Sayfa 444/445 İlkİlk ... 344394434442443444445 SonSon
Arama sonucu : 3558 madde; 3,545 - 3,552 arası.

Konu: Karınca.....kararınca....!!! analiz...!!! temel teknik beklenti ...!!!

1.  Alıntı Originally Posted by analizz Yazıyı Oku
    yatırım danışmanı değilim hocam
    kusura bakmayın hocam iyi günler

2. Yatırım tavsiyesi asla ve katiyen olamaz

3. analiz bey merhaba, milletin paraşütlü iniş paraşütlü iniş dedikleri şey bu mu

4. Sanal paralar
    Adı üstünde sanal para gerçekle alakası olmayan yatırım aracı ..
    Haklı serzeniş

Borsadaki yapılan haksızlıklara karşı insanların umutlarını tüketen onları eşek yerine koyan güvenlerini hayallerini yıkan
    Yıllarını çürüten ve elde var sıfırla hayal kırıklığı yaratan yatırım aracı borsa İstanbul .

Gerçekte dolar bazlı grafikerinin hayal kırıklığı yaratığı borsa İstanbul
    Beklentilerin hiç edildiği
    Temel rasyolarla hareket etmeyen şirketler topluluğu ..
    Şimdi bakıyorum
    Jet hızıyla insanlar borsayı bırakıp gidiyor .
    İyi de yapıyor
    Çünkü borsa pişmanlıktır ..
    Gerçek budur ...
    Yatırım tavsiyesi asla ve katiyen olamaz

5. manifesto bir isyan
    eski borsa yeni borsa . yıllara yayılmış tecrübe hepsi boş
    yeni yetmelere
    facebook gurupları twetter gurupları
    kirli bir mutfak
    temel analiz teknik analiz hepsi artık boş
    boşuna kürek çekmek
    ben yıllarımı heba ettim
    çocuklarımın zamanından çaldım

o kadar vahim bir durum .
    hayaller hayaller
    ama gerçekler
    Eski borsacılarda edep, haya, daha da önemlisi vicdan vardı. İşlem yaptıkları hisseleri enkaza çevirmez, herkesin kazanmasına müsaade ederlerdi. Büyük tahtalara hükmederlerdi, yaptıkları işlemler efsaneleşir, kulaktan kulağa aktarılırdı. Büyük bir kısmı haddini bilir, otoritelerden korkar, tamah etmezdi.
    Bundan, ‘eski spekülatörlerin hepsi temizdi’ anlamı çıkmasın. Eskiden de bugünkü dolandırıcılardan daha azılı haydutlar vardı, ama hiçbir zaman halka açık şirketin patronu olamadılar. Sayıları azdı, küçük hisselerle uğraşıyorlardı. Yatırımcılar da genellikle büyük tahtalarda alım satım yaptığı için çok fazla göze çarpmazdı.
    Ne olduysa 2010-2013 döneminde oldu. Piyasanın kimyası bozuldu. Manipülasyondan yargılanan kişilerin aracı kurum almasına izin verildi. Manipülasyondan yargılanan, manipülasyon suçundan hapis cezası almış kişiler halka açık şirketlere patron oldu. Bu şekilde halka açık şirket içeriden de hortumlanmaya başlandı.
    Manipülatörlerin kontrolüne geçen şirketler üretim ya da yatırımla değil, birleşme, satın alma, bedelli, tahsisli sermaye artırımıyla gündeme geldiler.
    şimdi artık yatıorımcı bulamaz oldular
    son yatırımcılar bizleriz .
    benimde artık takaatim kalmadı
    borsaya hayatını adamış biri olarak yoruldum .
    emlak zengini olduğum doğrudur
    ama ben zenginlik peşinde değil
    hırsımın kurbanı oldum .
    cengiz abi krokodil her zaman derdi.
    bu borsadan hayır bekleme diye
    1997 den beri borsadayım onun dediklerini yeni yeni anlıyorum
    yok temettü yok uzun vade derken
    farkında olmadan hayatımı çaldı

2014 te yazdığım yazım ...

borsa eşittir yitirilmiş hayatlar sineması ..

çok biliyorum dersiniz bir bakarsınız tepe taklak olmuşsunuz servetinizi yitirmişsiniz..

şimdi herkes bu borsayı çok iyi biliyorum der. ama malesef bunun bir bileni yoktur..!!

neden yoktur.. örnekleri çoktur.. şirket olarak çok iyi bir şirkettir ama gereken ilgiyi görmüyordur.. patron hissesidir.. brsanda göltaşta alcarda olduğu gibi ama siz biz hayallerimiz vardır paramızı 100 e katlıcaz çok zengin olucaz diye ama malesef bu düşündüklerimizin hiç biri gerçekleşmez yıllar akar gider ...
    çocuğumuzun hayallerini çalarız . onunla oynamak yerine bilanço okuruz grafik inceleriz..
    borsa artık hayatımızın en önemli parçası olmuştur gözümüzün önündeki çocuklarımızı göremez hale geliriz..
    sonuç benim kızım 9 yaşına geldi. benimle alakalı çok anısı yoktur..
    ben onunla oynamak yerine borsaya olan tutkumu ona değişmişimdir..
    gözümüzün önündeki fırsatları ticari yönde duygusal yönden kaçırmışızdır.. saatlerce ekran başında deli gibi izlemişizdir ..

peki sonuç nedir elde var sıfır parayı bulabiliriz belki ama hayatımzın içine etmişizdir
    arkadaşlıklarımız sosyal hayatımız .ve en önemlisi anılarımzı çalmıştır borsa..
    bizden hariç ailemizi unutmuşuzdur..
    bunları neden yazdığımıda bilmiyorum .. ama çocuklarınıza eşinize önem verin borsayı ikinci plana atın.. parayı bulabilirsiniz fakat çocuklarınzın bu yaşları bir daha geri getiremezsiniz..!!

borsa bir yatırım aracı olmaktan biz çıkardık kumarhane masasına çevirdik deli gibi al sat yaptık.

şimdi size bir olayımı anlatayım..

bursadan istanbula giyorum.. ordan çocukluk arkadaşım. beni karşılayacak ve oradan uçağa bindirecek ve ben
    adanaya askerlik yaptığım yere gideceğim..
    arkadaşım beni aldı yıl 2000 li seneler.. aldı arkadaşım o zaman 3,30 bmv almış baktım hayırdır dedim parayı bulmuşsun ..
    ya dedi gel göstereyim .. gece saat 3 falan bir spor kulübüne gittik ben dedi burayı aldım işletiyorum spor kulübünün
    başkanlığını yapıyoruz bizim dedi 3 katlı bir yer burada napıyorsunuz dedim kumar oynatıyoruz dedi bütün ünlüler bize gelir falan filan konuşmaya başladı bir odaya girdik burası neresi dedim..
    burası ameliyathane burada zar attırıyoruz. dedi.. he dedim ..
    burda hayatlar söner dedi..

kasa her zaman kazanır..

şimdi biz de bir düzeneğin içine girmişiz parayı bulmaya çalışıyoruz..

olayın özü şu uzun vade ve güzel bir hissede olmadığın sürece kazanman imkansız hale geliyor..kazanmak için çok şanslı.çok tecrübeli..çok donanımlı..vsvsvs
    vede zamanında yatırım yapmak devreye giriyor..!

birde vop esas ameliyathane orası kısa vade tamam ama uzun vade kaz***** görmedim..!!

konumuza geri dönelim..

konumuz ailemiz.. onları çok sevin..! yitirilmiş hayatlar sinemasını izlemekten vazgeçin dışarıda bir hayat var biz o hayatın içine ettik .

bu yazıyı 2014 olması gerekir kendi sayfamda yazmıştım ..

6. Aynı fikirdeyim benzer yaşanmışlıklar, ne olursa olsun arkamıza bakmadan bugünün kıymetini bilip sevdiklerimizle doğayla barış içinde yaşayalım, teşekkürler sn Analiz

7. Cok ibretlik tespitler var. Çoluk çocuğumuzun vaktinden calmamak gerekir
     Alıntı Originally Posted by analizz Yazıyı Oku
    manifesto bir isyan
    eski borsa yeni borsa . yıllara yayılmış tecrübe hepsi boş
    yeni yetmelere
    facebook gurupları twetter gurupları
    kirli bir mutfak
    temel analiz teknik analiz hepsi artık boş
    boşuna kürek çekmek
    ben yıllarımı heba ettim
    çocuklarımın zamanından çaldım

o kadar vahim bir durum .
    hayaller hayaller
    ama gerçekler
    Eski borsacılarda edep, haya, daha da önemlisi vicdan vardı. İşlem yaptıkları hisseleri enkaza çevirmez, herkesin kazanmasına müsaade ederlerdi. Büyük tahtalara hükmederlerdi, yaptıkları işlemler efsaneleşir, kulaktan kulağa aktarılırdı. Büyük bir kısmı haddini bilir, otoritelerden korkar, tamah etmezdi.
    Bundan, ââ�¬Ë�eski spekülatörlerin hepsi temizdiââ�¬â�¢ anlamı çıkmasın. Eskiden de bugünkü dolandırıcılardan daha azılı haydutlar vardı, ama hiçbir zaman halka açık şirketin patronu olamadılar. Sayıları azdı, küçük hisselerle uğraşıyorlardı. Yatırımcılar da genellikle büyük tahtalarda alım satım yaptığı için çok fazla göze çarpmazdı.
    Ne olduysa 2010-2013 döneminde oldu. Piyasanın kimyası bozuldu. Manipülasyondan yargılanan kişilerin aracı kurum almasına izin verildi. Manipülasyondan yargılanan, manipülasyon suçundan hapis cezası almış kişiler halka açık şirketlere patron oldu. Bu şekilde halka açık şirket içeriden de hortumlanmaya başlandı.
    Manipülatörlerin kontrolüne geçen şirketler üretim ya da yatırımla değil, birleşme, satın alma, bedelli, tahsisli sermaye artırımıyla gündeme geldiler.
    şimdi artık yatıorımcı bulamaz oldular
    son yatırımcılar bizleriz .
    benimde artık takaatim kalmadı
    borsaya hayatını adamış biri olarak yoruldum .
    emlak zengini olduğum doğrudur
    ama ben zenginlik peşinde değil
    hırsımın kurbanı oldum .
    cengiz abi krokodil her zaman derdi.
    bu borsadan hayır bekleme diye
    1997 den beri borsadayım onun dediklerini yeni yeni anlıyorum
    yok temettü yok uzun vade derken
    farkında olmadan hayatımı çaldı

2014 te yazdığım yazım ...

borsa eşittir yitirilmiş hayatlar sineması ..

çok biliyorum dersiniz bir bakarsınız tepe taklak olmuşsunuz servetinizi yitirmişsiniz..

şimdi herkes bu borsayı çok iyi biliyorum der. ama malesef bunun bir bileni yoktur..!!

neden yoktur.. örnekleri çoktur.. şirket olarak çok iyi bir şirkettir ama gereken ilgiyi görmüyordur.. patron hissesidir.. brsanda göltaşta alcarda olduğu gibi ama siz biz hayallerimiz vardır paramızı 100 e katlıcaz çok zengin olucaz diye ama malesef bu düşündüklerimizin hiç biri gerçekleşmez yıllar akar gider ...
    çocuğumuzun hayallerini çalarız . onunla oynamak yerine bilanço okuruz grafik inceleriz..
    borsa artık hayatımızın en önemli parçası olmuştur gözümüzün önündeki çocuklarımızı göremez hale geliriz..
    sonuç benim kızım 9 yaşına geldi. benimle alakalı çok anısı yoktur..
    ben onunla oynamak yerine borsaya olan tutkumu ona değişmişimdir..
    gözümüzün önündeki fırsatları ticari yönde duygusal yönden kaçırmışızdır.. saatlerce ekran başında deli gibi izlemişizdir ..

peki sonuç nedir elde var sıfır parayı bulabiliriz belki ama hayatımzın içine etmişizdir
    arkadaşlıklarımız sosyal hayatımız .ve en önemlisi anılarımzı çalmıştır borsa..
    bizden hariç ailemizi unutmuşuzdur..
    bunları neden yazdığımıda bilmiyorum .. ama çocuklarınıza eşinize önem verin borsayı ikinci plana atın.. parayı bulabilirsiniz fakat çocuklarınzın bu yaşları bir daha geri getiremezsiniz..!!

borsa bir yatırım aracı olmaktan biz çıkardık kumarhane masasına çevirdik deli gibi al sat yaptık.

şimdi size bir olayımı anlatayım..

bursadan istanbula giyorum.. ordan çocukluk arkadaşım. beni karşılayacak ve oradan uçağa bindirecek ve ben
    adanaya askerlik yaptığım yere gideceğim..
    arkadaşım beni aldı yıl 2000 li seneler.. aldı arkadaşım o zaman 3,30 bmv almış baktım hayırdır dedim parayı bulmuşsun ..
    ya dedi gel göstereyim .. gece saat 3 falan bir spor kulübüne gittik ben dedi burayı aldım işletiyorum spor kulübünün
    başkanlığını yapıyoruz bizim dedi 3 katlı bir yer burada napıyorsunuz dedim kumar oynatıyoruz dedi bütün ünlüler bize gelir falan filan konuşmaya başladı bir odaya girdik burası neresi dedim..
    burası ameliyathane burada zar attırıyoruz. dedi.. he dedim ..
    burda hayatlar söner dedi..

kasa her zaman kazanır..

şimdi biz de bir düzeneğin içine girmişiz parayı bulmaya çalışıyoruz..

olayın özü şu uzun vade ve güzel bir hissede olmadığın sürece kazanman imkansız hale geliyor..kazanmak için çok şanslı.çok tecrübeli..çok donanımlı..vsvsvs
    vede zamanında yatırım yapmak devreye giriyor..!

birde vop esas ameliyathane orası kısa vade tamam ama uzun vade kaz***** görmedim..!!

konumuza geri dönelim..

konumuz ailemiz.. onları çok sevin..! yitirilmiş hayatlar sinemasını izlemekten vazgeçin dışarıda bir hayat var biz o hayatın içine ettik .

bu yazıyı 2014 olması gerekir kendi sayfamda yazmıştım ..
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Res Tantum Valet Quantum Vendi Potest

8. genil

Sayfa 444/445 İlkİlk ... 344394434442443444445 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •