Sayfa 217/1005 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267317717 ... SonSon
Arama sonucu : 8033 madde; 1,729 - 1,736 arası.

Konu: Viop L

1.  Alıntı Originally Posted by Paragöz35 Yazıyı Oku
    Bide hala dolar 24-25 olsun diyen gerizekalılar var ülkede , zaten içimiz kan ağlıyo...
    Valla ben de anlamıyorum, dolar o kadar olursa Arjantin den farkımız olmaz. Hoş TÜİK e bırakırsan enflasyon düşüşte.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Ayvalık cundada en sağlam kazığı bay nihatta geçirirler. Bundan 7-8 yıl önce 300 tl geçirmişlerdi kişi başı üstelik 15 kişinin 6 sı çocuktu.
    Aynen öyle..
    AYNA CUNDA'da kaliteli mekanlardan.. Fiyat skalası yukarlarda.. Bu defa uğramadım..
    SAHİL restaurantı tercih ederim.. Sadece mezelere takıl yeter..

Alıntı Originally Posted by Paragöz35 Yazıyı Oku
    Bide hala dolar 24-25 olsun diyen gerizekalılar var ülkede , zaten içimiz kan ağlıyo...
     Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Valla ben de anlamıyorum, dolar o kadar olursa Arjantin den farkımız olmaz. Hoş TÜİK e bırakırsan enflasyon düşüşte.
    Var öyle 24 olacak diyen hesap kitap bilmezler
    Siz 31 diyen bozgunculara dikkat edin.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Yatırım işlerinde kendi çıkarını düşünmekle ülke ve yatırımı olmayan diğer insanların çıkarını düşünmek arasında büyük farklar olabiliyor. Şu ortamda kendi çıkarını düşünenlerin çoğunun argümanı "hakettiler" vs türünden oluyor.

Herkes kendi çıkarını istesin sorun yok. Ama dolar artacak ülke batacak diye yatırım yapmakla ülke batsın dolar artsın diye insanları bankalardan uzaklaştırıp fiziki dolar altına yönlendirmek arasında büyük fark var.

Ne kadar büyük olursa olsun kaydi para sisteminde insan paralarını bankalardan çekelerse o ekonomi ve o ülke batar. Bunu tetiklemeye çalışmanın suç olması gerekir diye düşünüyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by StranGe_PassenGer Yazıyı Oku
    Yatırım işlerinde kendi çıkarını düşünmekle ülke ve yatırımı olmayan diğer insanların çıkarını düşünmek arasında büyük farklar olabiliyor. Şu ortamda kendi çıkarını düşünenlerin çoğunun argümanı "hakettiler" vs türünden oluyor.

Herkes kendi çıkarını istesin sorun yok. Ama dolar artacak ülke batacak diye yatırım yapmakla ülke batsın dolar artsın diye insanları bankalardan uzaklaştırıp fiziki dolar altına yönlendirmek arasında büyük fark var.

Ne kadar büyük olursa olsun kaydi para sisteminde insan paralarını bankalardan çekelerse o ekonomi ve o ülke batar. Bunu tetiklemeye çalışmanın suç olması gerekir diye düşünüyorum.
    Iste orada da ince bir nokta var. Adamlar senelerdir şu politika şöyle olmalı bu böyle olmalı işte bedava faiz vermeyin tl mızı çöp etmeyin diye davul çaldı. Kimse sallamadi. 45 yaşında emeklilik olmaz dendi kimse sallamadi. Vergi affı yapmayın ahlak bozulur dendi sallamadi. Anladın mı örnekler çoğalır.

Yeter be deyip oynamıyorum deyip çekip giden adama kızan mi haklı yoksa hiç bir söylediği kaale alınmadığı için oyundan çıkan mi haklı kim haklı? Durduk yere kimse oyunu bozmuyor kastı servet transferi var buna kurban olmak istemiyorum diyene de hain deniyor nasol olacak kuzu kuzu gelin paraları koyun bankaya biz de çökelim deniyor eyvallah mi demek gerekir?

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Iste orada da ince bir nokta var. Adamlar senelerdir şu politika şöyle olmalı bu böyle olmalı işte bedava faiz vermeyin tl mızı çöp etmeyin diye davul çaldı. Kimse sallamadi. 45 yaşında emeklilik olmaz dendi kimse sallamadi. Vergi affı yapmayın ahlak bozulur dendi sallamadi. Anladın mı örnekler çoğalır.

Yeter be deyip oynamıyorum deyip çekip giden adama kızan mi haklı yoksa hiç bir söylediği kaale alınmadığı için oyundan çıkan mi haklı kim haklı? Durduk yere kimse oyunu bozmuyor kastı servet transferi var buna kurban olmak istemiyorum diyene de hain deniyor nasol olacak kuzu kuzu gelin paraları koyun bankaya biz de çökelim deniyor eyvallah mi demek gerekir?
    Ben asgari ücretle geçinmeye çalışan kardeşimi, kuzenlerimi eski arkadaşlarımı düşünüyorum. Bu kişiler bu seçimleri yapmadılar. Bu seçimleri yapanları da seçmediler. Ama böyle giderse çok kötü duruma düşecekler.

Doğru yatırım yapmakla ilgili sorun zaten yok. Ama fizikiye yöneltmek insanları kendisini doğrulayan kehanettir. Hiçbir ekonomi bunu kaldıramaz.

Asgari ücrete ara zam yapmayacağız.
    Memura ve emekliyede Temmuzda hiç zam yok.
    Özel sektör çalışanlarınada Ocak ayına kadar zam yapılmayacak.
    Artık tamamen enflasyonu düşürme odaklı politika izleyeceğiz.

Hükümet böyle bir açıklama yapsın dolara karşı fiziki talep hemen kesilicek zaten...

8.  Alıntı Originally Posted by StranGe_PassenGer Yazıyı Oku
    Ben asgari ücretle geçinmeye çalışan kardeşimi, kuzenlerimi eski arkadaşlarımı düşünüyorum. Bu kişiler bu seçimleri yapmadılar. Bu seçimleri yapanları da seçmediler. Ama böyle giderse çok kötü duruma düşecekler.

Doğru yatırım yapmakla ilgili sorun zaten yok. Ama fizikiye yöneltmek insanları kendisini doğrulayan kehanettir. Hiçbir ekonomi bunu kaldıramaz.
    Yani ben de mağdurum çok sevdiğim ülkemde zorunlu sınıf düşmeyi kabul etmediğim için kalktım gittim gurbette sıkıntı çekiyorum. Ömrümde 1 sent dolar alıp yatırım yapmadım. Fiziksel hep mal aldım ama fiziksel para vs hiç yapmadım. Yapana da kızamam. Senelerdir bu popülizm ülkemize felaket getirir diyoruz. Getirdi. Şimdi ben buna dahil olmak istemiyorum diyene kendini gerçekleştiren kehanet diyemeyiz gibi geliyor. Bilmiyorum ülkemiz güzel olsun iyi olsun her şey yolunda gitsin herkes iyi olsun istiyoruz. Ama halkımız 5 yaşında çocuk gibi bugün yiyip içmek için geleceğini ısrarla çöpe atıyor kendi çocuğunu çocuğunu asgari ücretlisini düşünmüyor. Hayırlısı olsun diyelim.

Sayfa 217/1005 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267317717 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •