Sayfa 755/1005 İlkİlk ... 255655705745753754755756757765805855 ... SonSon
Arama sonucu : 8033 madde; 6,033 - 6,040 arası.

Konu: Viop L

1.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    palada mal bitmez...

Bizde para biter...
    Bırak o kısmını da pala düşünsün
    Diyelim ki bizde para bitti
    Bizde para bitince malları satacak adam bulamazsa pala napacak, dükana kilit mi vurur

16.96 Since 27 Aralık 2023

2. Bence siyaseti fazla borsaya bulaştırmamak lazım yani demokrasi var halk seçiyor liderini kim seçilirse gelirse gelsin halkın iradesidir.Kim kazanırsa kazansın gelenlerin bu ülkeye mutlaka katkısı faydası olacaktır.Millet çoğunluğunu almış bir lider A B C kim olursa olsun bi şeyler yapmaya çalışacaktır borsayı alet etmemek lazım sonuçta herkes şirketlere para yatırıyor.Şirket demek devlet içinde devlet demektir.Para bağladığın şirket iyi çalışıyorsa her yıl büyüyor yüksek karlar açıklıyorsa kim tutar seni !!!!!!!
    FAİZLE ALIŞVERİŞ YAPANIN , FAİZLE YATIP KALKANIN BURNU B.....K DAN KURTULMAZ.

3. So şartlarıni açıkladı net ve dik duruyor bu duruşu puanini arttırır ileriye dönük bir hamle ne AKP ne de CHP kabul etmez şartlı sinani o zaman çıkar ekrana ben elimden geleni yaptım cizgimi bozmadım lakin şartlar beni 2.tura götürmüyor siz bana oy verenler tercihinizde özgursunuz milliyetçi kimliğiniz ile ve vicdanınız ile karar vereceğinize inanıyorum der .üstü kapalı HDP li CHP yi de işaret etmiş olur hem kendi ilerisi için büyük puan toplar hem akpnin sempatisini alır malum iktidar 😂 hemde bu işten yırtar.
    Senaryom bu şekilde.

4. Hisse borsası gerçekte uzun vadeli yatırım yeri. Beğendiğin şirketi toplu veya belirli periyotlar ile alıp temettüsünden yararlanma ve büyük bir ihtiyacın olduğunda satmak istersin. Öte yandan satmak istediğinde başka uzun vadeli yatırımcı o gün bulunmayabilir. Normalde traderlar alıcı ile satıcı arasında aracı oluyor.

Günümüzde ise olay bundan tamamen kopmuş durumda, hatta Türkiye borsası için trade borsası deniyor, kısa vadeli olarak belli olay, haber vs için alıp sonra satma şeklinde bir yer olarak işaretlenmiş. Durum dışarıdaki çoğu borsada da aynıdır. Artık bunun da ötesine geçildi oyun yeri oldu, borsanın yükselmemesinin nedeni açığa işlem olmaması, paralı açıkçı olmaması rahatlıkla söylenebiliyor.

Yakın dönemde ise normalde yatırımcı olması gereken büyük fonlar, yabancılar da nerede ise gün içi oynamaya başladı, ortada gerçek yatırımcı olmadığı için şirketler geri alım ile piyasayı dengelemeye çalışıyor.

Bu dönem geçip riskler azaldığında borsaya yeniden uzun vadeli yatırımcı gelmesini umuyorum. Uzun vadeli yatırımcı da keriz olmadığı için önünü görmek ister, not kuruluşlarından iyi not ister. Değişik bir trade çeşidi olarak frontçular onların kokusunu alınca gelirlermiş.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5. Hakan Bayrakçı bir kaç anket şirketinin yanlış yaptığını söyledi. Geçen Perşembe sanırım BBHT'de bir konuk yükselişi bir kaç değişik şirketin seçim anketlerine bağlamıştı.

6.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Hisse borsası gerçekte uzun vadeli yatırım yeri. Beğendiğin şirketi toplu veya belirli periyotlar ile alıp temettüsünden yararlanma ve büyük bir ihtiyacın olduğunda satmak istersin. Öte yandan satmak istediğinde başka uzun vadeli yatırımcı o gün bulunmayabilir. Normalde traderlar alıcı ile satıcı arasında aracı oluyor.

Günümüzde ise olay bundan tamamen kopmuş durumda, hatta Türkiye borsası için trade borsası deniyor, kısa vadeli olarak belli olay, haber vs için alıp sonra satma şeklinde bir yer olarak işaretlenmiş. Durum dışarıdaki çoğu borsada da aynıdır. Artık bunun da ötesine geçildi oyun yeri oldu, borsanın yükselmemesinin nedeni açığa işlem olmaması, paralı açıkçı olmaması rahatlıkla söylenebiliyor.

Yakın dönemde ise normalde yatırımcı olması gereken büyük fonlar, yabancılar da nerede ise gün içi oynamaya başladı, ortada gerçek yatırımcı olmadığı için şirketler geri alım ile piyasayı dengelemeye çalışıyor.

Bu dönem geçip riskler azaldığında borsaya yeniden uzun vadeli yatırımcı gelmesini umuyorum. Uzun vadeli yatırımcı da keriz olmadığı için önünü görmek ister, not kuruluşlarından iyi not ister. Değişik bir trade çeşidi olarak frontçular onların kokusunu alınca gelirlermiş.
    Ariston abi bu satışı seçimi frontlayan frontculara paranın arkadan dalmasi olarak niteleyebilir miyiz?

Frontlu arkasına baka baka gidince ralli bekliyorum ama mini

Esas hareketi Eylül civarı yurtdisi ile beraber yapar kim kazanırsa kazansın oyle olacaktı.

7.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Ariston abi bu satışı seçimi frontlayan frontculara paranın arkadan dalmasi olarak niteleyebilir miyiz?

Frontlu arkasına baka baka gidince ralli bekliyorum ama mini

Esas hareketi Eylül civarı yurtdisi ile beraber yapar kim kazanırsa kazansın oyle olacaktı.
    Ben de sohbette duydum 100 milyon dolar veya daha az bir paraymış, bugün satmış az bir miktara daha malı varmış. Tabi gerçeği bilemeyiz.

8.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Ben de sohbette duydum 100 milyon dolar veya daha az bir paraymış, bugün satmış az bir miktara daha malı varmış. Tabi gerçeği bilemeyiz.
    Ben de 170 diye okumuştum sanki. Farketmez 100 170. Bu kadar parayla ülke borsasında sükseli hareket yapılabiliyor olması da ayrı düşündürücü. Sığ oğlu sığ bir piyasamız var. Kısa orta vade için barbut örneği cuk oturuyor artık.

Sayfa 755/1005 İlkİlk ... 255655705745753754755756757765805855 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •