Sayfa 873/1005 İlkİlk ... 373773823863871872873874875883923973 ... SonSon
Arama sonucu : 8033 madde; 6,977 - 6,984 arası.

Konu: Viop L

1.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Bu nakit avansın ne olduğunu bilmeyende asılacak artık
    Bireysellerin nakit avansının kapatılması '10 gün bile dayanacak güçleri kalmamış vay anasını!' düşüncesine sebep oldu sıradan halkta. Çok büyük hata yaptıklarını anlamışlardır.
    En azından seçime kadar açarlar diye düşünüyorum.
    Kendime notlar... İstediğin fiyattan alamıyorsan alma, kar kaçırmak zarar etmekten iyidir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
    19 mayıs 1919 & 19 mayıs 2023

Atatürk'ü Anma Genclık ve Spor Bayramı mız kutlu olsun....

Alıntı Originally Posted by aokan1973 Yazıyı Oku
    Bireysellerin nakit avansının kapatılması '10 gün bile dayanacak güçleri kalmamış vay anasını!' düşüncesine sebep oldu sıradan halkta. Çok büyük hata yaptıklarını anlamışlardır.
    En azından seçime kadar açarlar diye düşünüyorum.
    Seçimden sonra olacakların küçük bir fragmanı gibi algıladım şahsen.

4. "Korkunun ekonomi politiği ve servet transferi"
    Güzel bir yazısı.

bazen forumu yanlış değerlendirenler Böyle yazılar okusun bari...

Sir Sigmund Simityan @s_simityan

'Bu açıdan kriz belki de ilk kez orta sınıf beyaz yakalıyı hedef alacak şekilde yayılmış oldu'. Orta/üst sınıfı hedef alan 'hayat pahalılığı krizini' gösteren güzel bir grafik. Seçimler, emek piyasası ve korkunun ekonomi politiği üzerine:
    https://medium.com/@s_simityan/i%CC%...i-f908d420dac8

Kynk: @merakks

5. Kredi kartı olayı küçük bir olay değil. Ticari kredide olan biteni patron görür, kredi kartı olayını tüm ülke canlı canlı yaşadı. Üstelik ıpone 69 bin lira olduğu bir günde. Benim genç kardeşlerim en çok buna üzülmüştür. Şimdi 24 ay vade işe ıpone pro max nasıl alacak. Haftaya pazar %2 etkisi olur.

6. Çarşamba günü borsada Ülkenin en değerli şirketleri %4-6 değer kaybetti.
    Birileri kesin garantili kazanç sağlasın diye mi yapılıyor ?
    Bir karar alındıktan hemen ertesi gününe nasıl iptal olabiliyor ?

Önümüzdeki son 1 hafta için antrenmanların devam edip etmeyeceği ise henüz bilinmiyor

7. Çocukken "ekmek kuran çarpsın" diye yemin ederdik ayağını kaldırma, parmaklarını çapraz yapma diye kontrol edilirdi.

Geçen hafta sandık görevlisi yeminine baktım.

"Hiçbir tesir altında kalmaksızın, hiç kimseden korkmadan, seçim sonuçlarının tam ve doğru olarak belirlenmesi için, görevimi kanuna göre, dosdoğru yapacağıma namusum, vicdanım ve bütün mukaddesatım üzerine ant içerim"

Yeminli tercüman yemini evrensel olabilir, işin içinde bazen büyük para veya daha önemli şeyler olabiliyor "Görevimi adalete bağlı kalarak, bilim ve fenne uygun olarak, tarafsızlıkla yerine getireceğime, namusum ve vicdanım üzerine yemin ederim."

Bu şekilde değişik mesleklerde ve değişik ülkelerde bir çok yemin çeşidi var.

Yemin kendini tatmin için değil, başkalarını tatmin etmesi gerekir.

Biri benden sürekli bahane üretip sonra yemin ederek para ister ödemez, bir gün Allah Kuran üzerine değil İblis üzerine yemin et gönderiyorum dedim, paran batsın dedi vaz geçti. Yine ister gönderirim artık çok sorgulamıyorum ona rağmen çok yalvartıyorsun der.

Milletvekili aday başvurusu aşamasında önce adaylık yemini edilmeli, seçilince bu şekilde durumlar olmamalı. Bence bazıları kadınları eve tıkmayı kafayı koymuş ben bu yemini etmem diyor tabi. Dün sohbet odasında biri ben Hüdapar'lıyım bizi yanlış tanıyorsunuz, kadınlar başımız üstüne biz onları evde kalarak aileye ve çocuklara .. diye devam ederken sohbet odasından attılar.
    Son düzenleme : ariston; 19-05-2023 saat: 12:47.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

8.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    Merkez Bankası'ndan nakit avans kararı
    TCMB, kredi kartından nakit avans kullanımı ve kredili mevduat hesabı kredilerinde hiçbir sınırlama uygulanmayacağını bildirdi.
    https://www.ekonomist.com.tr/finans/...-karari--41367

Vitesi R mi yaptılar
    Bu sabah da yeni bir karara uyanılmış.

Küçük Esnafı ve bir çok kişiyi olumsuz etkileyecek bir kararın düzeltilmesi yerinde olmuş.

Şimdi ise yeni bir ihtimal doğdu önümüzdeki bir kaç gün atmlere yoğun bir para çıkış talebinin gelmesi.
    Fiziki olarak para takviyesi zamanında yapılamaz ise bazı atmlerde para bulanamayabilir.Hacmi belli.

Ekstrem durum ise aman karar değişmeden ihtiyacım olmasa bile gidip nakit çekeyim diyecek olanlardan gelebilir.(Bu gruba tencere dibi sıyırıcıları denilmekte son günlerde )Buda olabilecek olan bir Kaosun zirvesi olma ihtimalidir.Böyle bir Kaos olursa adıda Tencere Dibi Kaosu olarak geçer.

Bassalardı zamanında 500,1000 ve 2000 TL lik banknot sorun olma ihtimali çok düşerdi.
    Heikenashi.

Sayfa 873/1005 İlkİlk ... 373773823863871872873874875883923973 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •