yazılan yazılar kişisel görüşlerim olup yatırım kararlarınızı etkilemek amacıyla yazılmamaktadır. Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 101/129 İlkİlk ... 519199100101102103111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •