Sayfa 42/1005 İlkİlk ... 3240414243445292142542 ... SonSon
Arama sonucu : 8033 madde; 329 - 336 arası.

Konu: Viop L

1.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Öğretmenlik diğer meslekler gibi değil.Mesela normal memur haftada 40 saat çalışır.Ama o hikaye.İŞİN NETİ 20 saati geçmez.
    Hatta daha az.Üniversitelerde öğrenci işlerinde çalışan,hastanede çalışan memurlar(özlükte-oksijende vs.) bunların günlük aktif işleri 2 saati geçmez...

Mesela doktor -sağlık memuru nöbet tutar.24 saat ücret alır ama bunu 8 saati uyku,çay-çorba-geyik sohbetini çıkar; neti 8 saati geçmez...Elbette istisnalar vardır ve gördüm de...Ama bu işlerin çok yakından bilen birisiyim.

Bana istisnai durumları göstermeyin.ANKARADA gördüğüm bunlar.

Ama öğretmen 25 saat girer.Sürekli anlatmak zorundadır/resim-müzik-bedeni es geçiyorum)

Eğer özellikli okulda ise o zeki öğrencilere laf anlatmak zordur..İLKOKUL ÖĞRETMENLERİ bunun dışında..orada öğretmenin krallığı var..

Bence kesinlikle öğretmenliklerde branşlara göre özlük hakları düzenlenmeli.MATEMATİK-TÜRK DİLİ ED.-FİZİK-KİMYA-BİYOLOJİ-TARİH-COĞRAFYA nın hakları ile diğer branşlar bir olamaz...

Özellikle matematik-türkçe ...Bu ders öyle imtiyazlı hale gelmeli ki yks de ilk 10.000 den alacak hale gelmeli...Maaşını yap 50.000 tl; gör en zeki öğrenciler nasıl seçiyor.
    Altına imzamı atarım herkes ülkeden şikayet ediyor ama ülkeyi düzeltecek nesilleir yetiştirecek öğretmenlere ev kirası çok görülüyor.

Din eğitimi de dahildir! Dinimizi devletimiz doğru şekilde siyasete bulaştırmadan çocuklarımıza aktarmalıdır.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Diğer başlıkta 1 ev kirası 20 bin diyorlar, burada öğretmenler norveç diyorsunuz.

Yurt dışında olunca beynim yandı yani öğretmenler 1 ay boş ev kirası için çalışıyor ama norveç seviyesinde mi yaşıyorlar nasıl oluyor aydınlatır mısınız
    Özellikle mesleki anlamda dedim. Çalışma şartları olarak.

Kira sadece öğretmene o fiyat değil. Herkese aynı fiyat.

3. ben okulda çalışır iken bir imza işi için ders veren öğretmenin yanına girmiştim, çocuklar gürültü yapmayın ne ederseniz edin demişti ( istisna tabiki ) bence
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır.

4. Onstaki hareketlerde bizim borsadan aşağı kalmaz tahterevalli gibi

Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Selocandaki satici ciddi mi acaba? Yoksam maytap mi geçiyor.
    Herifin hiç şakası yokmuş. Tomofildeki ciddi mi acaba.

Şu bu kadar çalışıyor yok o bu kadar çalışıyorlarla bir yere varılmaz. Bir tatafı iyi gösterecem diye onun max. Seviyesi ile diğerininin min. Seviyesini kıyaslamak siyasetçi işi. Her meslek grubu önemli değerlidir. Herkes hakkını istemekte özgürdür. Ama bir taraf isterken öbür taraf şöyle örneği siyasetin istediği tavırda konuşmak hareket etmektir. Bunu zamanında doktorlar için yaptılar. Sonra öğretmenler için yapıldı. Mühendis çıkıyor şimdi diyor benim durumum berbat onun ki iyi. Avukatı hemşiresi kıyasla bir şeyler istemeye çalışıyor. Tam istenilenin bu olduğunu düşünüyorum. Herkes kendi önüne baksın ve kendi hakkı için konuşsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    " Bir Cüzdanı Doldurmak, Boş Olanına Katlanmaktan Daha Kolaydır "

SPOT da satıcı tarafı güçlü görünüyor, piyasada biraz mallanmış gibi, BofA ile İş Yatırım pek aynı tarafta olmazdı,

8.  Alıntı Originally Posted by Paragöz35 Yazıyı Oku
    Ohaaaaaaaaa bide haftalık 15 saatin üstünde girenler ek ders parasıda alıyo , resmen Venezüela olduk artık , senelerdir biriktirdiğim paralar emeklerim hepsi boşa gitti....
    Herkesin maaşınıda katladılar, herbişeyin fiyatı zaten katlanarak gidiyeah, borsacılar fakirleşti iyice
    Zaten topikteki sayıya bakınca kimseler kalmadı buraları eskiden dutluktu.
    Hey gidi günler hey
    Ülkede en fakir borsa yatırımcısı oldu

16.96 Since 27 Aralık 2023

Sayfa 42/1005 İlkİlk ... 3240414243445292142542 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •